önce kızıl ırmak 1 gün sonra mersin av raporu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında sero tarafından paylaşıldı.

1. sero

sero ilhan

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    11kg turna 18 kg yayın
    [​IMG][​IMG]
    öncelikle herkeze selamlar uzun bir aradan sonra tekrar burdayım
    bayramın 2 günü biraz yorgun biraz bitkinn bir vaziyette saat 11,30 civarı kaltım yataktan . ve sevgili ömer abim aradı olumm çok daraldım bi balıgamı çıksak diyee
    bende bir adnda tüm yorgunluk bitkinlik bitti atla gel abi dedim öncelikle yamula barajına gidip sallama taktigi ile gümüş balıklarımızı yakalayıp ırmagın yolunu tuttuk ve avlagımızda açtık gözümüzü ben herzamanki gibi ilk iş smaveri yaktımm
    ve ugurlu av türkümü seslendirmeye başladım (uyan çoban uyan sürüde kurt var mor koyun elinde kuzu perişan ) derken balıklar peşi sıra atlamaya başladı resimlerdede görüceniz üzere 5-10 arası ve herbiri kg üzeri balıklar tasmalandı ve alınabilir limitte çok sayıda sudak tekrardan dogaya salındı bizim limitler 1 kg dan başlar . sudak avını bitirdik bu sefer ömer abi başladı hız kesmeyelim denize gidelim diye hızımızı alamamıştık ve çıktık yola yolda incir bahçelerinden incir yiyerek dikenli hurmalarda heryerimize dikenler saplanarak :) vardık mersine
    sürekli bizi ava çıkaran kaptan ali babayı bulduk ve sabah saatlerinde çıktık ava 30 civarı mercan bi kaç deli istarvit mırmır karagöz yakaladık ve usanmıştık küçük balık tutmaktan bi ara sudan bi balık gökyüzüne dogru fırladı işte böyle bi balık tutsam diye içimden geçiriyodumki oltam elimden bi anda suya daldı megerse balık benim oltayı aldıgı gibi fırlamış güzel bir lambuka 10 dakika kadar yorduktan sonra tekneye aldım ve ardından ikincisi oturdu ve ben dönüp ömer abime siz devam edin benden bukadar diyerek nisbet yaptımm . başınızı agrıttım hakkınızı helal edin ras gele

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Çok bereketli, güzel avlar olmuş.
    Tebrikler...

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Son zamanlarda gördüğüm en güzel sudaklar ve üstelikde doğal bir akarsuda tutulmuşlar.Sense o obur lambuka yavrularını daha ön plana almışsın:) oysa o sudaklar başlıbaşına bir raporu haketmekteler:)
    Neyle tutuldu,hangi yörede tutuldu bu güzeller,anlat hele Sero:) :) :)

4. sero

sero ilhan

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    11kg turna 18 kg yayın
    sudak avını neredeyse haftada 1 -2 gün yapma imkanımız oldugu için ve şükür güzel balıklar tutuyoruz ama ilk defa lambuka tuttum hayatımda büyük zevk aldımm belkide bu yüzden onlar daha kıymetliydiler benim için balıklara gelince kayseri yamula barajından bol miktarda tutulabilir lakin bazı gereksiz arkdaşlar 20 cm lik balıkları torbaladıklarını görünce çok geriliyorum o yüzden barajda av yapmıyorum ırmakta balık tutmaksa birazda ugraş isteyen ve cidden deneyim isteyen bir av pek balıkçıya raslanmaz arazi engebeli daglık şartlar cidden zorr
    ama levrekler paha biçilemez kimi zaman 5-6 kilo çıktıkları olur yer kayseri kızıl ırmakta biryerr :)

5. fisher33

fisher33 Levent

Favori Kamış:
    BG 30 DAİWA(rat)-Balzer kamış
    En İyi Avı:
    120cm sapan,96cm levrek
    Tebrikler azmine hayranımreeling

6. Elvis

Elvis Suat

Sudaklar gerçekten çok etkileyici,tebrik ederim.Hassas limit anlayışınız içinde teşekkür ederim.Sudakları sahte yemlerle(rapala,silikon,mepps,vs.)avlamayı denediniz mi?Hem ırmak hem de baraj için soruyorum...
    Bereketli avlar dilerim,

7. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    ah o sudaklar nerede bilsem ankaradan giderim....

8. sero

sero ilhan

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    11kg turna 18 kg yayın
    Gökhan bey buyrun gelin misafirimiz olun agırlamaktan onur duyarız . Bu arada balıkların bşr kısmı remixon sahte bakıkla yakakandı

9. emrepasa

emrepasa emre

sero bey Kayseri den selamlar :) size bizim buraların tabiri ile ''pekiğğğ bu balıklar tam olarak nerede tutuldu'' diye sormayacağım :) şehrimden birilerinin deniz avı yapması beni çok sevindirdi.aman avlağına sahip çık.tekrar selamlar.rastgelsin.bu arada sahteyi merak etmedim değil.

10. sero

sero ilhan

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    11kg turna 18 kg yayın
    merhaba mahmut beyy teşekür ederimmm deniz avı ara ara yapıyorumm ama hiçbirşey ırmak avının tadını vermiyo sahteye gelince remixon işaret parmagı büyüklügünde beyaz sahte balıkk hiç bir levrek karşı koyamaz özellikle gün batarkenn

11. koksal76

koksal76 Bülent

Tebrikler gerçekten. Levrekler harika. Kızılırmak o taraflarda daha bereketli galiba.

12. zafer7

zafer7 zafer özkan

Tebrikler...