Bot ve motor tavsiyesi

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında kaygisiz tarafından paylaşıldı.

1. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Öncelikle olarak botumu Denizde kullanıcagım. %95 botu 2 kişi kullanıcak.

Hafifliği ve taşıma kurulum kolaylğından doalyı dolayı şişme taban bir bot almayı düşünüyorum.

Büççem Toplam (Bot + Motor için): 3500 TL - 4000 TL arasıdır.

Motor olarak: 4 Zamanlı 5 HB Parsun Motor almayı düşünüyorum.

Bot olarak: 2.7 m - 3 m arası Şişme Tabanlı bir bot düşünüyorum.

1. sorum: Sizce almayı düşündüğüm Parsun motor nasıl yerinde bir kara mı yoksa 3000 TL civarına bir mercury 5 HB motor mu almalıyım.

2. sorum: Yukarıda yazdığım özellikler çerçevesinde Hanki marka botu almalıyım (Aklımdaki markalar glen sun, wind , x-cape) Başka tavsiye edebiliceğiniz markalarda olur.

3. sorum: İzmirde oturuyorum. World ve bonus kartım var. İzmirde yada internet üstünden kredi kartıma peşin fiyatına bot ve motor satın alabiliceğim bildiğiniz yer varsa söylermisiniz.

2. accuman

accuman mustafa kamil coşkun

Favori Kamış:
    OKUMA..
    Favori Makine:
    OKUMA-LİNEAEFFE....
    En İyi Avı:
    LEVREK..11.7 KG..
    merhaba deniz kardeşim kısa bir süre önce gitti gid...yada hepsi bur... ikisinden birinde çok güzel bir bot görmüştüm duruyormu bilemiyeceğim ancak bot-motor-trailer hepsi bir arada idi galiba 5000 gibi bir fiat vardı.senin bütçene uygun olmayabilir ama sadece bot- motor alabilirsin bir bakmanda fayda var her iki siteyede...sevgilerimle rastgele....(sana yakın illerde vede izmirde epeyi satılık var..)

3. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Yardımın için teşekkürler. Bot güzel kaliteli bir marka yani orca Tohatsu Yamaha zodiak gibiyse ve çok yıpranmamışsa 2. el olabilir. Motoru kesinlikle sıfır alacağım. Motor 2. el ve bırazda eski, ise sorun yapma olasılığı yüksek.

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    QUİCKSİLVER airdeck modellerini incelemenizi tavsiye ederim.270 cm iki kişiye az gelir ,içi küçük kalır sıkışırsınız. bot ve motor takım ikinciel (ikisi aynı zamanda alınıp kullanıldıysa) ise,aynı model fiber-motor ikilisine göre daha iyi durumda olur genellikle.Sebebi çok daha az sürelerle kullanılır(devamlı denizde yada güneşte kalmamışsa) olması .
    Senede 3-5 kere balığa çıkan bot ve motor 10 yaşında olsa da yıpranmaz(iyi markalar),o bütçeyle sıfır kalitesiz bişey yerine,ikinci el kaliteli bi takımı tercih ediniz.

5. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Motor için kesinlikle Mercury tavsiye ederim.. 3.5 metre fiber teknemde 5HP Mercury'nin uzun şaftını 3 yıldır kullanıyorum, muhteşem bir alet.. doğru düzgün bakım da yapmadım (bu yaz kuyruk yağını değiştireceğim inşallah :D)
    Bot olarak ta şöyle birşey düşünebilirsin;
    http://www.sportcity.com.tr/Sisme-Tabanli-Bot-ST-290,PR-14376.html

6. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Berkan Bey şimdi aklımı akrıştırdım. Benimde gönlümden Mercury geçiyor ama aradaki fiyat farkı 750 ile 1000 tl arası değişiyor.

Bot olarak x-cape 270 şişme taban. http://www.denizmar.net/X-Cape-sisme-tabanli-bot,PR-17512.html fİYATIDA UYGUN GELDİ X-CAPE SİZCE NASILDIR.

Özellikle tahta yada aliminyum taban almamı önerenler neden şişme taban değilde aliminyum tahta taban önerdikelrini açıkalrlarsa sevinirim. Herkeze yardımı için teşekkür ederim

7. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Bu bot ta olabilir, 2 kişiye kadar kullanımı uygun olur.. Parsun'a gelince, ben de motor alırken fiyatından dolayı Parsun ve Mercury arasında kaldım, aldığım bayi her iki markanın da yetkili satıcısıydı, Parsuna güvenemediğim için Mercury aldım.. Parsun çin makinası, alırken servis ve özellikle e yedek parça ağını iyice sorgulamak gerekir.. parsunu kullananlar yorumlarsa daha iyi olur.. mercury kendini ispat etmiş bir marka, güçlü, dayanıklı, yedek parçası bol ve servis ağı yaygın..

8. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    İnternette 2. el bir bot buldum 3m şişme taban Zodiac bombard http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...sme-tabanli-ve-sisme-omurgali-112913462/detay linkide bu bunu mu almamı önerirsiniz yoksa cais marka aliminyum tabanlı 2. el 3.30 linkteki botu mu: http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...sifir-kutusundan-bile-cikmadi-113688696/detay

2. el bir bot için hangisi iyidir. Zodiyac botun sıfırı 3600tl cais botun sıfırı ise 1650. Zodiac ın kalitesi tartışılmaz ama sittedekilerin fikrini alıyım dedim.

9. fonz

fonz Alper

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Limit Üstü
    İyi Günler deniz bey bot ve motor konusunda araştırmalarım ve dilim döndüğünce sana yardımcı olabilirsem mutlu olurum
    Bende aynı senin gibi bir bot ve motor sahibi olmak için uzun zaman arastırdım sordum soruşturdum girmediğim site bakmadığım dükkan av marketi izlemediğim video kalmadı
    Önce bot almaya karar verdim büssürü marka büssürü satıcıyla muhattap oldum seastardan ,mirai,kolobri,cais, seamaster,xcape,sea angel aklina gelebilecek orginal zodiac a kadar hepsini inceledim sayılır 1 senelik araştırma sonucu karşıyaka lahur marineden 2.90 orca wind aldım denizdukkanı com dan bakabilirsin tavsiyeler ve araştırmalarım sonucunda botu daha suyla buluşturmadım ama şişirince güven veren dokununca sağlamlığını hissetiren bi yapıya sahip orca wind izmir altyapılı bi marka 2 yıl garantili servisi var bi sorun yaşadığımda arka mahalle tamircisi gibi yapmıyorlar fabrikasına gipdip şişirip yüzdürüylar kaçağına aklına gelip heryerine bakıyolar satıcının dilinden bu şekilde duydum ve alırkan bana hiç bir markayı kötülememesi beni etkilemişti suyla buluşturmadım ama hem iş ahlaki samimiyet hemde botun güzeeliği ve güven vermesi sebebbiyle ve izmir patedli ve muhatabı satış sonrası ilgi alaka için tavsiye ederim benim botun alimiyum tabanli şişme tabanlılarda ayakta durmak zorlaşıyor hatta imkansız ahşap veya aleminyum taban sert oldugu için kullanımı rahat ve güzel... Motor Konusuna gelince 3-4 aydır bu konu içinde ve hayla araştırma içindeyim parsunu çok araştırdım hiçbir olumsuz kelime duymadım herkez memnun ama çin malı işte bizde böyle bi olgu var yaramaz deriz çin mallarına değişik ülkelerde kullanımı çok yaygın youtube den izlemediğim video kalmadı bir be ederim bibak sende istersen fikir oluşur mercury de izledim daha hızlı sağlam giibi parsun 112cc silindir capı varken mercury 123cc silindir capına sahip cok fark yaratırmı bence yaratıyor mercury daha hızlı gibi geldi bana diğer markalarada haksızlık etmek istemem kendi görüşüm aradada 800tl gibi bi rakam söz konusu tabi yamaha ,honda bunlar apayrı markalar zaten islim üstü ama bu tip cihazlar biraz şans işidir en iyi markada sorun cıkarabilir en kötü markada uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsin gibi allah kısmet ederse bende bu aralar alıcam bir 5hp makina bakalım allah doğru motora ve botta kavuştursun uzun yıllar kullanmayı nasip etsin ...

Son düzenleme: 13 Şubat 2013
  10. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. İşime çok yarayacak bililer. 2. el sıfır gibi bir bot buldum onu alıcagım kısmet olursa. Alınca buradan yazarım.

11. fonz

fonz Alper

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Limit Üstü
    Hayırlısı Olmasını iyi Günlerlerde Güle güle kullanmanı dilerim.
    Resimlerini Bekliyoruz Sevgiler..

12. buraksasa84

buraksasa84 burak

Merhaba;
    bende de parsun 5hp kısa şaft ve x cape 3.30 bot mevcuttur.Gayet memnunum 5000 tl gibi maliyeti oldu.Tabi bu fiyatta 54 lbs akülü motor ve can yeleği vs. var.
    video için link şöyledir;
    http://www.youtube.com/watch?v=COCsSaONuho

13. halit

halit HALİT DEBBAĞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin 10-40g kamış 240cm
    Favori Makine:
    spro dxi 430
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan 4,5 kilo turna
    3 metre remixon ahşap taban zodiac tipi bot kullanıyorum. bazen diyorum da acaba bende 5 bg motor mu alsam diye. aklımda hep 9.8 veya 15bg motorlar vardı ama burak kardeşimin videosunu izleyince 5 bg bile yeterli olabilir diye düşünüyorum. burak ne dersin. 2-3 kişi ile gidince sıkıntı oluyor mu 5 bg motor.

14. buraksasa84

buraksasa84 burak

5 hp motor çok sürat yapmıyor(3-4 kişi ile) fakat tek bindiğinde bot altından gidecekmiş gibi oluyorsun.daha büyük motorları taşıması bile dert oluyor.Hemde fiyat olarak gereksiz bir farklılık oluşuyor.

15. fonz

fonz Alper

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Limit Üstü
    Burak iyi günler video ile bilgilendirdiğin için teşekkürler...
    Parsun 5hp 4zamanlı nekadara maloldu ve nerden aldın bilgilendirsen seviniriz..
    Seyrettiğimiz video kaç kg ? kaç kişi var botta?
    Tekrar Teşşekkürler..

16. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Yarın itibariyle 3 metre 2.el bir Kolibri bot alıyorum. Botu satan kişi daha 2 kez kullanmış. Botu motoru arkadaşından emanet alarak 2 kere deneme yapılmış. Tente 4 can yeleği dahil. Hatta izmir aliağa limanından liman bağlama kütüğü (Yani liman kaydı) bile var. sanalpazar üstünden 12 taksitle aldım. Hersey dahil bana 1900 TLye maloldu. Yarın botu elden alıcağım. Liman kaydınıda üstüme alıcağım

Şimdi sıra geldi motor almaya 2 ay sonra 5 Beygir bir parsun motor almayı düşünüyorum.

17. fonz

fonz Alper

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Limit Üstü
    Deniz ÖzeL mesajlara Bibak hemen

18. buraksasa84

buraksasa84 burak

motoru Özdağ marinden aldım.Çok yardımcı oluyorlar.Bir çok karta taksit yapıyorlar.
    Ben geçen ay 2150/12 ay olarak aldım.
    video da 2 kişiyiz.kg olarak yükle birlikte 200==220 kg diyebiliriz.
    2 saate yakın gezdik 1 litre kadar yakıt harcadık.

19. fonz

fonz Alper

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Limit Üstü

Teşşekürler Bilgiler İçin Ben gidip Göreşeyim Özdağ İle .
    Parsun İle ilgili şüphelerim vardı ama şuanda şüphelerim en aza indi tekrar teşekürler..

20. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Uyarın için teşekkür ederim ama bir kaç şeyide hatırlatmadan geçemiyceğim. Kolibrinin Türkiye italatcısı KAPTANBALIK aldığım botu 2450 TL ye kredi kartı ile tek çekim satıyor sadece. Nakit ödemede botu 1800 TL ye bıraktılar.Aldığım botta can yeleklerı tanesi 25 TL den 100 tl değerinde. tentede 200tl Toplamda 2750 TL sıfır fiyatı hemde buna buna kredi kartı ile ödemede vade farkıda eklenebilir. ben 12 taksit + 2 ay taksit ertelemeyle 1900TL ye botu aldım. Bana göre 850 TL aşağıya 2. elde bir mal alıyorsun vede sıfır gibi vade farksız 12 taksit 2 ay taksit erteleme kaçmıyacak bir şeydi Hemen aldım.