Mercanlar bu kadarmı güzelsiniz,bu ne bolluk

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    Vedat abi, bahsettiğiniz tabloyu ben de gözlemliyorum. nedense eski lezzeti ben de alamıyorum. kastım sadece bu forum değil, genel olarak konuşuyorum. balık avına çıkamadığımda forumlara girerek av keyfi yaşadığım oluyordu.

saroz av günlüğünüzü ben de merakla bekliyorum. bu arada yem hakkındaki açıklamanız için de teşekkürler. saygılarımı sunarım...

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    O halde ben de açık sorayım Üstadım.:)

Sponsorlarınızın sizden beklentileri balıkçılık forumlarına özelde de Balikavi.net'e nasıl yansıyacaktır? Yada yansıyacak mıdır? Konu bilabedel destek olunca ve de trofe avlar da hedeflenmişken kimseden bihaber yakala sal yapılmaycaktır herhalde? Yoksa durduk yere kimsenin kimseye karşılıksız destek olması hele bu devirde biraz zordur malunuz.

Lafı dolandırıyorum ama; yarın-öbürgün limit aşımı bir avınızı buraya astığınızı görsek, görmezden mi gelelim? Yoksa kesinlikle böyle bir durum olamaz diye peşinen kabul mü edelim? Bunun taahhüdünü verebilecek selahiyetiniz var mı? Kendi öz imkanlarınla gerçekleştirdiğin avlarda bile az buçuk teğet geçen değerlendirmelerimizi (senin değiminle tenkit) bazen çok haşin karşılıyorken, sponsorlar adına yapılmış avlarını nasıl sahiplenip, bizlerden ne tür bir yaklaşım beklentisi içerisinde olursun?

3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sizlerden hiçbir beklentim olmaz sevgili Nuri.

Şunu anlamıyorum;

Niye durduk yerde destek versinlerki.

Gönüllerdeki balık avı şevkini arttırmak,bunu yaparkende kendimi örnek gösterme gayretimin temelinde,bir ihtiyarın dahi belli şartları yerine getirdiğinde,pekala çokca balık yakalayabildiğini ortaya koyarak,hiç olmasa hemen herkesin içinde oluşmaya başlayan kötümserlik,balık bitti karamsarlığını bir nebze olsa dağıtmak,bence internet ortamında ortaya konulabilecek önemli bir faaliyettir.

Bunu anlayanlar içlerinde oluşmaya başlayan balıkavı ve doğa sevgisini muhafazada ve hatta arttırmada gayrete gelirler,diğerleri ise mazallah bu olgunun içlerinden tamamen silinebilmesi yanlışına düşerler.

Ben onca katılımımla bunu hep ortaya koyabildim.

Birçok usta balıkcı,korumacı ve kollamacı duyarlı genç yetiştirdim.Halende bundan şüpheniz varsa,ne yazıkki bu sizin yüreğinizin ortaya çıkmasıdır.

Bunu yaparkende,modern ve işlevsel takımları,yöntemleri,taktiklerimi,püf noktalarıda ortaya koydum.

Neticede bu alemin tüm profesyonel satıcıları beni benimsemişlerdir.

Kimisi ise daha ileri gitmiş bahsettiğim destekleri teklif eder olmuşlardır.

Uzun zaman kabul etmedim ama şimdi kabul ediyorum.

Bir ürünü deneyip netice aldığımda bunu yardımcı olabilmek gayretiyle ortaya koyduğumda o ürün yok satar ve satıcısınada para kazandıırır.

Feriştahı gelse işe yaramaz bir ürünü bana benimsetemez,müspet bahsettiremez.

Olay işte otomatikman ortaya çıkmaktadır.

Sponsorlarımın bazı çıkartmalarını teknemin görünür bazı bölümlerine yapıştırmamı istemelerinden başka talepleri yoktur,bunuda yaparım.

Ben enayi değil aslında gayet kafası iyi çalışan birisiyimKolayına yalnışa düşmem.

İşte son şu mercan örneği,ağzımın payını aldım değilmi,ceremesinide halende çekmekteyim.

Öyle aportta bekleyenler varki halende olayı tekrar gündeme getirme gayretindedirler.

Ben sana bir söz vermişim hatırlattın ve kararımdan geri döndüm ve konularıma devam ettim.

Ancak görülüyorki kafalarınızdaki menfi oluşumlar sürme durumundadır.

Böyle giderse,öyle ağlamaklı bir yazı dahi yazmadan çıkış düğmesine basmakta bir an dahi tereddüt etmem.

Ha internet ortamından koparmıyım.Doğrusunu söylemem gerekirse bunu yapamam,zira bu ıssızda nasıl vakit geçirebilirimki.

Benimsenmediğim yerde tek dakika bile kalmam.

Böyle afaki yazarak illaki bana bunu yaptırma gayretindeyseniz,açık söylersiniz dediğinizi yaparım.

Sevgiler

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Haşa, yanlış anladınız bile diyemem, ağzım kurusun. Yalnız laflarımda herhangi bir ima, afaki bir söylem yoktur üstadım. Engin yüreğinizin sıcaklığına sığınarak bir laf attım ortaya. Hiç denmemiş, söylenmemiş bile sayılabilir, özür dilerim.:eek:

Maksadım kendi adıma biraz merak, biraz da olaki bu yönde kafalarda soru işaretleri varsa bunun bizzat senin dilinle ve üslubunla ifade edilmesi ve böylece olası istihfamların izale edilmesine yönelikti. Soru sormayı bilmiyorum sayınız, meramımı ifade etmek eksikliğim sayınız, ancak lütfen bunu bir el sözü gibi, hasmane bir söylem gibi görmeyiniz. Aksi halde cana can bahşeden sevginizi esirgediğiniz zannına kapılacağım. Ve lütfen biliniz ki, böylesi, yürek burkan acılara mahkum etmektir.

Şahsınıza olan sevgi ve saygım için her hal ve şartta kendi adıma kefilim. Bunu ne perdeleyeceğim ne de asla kalbimden çıkaracağım. Bu sözümde ilanihaye sebat edeceğim. Aykırı gördüğünüz her olayda lütfen bunu hatırlatınız, gerekirse sitem minnetle yüzüme vurunuz. İşte ilan ettim. Böyledir, böyle de kalacaktır.

Bir şartla ki: Ola ki limit aşımı av yaptınız. Vukuu halinde, işte orada söylenmesi gerekeni de söylerim. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da. Hem zaten kendiniz de zaman zaman dile getiriyorsunuz bazı limit ihlalleri yaptığınızı. Yaradana ayan olan kula da ayan olunca, varsa bir yanlışlık eleştiri almanız kaçınılmazdır.

Kimse hatadan hali değil, sürç-i lisan ettim, affınıza sığınırım.:)

5. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sürc-ü lisan etmedin ballım.Her kelamın kabulümdür.

Esas olan benim sana,seninde bana olan sevgi ve saygımızdır.

Bu kolay görülesi,kolay erişebilinir bir durumda değildir.

NOKTA...