Edirne hakkında endişelerim

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında bertay22 tarafından paylaşıldı.

1. bertay22

bertay22 Burak

Favori Kamış:
    Shimano Alivio 10-30gr
    En İyi Avı:
    2kg perch
    Merhabalar,

Sizlerle endişe duyduğum konulardan bahsetmek istiyorum. Son iki yıldır Edirne'de özellikle de spinnerlar ile gerek Meriç ve Tunca'da gerekse Süloğlu Barajı'nda harika avlar çıkarıyordum. Yakala bırak yaptığım için mi bilmiyorum tercih ettiğim bölgelerde en kötü ihtimal ile 10 adet tatlı su kefali ya da barajdaysam tatlı su levreği ve sudak yakalayabiliyordum. Üniversiteye Ankara'ya gittim ve ilkbahar aylarında memleketime dönüp balık tutma planları yapmaya başladım. Ancak döndüğümde sonuç tam bir hüsrandı. Süloğlu Barajı'nda hiç kesilmeyen vuruşlar yerini umutsuz at çeklere bıraktı. Akarsularımızda da aynı sonuçla karşılaştım. Yüzlerce yavru balık kıyıda dolaşıyor ancak hiç yetişkin veya yasal sınırın üstünde balık yok. Bu konuda bilginiz varsa benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Mevsimsel bir şey mi yoksa katliamcılar sularımızı mı kurutuyor? (Ayrıca geldiğim gibi takımımı yenilemiştim hevesim kursağımda kaldı.) Saygılar.

2. kaplan350

kaplan350 samet

Favori Kamış:
    daiwa
    Favori Makine:
    albastar
    En İyi Avı:
    sazan 12 kg yayın 7 kg
    Dostum süloğlu kooperitifi tarafından baraja yüzlerce metre ağa çekiliyor maalesef buda büyük balıkların yok olması için büyük bir sebep meriç ve tunca nehirlerinede son dönemlerde aşırı derecede davul atılıyor karağaaç semtinden birisi ile tanıştım adam hergece ortalam 50-70 adet davul atıyor.
    şimdi sen söyle nasıl yok olmasın

3. bertay22

bertay22 Burak

Favori Kamış:
    Shimano Alivio 10-30gr
    En İyi Avı:
    2kg perch
    Yazıklar olsun ya benle beraber 100'lerce kişinin en büyük zevklerinden birini elinden aldılar. Bundan daha da önemlisi balık popülasyonunu yok olma seviyesine yaklaştırıyorlar.

4. MehmetK

MehmetK Mehmet

ayrıca meriç nehrinin birçok yeri ağcılar tarafından kiralanmış. barajlar ve göletlerde 2 büyük tehlike var. 1 bohçacılar 2 israil sazanı(bulgar tekkesi diyorlar burda) bu ikisi güzel ve zevkli bir av yapmamızı engelliyor maalesef.