tekneden lüfer için sahte balık

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında aileron tarafından paylaşıldı.

1. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    degerli forumdaşlar; malum lüfer sezonu yaklaşıyor ve bulundugum bölgede(yalova civarları)sezonda zargana tutmak ve bulmak imkansız gibi teknede zargana yerine
    sahte balık kullansak verim alabilirmiyim ? deneyen varsa ve bilgilerini renk ve boy olarak paylaşırsa sevinirim....şimdiden herkese teşekkürler...

2. drasty41

drasty41 Recep

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast, spro spin2,70 ve 2,40
    Favori Makine:
    shimano exage ryobi ekusima4000
    Mavi renk ağırlıklı aksiyonu düzgün sahteler kullan 7-10 cm arası

3. projeozkan

projeozkan özkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Power Drive 420cm
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 6000Vi
    En İyi Avı:
    Mırmır:30 adet-lüfer:0 adet-karagöz:0 adet-eşkina:0 adet
    recep abi kocaelide zargana başladı mı? ve avlak bölge lütfen? yeniyim kusura bakma

4. lüfermurat

lüfermurat murat

Favori Kamış:
    uzun olta
    En İyi Avı:
    lüfer-palamut
    arkadaş bu forumda böyle sorulara cevap vermiyorlar. ama balığa çıktıklarını ve neler yaşadıklarını tüm detayları ile anlatıyorlar. ben de lüfer avlamayı severim ama sezon daha tam başlamadı. geç kaldı ama hala başlamadı. (ben Silivri tarafında deniyorum)

5. superalli

superalli Ali DİNÇ

Merhaba,

Silivride nerede avlanıyorsunuz genellikle.

6. kinanti63

kinanti63 ibrahim

murat bey merhabalar silivride bende yazlıkçıyım genellikle istavrit mırmır gibi balıklar tutuyorum ama zevk vermemeye başladı bu balıklar ve levrek lüfer gibi balıklara merak saldım rapalalar aldım takımları hazırladım çıktım aramaya tabi mera sıkıntım var sanırım ne yaptıysam ne ettiysem bulamadım hiçbir yerde nerede bu balıkları bulabilirim günün hangi saaatlerinde ? rapalamı denemem lazım istavrit mi ? banghead sandal arkasından mı yoksa kıyıya yaklasıp atçekmi yapsam idk yardımcı olabillirseniz çok memnun olurum iyi günler

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Lüferin ilacı kaşıktır. Birazcık hızlı çekmek gerekir. Kaşıkta azıcık büyükçe olmalı elbette.

Sahte ile lüfer yakalanmaz değil elbette. Ama konu sahte olunca, lüfer çok ince eler, sık dokur. Günü gününe uymaz.

8. kinanti63

kinanti63 ibrahim

Lüfer acıklardamı olur , kayalık bölgelerdmi, kayığın arkasından motor rolantıdeyken yemli atsam tutma şansım varmı

9. balikoltasi

balikoltasi Birol

Zarganacılar 10 balık alırsa sahteye belki 1 tane vurur. Lüfer uyanık balıktır. Sezonda yem bolken sahte ile kandırmak zor olur. Bence bir şekilde zargana bulup (en olmadı istavrit) uzun olta deneyin.

10. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Lüfer her yerde olur. Tabi bunu derken, kayalık, açık, kıyı vs. gibi demeye çalışıyoruz.

Fakat lüferin en çok görüleceği yerler, dibi düz, suyun içinde görüş açısı ve alanı geniş, 6-7 kulaçtan sığ, 2 kulaçtan derin yerlerdir.

Sahte ile lüfer tutmanın püf noktası, hızlı çekmektir. Velakin hızlı çekilen şeyde uçar, dipten uzaklaşır, yükselir. Genelde, dipten gelen uzun oltanın iş yapmadığı yerde, sahte, kaşık bilhassa iş yapar. Sebebi budur. Eğer lüfer dibe yakın geziyorsa, sahte işi zor olur, ama imkansız değildir.

11. kinanti63

kinanti63 ibrahim

serdar bey çok teşekkür ederim biraz geç yazabildim kusura bakmayın ..