Levreği avlamak için püf noktalar nelerdir?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında kinanti63 tarafından paylaşıldı.

1. kinanti63

kinanti63 ibrahim

merhaba aranıza yeni katıldım balık tutmaya çocuklugumdan beri merakım var sizin gibi profesyonel olmassamda kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum .. silivride yazlığımız var sandalım ve motorum var levrek avına çok merak saldım rapalalar aldım kaç haftadan beride bu balığı tanımak için herşeyi okudum fakat ne yaptıysam olmuyor yeri geldi hiç uyumadan saat 4 de gittim sandalla kayalık bölgelerde rapala ile at çek yaptım yeri geldi kefal balığının fazla olduğu yere gidip atçek yaptım sanırım ya balık yok ya da yanlış meralarda dolaşıyorum tabi ben yine umudumu kesmedim o balığı tutmam lazım o hissi merak ediyorum siz abilerime ve kardeşlerime sorum olacak ;
    1) kıyıdan degilde sandallın içinde kıyıdan 500 metre gibi uzaklasarak atsam rapalayı olabilir mi?
    2) rapala hafif olduğu için uzaga fırlatılmıyor 15 - 20 metre kadar gidiyor . rapalanın üzerine şamandra baglasam sorun olur mu
    3)haziran sonu temmuz başında silivri de levrek olur mu ?
    4) silivride nerede tutabilirim biliyorum mera konusunda balıkçılar hassasdır fakat ben balık yemeği bile sevmiyorum sadece tutmasını seviyorum vakitim güzel geçiyor umarım beni anlaya bilirsiniz ..
    5)levregin sesi sevmediğini çok yerden okudum ürkütmemek gerektiğini söylüyorlar. motorun arkasından rapalayı yüzdürme durumunda motor sesi levreği ürkütmeyecek mi ?
    yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum iyi günler..

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=55612

Tamer abinin örnek raporlarından birisi, hemen tüm raporlarını okuyabilirsin.
    Düzeneğini ve güzel avcılığını taklit ederek levrek varsa başarılı olabileceğini düşünüyorum. :)

500 metre açılma, hemen hemen kara kıyıda, kıyıya paralel olarak dolaş.
    Sandaldan sahteni 17 kulaç sal, genelde 17-18 kulaç salarlar.

Dolaştığın yerde, çay, akarsu gibi bir yer varsa şansın artabilir.
    Rastgelsin. :)

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Levrek için bir şey gezdirirken, kürekle gidilir, kürek sudan çıkarılmaz, gürültü yapmasın diye.

Elbette motorunuz 4 zamanlı, çok sessiz bir şeyse, kürekle amelelik etmekte pek akıl karı değildir.

Bunun dışında, aramanın gücüne inanın. Levrek avına dair hemen her detay, püf noktası buralarda var. Çoğunu bizzat ben yazdım, oradan biliyorum.

4. kinanti63

kinanti63 ibrahim

Cok teşekkür ederm cevap verdiginiz için ben sizesoyle söyliym kücük balık tutmak sıkıcı oldu lüfer levrek cinekop gibi balık tutmak istiyorum sizler hangi takımı sırtı yaparak ve hangi aydıysanız temmuzzun sonundane çıkar nette biliyorum var ama hepsi yanlış sanırım Temmuz'da silivride ne çıkar mesela cok teşekkürler