Olta kırıldı :D

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında catfish12 tarafından paylaşıldı.

1. catfish12

catfish12 Mehmet

Favori Kamış:
    DIEBOLD Alman Kamışı.
    En İyi Avı:
    88 gr Yavru su Yılanı
    Öncelikle tüm herkese rastgele. Ben 2 gün önce Memlekete balık tutmaya gittim. evimizin önünden küçük bir çay geçiyordu. aldım şamandıralı sopalı oltayı savurdum çaya. yaklaşık 30dk.1 saat civarı saat sonra 1 balık
    aldım. yaklaşık 2 kilo benim eski sopa kırıldı. :D oltaya ise 2 küçücük kurbağayı yan yana geçirip atmıştım. gelen balık 2kg ve 72 cm di balık sopayı kırdı fakat değdi bunu tutmaya. bu balığın türü nedir başka hangi yemlere gelir. nası bölgelerde bulunur ? sorularınızı bekliyorum. balık ne balığı henüz bilmiyorum. acemiyim :D. balığın ağız kısmı ördeğe benziyor uzun bir balık. herneyse yanıtlarınızı bekliyorum... rastgele ...

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Anlattığına göre balık yayın olabilir. Yayınsa; 90 cm altını alıkoymak yasak.
    Turna da olabilir, onun limiti ise 40 cm.

Google'a bu isimleri yazarak görsellerden ne balığı olduğu tam tespit edebilirsin.

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    ördege benziyorsa turnadır o balık dişleri varmı yada resmi

4. catfish12

catfish12 Mehmet

Favori Kamış:
    DIEBOLD Alman Kamışı.
    En İyi Avı:
    88 gr Yavru su Yılanı
    resim çekme fırsatım olmadı ama turna balığı diye baktım evet bu balığın aynısı teşekkürler. :)

5. rastgele43

rastgele43 akif

Favori Kamış:
    AlbaStar 4160
    Favori Makine:
    AlbaStar Pion 30
    En İyi Avı:
    Sazan Balığı. 6 kilo
    Memleket galiba eskişehir ve eskişehirde turna ? :D bizde kütahya ve çevresinde turna yok diyoduk meğer varmış tam olarak nerde bu çay ?

6. rastgele43

rastgele43 akif

Favori Kamış:
    AlbaStar 4160
    Favori Makine:
    AlbaStar Pion 30
    En İyi Avı:
    Sazan Balığı. 6 kilo
    Ayrıca mehmet(catfish12) bey turnayı bilmiyosunuz ama sazan konusunda baya tecrübelisiniz :D yayın balığı hakkındaki sorularınızda var ama turnayı bilmemenız garipsedim :D

7. 2ncay

2ncay tuncay

En İyi Avı:
    13 kg sazan ve lüferler
    Turnaaaa:)

8. catfish12

catfish12 Mehmet

Favori Kamış:
    DIEBOLD Alman Kamışı.
    En İyi Avı:
    88 gr Yavru su Yılanı
    Akif bey öncelikle Eleştirilere açık olduğumu belirteyim. bu çay eskişehir Çakmak köyünün önünden geçen sakarya nehri ama asıl sakarya değil küçük küçük dereler geçiyordu benim niyetim oralarda kefal yakalamak dı. makaralıyı yanlamasına hemen kıyıdan savurdum. ve bu balık geldi. açıkçası daha önce bu balıkdan tutmuştum. fakat ismini bilmiyordum. konudada acemi olduğumu belirtmiştim. ve yarın 4 günlük bi balığa aynı yerin daha akıntılı derin yerine gideceğim. sonucu 4 gün sonra belirtirim. herkese rastgele...