TEKNEDEN ve KIYIdan ÇOK basit bir mazmozlama tekniği

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında nevzat50 tarafından paylaşıldı.

1. nevzat50

nevzat50 nevzat

mazmozlama için çok basit bir yöntem
    Selam Arkadaşlar bu mazmozlama işini şöyle çözdüm sanırım bakalım sizler nasıl değerlendireceksiniz bu yöntemi?
    Küçük pet su şişelerini 500 ml ve 33 ml lik leri ocakta ısıttığım tornavida ile bir çok küçük delikler açtım içersine balık artıkları nı biraz un ile yoğurup içine doldurup tekneden derine salmayı yine aynı derinlikte oltamı atıp balık tutmayı deneyeceğim. Hatta bir kaç tanesinede 4 adet olta bağladım ve hazırladığım bu pet su şişelerinin kenarlarına bağladım kapağı delerek burdan geçirip kamışın ucuna bağladım tabi bu oltalarada sardalya takacam ve denize sarkıtacam işe yarayacak diye düşünüyorum sonucu sizlerle paylaşırım

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Soğan, sarmısak, limon vs. sardıkları, bilhassa marketlerde bulunan ince gözlü fileler vardır. Uğraştırmaz en azından.

İçine un eklemenize gerek yok. Balıkları basitçe ezin, yada iri iri doğrayın kafi gelir.

Mazmoz'un içine biraz ağır cins taş koyun. Olmadı irice bir demir, kurşun filan ekleyin. Yoksa batması çok geç olur.

Daha iyisi, ağır bir taş, demir vs. bir kulaç FC misina ile bağlanır. Misinanın diğer ucuna mazmoz bağlanır. Mazmoza iki kulaç bir FC bağlanıp, kocaman bir fırdöndü takılır. Fırdöndünün ucundan kırmızı bir naylon ip vs bağlanır. Mazmoz dipte durursa, yengeçlerden pek kurtulamaz. Ayrıca yayacağı kokunun çoğu bileşeni sudan ağırdır ve mesafesi az olur. Bu yüzden, mazmozu bir kulaç kadar dipten yukarda tutmak daha faydalı olur.

Mazmozun ipi pek çok avcı balığı ürkütür. Bu yüzden mazmozun 2 kulaç kadar FC ile bağlanması faydalı olur.

3. tiho

tiho taner

Favori Kamış:
    daiwa
    reeling Bir başka şey daha d ben ekliyim bizim burd gördüm ama ben pek denemedim ama etkili olacğını düşünüyrum bayan çorabı içine balığı ezip içine bir de orta boy bir kaya koyup ip veya misina yardımı ile suya brakırsan hem çoraptan malzeme dışarı çıkmıyor fileden daha iyi.reeling reeling