Hangi makineyi seçeyim sizce ?

Konu, 'Makineler' kısmında muratveben tarafından paylaşıldı.

1. muratveben

muratveben murat dilek

Herkeze merhabalar , Okuma Cedros JC-55 ile OKUMA RAW II 55 lik makineler arasında kaldım, hangisi daha iyi sizce, hangisini almalıyım arkadaşlar? Siz olsanız hangisini seçerdiniz? Tekneden mercan çipura vs. avı için 150 lik kamışımda kullancam. Yanlış anlamayın bu iki makineden başka bir seçim önermezseniz sevinirim dostlar. Kararım kesin bu ikisinden yana.

2. horcan78

horcan78 horcan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider,Okuma V System
    Favori Makine:
    Penn Affinity,Okuma Blue Hawk,
    En İyi Avı:
    LÜFER
    Cedros eskidi,Raw daha yeni..
    Raw almak her anlamda avantajdır diye düşünmekteyim .buna elden çıkartma seçeneği de dahil.

Ama siz kararınızı kendiniz verin .

3. byblack

byblack Mustafa Burak ARIK

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    Helios 35 HGX OkumaV80Sa, Raw II 65, Raw II 55 Shimano New Elf 3000SDH
    En İyi Avı:
    4.870 Kg Sudak / 8.220 Kg Sazan / 13.400 Kg Yayın
    Bence raw bi neden mi sorma bende almayı düşünüyorum sadece ondan ama cedros hiç düşünmedim

4. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    herkes raw demiş ama geçen bizim tekne kaptanında cedros vardı nasıl makine diye sorduğumda yıllardır kullanıyorum, kallavi balıklar yakaladım, hiç temizlemedim, ve herzaman teknede yani yoğun nem altında buna rağmen hiç sorun çıkartmadı demişti raw ile ilgili de Vedat Abayoğlu üstadın çok methettiğini okumuştum. Bence ikisini de gönül rahatlığıyla alabilirsin.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Yani diyorsun ki, ya kırk katır, ya kırk satır... Başka bir şey demeyin bana..

İşkencenin hepsi aynı yere varıp, nihayetinde ızdırap sağlayacağı için, bir tavsiye vermeye gerek yok o zaman.

6. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır

Sana zaten bir şey diyen yokki görebildiğim kadarıyla..! idk
    Tavsiye isteyende yok zaten...!
    Sen kendin sazan gibi atlıyorsun her lâfa söze...!
    Sen iyisimi tavsiyelerini kendine sakla...! özelden bir şey soran olursa lütfedip cavaplarsın...! ;)

7. byblack

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Vedat abinin tavsiyrsi hala aklimda brnimde.

işin doğrusu memlekette avlaklarımda tatlı suda spin avlarım sırasında güçlü yayin balıkların a denk geldim 3 defa ve anam ağladı 3 ünde de makineyi kenara bırakıp misinayla çekmek zorunda kaldım bu sebeple Raw II 40 almayi düşünüyorum :) yıllarca garanti sorunsuz parça desteği garantisi ve yeni nesil diye düşünüyorum :)

şimdi aklımdaki soru raw 40 i kullanacağım 3 parça 40 80 atarlı maxximus total fleximin yanına hangi misina dan kaç mm sarsan malum drag gücü 14 kg falan en az 15 kg cekerli 300 metrelik hakkı olan bir misina.

Birde diğer bir sorum bi raw ların yedek makarası var mi ?

8. cihan atçı

cihan atçı CİHAN

Favori Makine:
    shimano daiwa
    öncelikle cümleten s.a konuşulan konunun içeriği bir yana hiç kimsenin bunu yadırgamaması doğrusu ibretlik halimizin vesikalık fotoğrafı olsa gerek, olta makinası nı uzaylılar üretse yetmez biz dünya devletlerinden yardımda alıp üretseler o yinede sadece bir olta MAKİNASI Olur ha kahve yapma özelliği kazandırırlar ona bişey diyemem, nitekim kamış içinde durum çok farklı deyil, yani sonuç olarak doğayı seven insanların kullandığı araç gereçler bunlar ve sırf eğlenmek üzere var olmuş amatör balıkçılık dediğimiz bu sektör özet olarak, sizi bu kadar kırıcı bir üslup kullanmaya iten şey nedir bilemem erhan bey, bildiğim şey tavrınızın çok kaba olduğu arkadaşlık kardeşlik yada adını siz koyun hiç bir hukuka uymadığı yenilir yutulur yanı olmadığıdır, balık avcılığına gönül vermiş bir kardeşiniz olarak üslubunuzdan dolayı sizi kınıyorum.

9. CEDROS06

CEDROS06 rıdvan

kesinlikle cedros derim.çünkü kullanıyorum ve aldığım verimi biliyorum.ama sizin anlayacağınız şekilde detay isterseniz raw a göre daha hafif ve devri yüksek.yani az çevir çok yol katetsin.bu sayede kolun yorulmaz.at çek için daha iyidir.ayrıca okuma makinelerin son yıllarda tercih edilmesine sebep olan makinedir.daiwa ve shimanoya bu makine sayesinde rakip olmuştur.

10. byblack

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    hocam raw belki biraz daha yorucu gelebilir belki lakin ciddi bir güç farkı da mevcut bu makinelerde benim anladigim kadarıyla yani o güç farkı da bence o tür olayını fazlasıyla dengeler söz konusu büyük balık olunca da avantaj bile sağlayabilir.