Akdeniz'de levrek için sırtı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında umut01 tarafından paylaşıldı.

1. umut01

umut01 umut

Herkese merhaba. Ben Umut. Bu aralar yeni bir bot aldım ve tecrübem de olmadıgından dolayı tecrübe edinene kadar kayalık olmayan yerlerden kıyıya yakın olarak bot kullanıp tecrübe edinmeye çalışacağım bu arada da levrek için sırtı çekmek istiyorum. Levrek için sırtı nasıl yapılır yardım edebilecek olan var mı?

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    0,28 mm misina küçük bir fırdöndü, fırdöndüden sonra 2 metre misina ucuna kemik rengi raglou en etkin takımlardan biri olacaktır.

Raglou biraz batsın istiyorsan hemen önüne 1-2 tane kıstırma kurşun ekleyebilirsin. Bot arkasından 17 kulaç salarak rölantide kıyıya paralel dolaşman lazım bildiğim kadarıyla. Sırtı tecrübem çok yok ama biz böyle yapıyoruz genelde. (Sert sahte de taktığımız oluyor)

Daha iyi bilgiyi ustalar verecektir.
    Rastgelsin. :)

3. umut01

umut01 umut

teşekkür ederim bunu deneyeceğim sağolun.

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Levreğe sırtı genelde gece ve çok yavaş ve sessiz şekilde yapılır,zor ve ustalık gerektirir.Sana tavsiyem,lagos,ıskarmoz,orkinos,akya gibi balıkların sırtıcılığıyla uğraşman.

5. umut01

umut01 umut

Night Fisher abi isim ne bilmiyorum bu yüzden nickinle hitap ediyorum ama abi bu tür balıkların da sırtısının nasıl yapıldığını bilmiyorum tam olarak. Tek bildiğim şey bunlar için kursun takmamız gerekir ve biraz daha açıkta yapmak gerekir bu işi. Kurşun dibe takılabilir ben dediğim gibi tecrübem de olmadığından kıyıdan denemek zorundayım şimdilik açıklara cesaretim yok :)

6. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    Abim bir ara görüşelim sana av teknikleri ve kullanacağın ekipman ve mera bilgilerinde yardımcı olayım kardeşlerimize özellikle adanalı kardeşlerimize yardımcı olmak görevimiz bu arada bot deyip geçmişsin normal satılan 250-300 lük botlardan degildir umarım zira can güvenliği daha önemli senin için

7. umut01

umut01 umut

İyi olur abi mera bilgim pek yok bildiğim bikaç mera var oradalarda geziyorum sadece ama hiçbişey yok maalesef :) bikaç etkili sahtem var sana da gösteririm. Bu arada bot iyi sayılır mercury 5 hp motor var bir de bot da marineport 3 metre