Hayaller gerçek olunca - Oburhamsi

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında aeneasesse tarafından paylaşıldı.

1. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    45 cm-1kg kofana,2.2 kg Torik, 12 kg sazan
    Herkese tekrar merhaba,

21.11.2014 tarihi artık benim için özel günler arasına girmiş bulunuyor. Evet 21 Kasım 2014, Enes ilk toriğini tutar :)

Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece tüm hazırlıkları tamamlayıp arkadaşlarla yola koyulduk. Sabahın ilk ışıklarıyla meraya vardığımızda ortalık süt limandı. Hava kapalı, rüzgar yok ve su bulanık. Balık tutulamaması için herşey bir araya gelmiş yani :)

Umudumuzu kaybetmeyip tekneyi suya indirdik ve takımlarımızı denize bıraktık. Yaklaşık 2 - 2.5 saat denizde gezdik ama tek bir vuruş dahi yok.

Öğle saatlerinde ise torik arayışımızı sonlandırıp sülünez, boru kurdu ve hamsi ile yemli av yapmaya karar verdik. Bir taşa demirledik ve av başladı.

Çeşit çeşit balık tuttuk. Karagöz, subay balığı, hanos, menekşe balığı ve daha resimleyemediğim ısparoz, mercan ve küpes balıklarını yakaladıktan hemen sonra hepsini suya geri bıraktık.

Çok keyifli bir iki saati de geride bıraktıktan sonra tekrar torik tutmak için tekneyle gezmeye karar verdik. Gezmediğimiz koy kalmadı ama balık yok :(

Bu sırada gezerken bu şirin mi şirin dağ keçileri dikkaitmizi çekti :)

Görebiliyorsunuzdur umarım keçileri :)

Büyük moral bozukluğuyla kıyıya geldiğimizde tek motivasyonumuz akşam yapacağımız sucuk mangaldı :)

Tekneden malzemeleri indirdik, arabaya yerleştirdik. Artık yemeğe geçilecekti ki, kıyıdan bir yerden spin av yapsak mı diye düşünmeye başladık. Tabi dayanamayıp 5 dakika sonra kayaların üzerinde bulduk kendimizi.

Başladık rapalalarımızı atıp çekmeye. Güneş batıyor, manzara harika, martılar etrafta cirit atıyor. Olsun Enes, bu anı yaşamak bile harika diye kendi içimden geçirirken birden oltama yük bindi. Ben ne olduğunu anlayana kadar balık tüm gücüyle derine doğru kaçmaya başladı.

Öyle heyecanlıydım ki, arkadaşlara "yardım ediiin" diye bağırmışım. hahahahah

Bir balık çekiyor bir ben. Zamanla mesafe kısaldı ve balık görünmeye başladı. Biraz daha yaklaşınca fark ettim ki bu bir Torik! Başlıbaşına bir korku sardı içimi, elim ayağım titriyor. Bir an önce balığı kenara almak istiyorum ama müsade etmiyor. Baya bir kıyıya getirmiştim balığı ama her seferinde tüm gücüyle tekrar kaçıyor.

Biraz daha vakit geçtikten sonra balık yorulmuştu artık. Ben de o heyecanla dimdik bir kayanın üstüne çıkmışım haberim yok :) Torik artık tamamen tükenmişti, son kez sardım makaramı ve balık artık ellerimdeydi.

Tüm olay bitip balık balığı kenara almayı başardığımdaki mutluluk ve rahatlamayı tarif etmemin imkanı yok. Dünyalar benim olmuştu :)

Balık haneme torik ismini de yazmayı başarmıştım. ​

Bu avda kullandığım malzemeler:

Okuma Salina Seaspin 2.40 kamış
    Powerline 0.14mm ip
    Kendo 145F Renk no:4 rapala

Avı bu şekilde bitirmek için sahile geldik ve resim çekiniyorduk. Bu sırada Emrah kıyıdan slikon ile at çek yapmaya devam ediyordu ki bir bağırma geldi: 'Balık balıııık!'

Bir heyecanla suya doğru koştum çünkü kumluk alandan atıyorduk ve levrek gelme ihtimali yüksekti. Koşa koşa gittim su kenarına ki balık kenara gelince hemen tutacaktım. Bir an balık suyun içinde bembeyaz parladı. Çok büyük bir levrek bu derken Mert bağırdı: 'Yılan balığı yılaaan' O korkuyla geri geri nasıl kaçtım hatırlamıyorum hahahahhaha

Fotoğraf sizi yanıltmasın, 1 metrenin üzerinde çok kalın bir balıktı. Balığı tanımadığımızdan hiç yaklaşmadan kancadan kurtarıp bir sopayla ite ite suya geri gönderdik :) Mığrı balığıymış meğerse.
    Orada bir köylü gördü ve geceleri bunların kıyıya bile çıkıp yem aradıklarını söyledi :)

Bir kenara not ettik: 'Gece buraya gelinmeyecek' :)

Ve nihayet günün yorgunluğunu atmak ve kendimizi ödüllendirmek için Gelibolu'daki İlhan Restaurant'a gittik. Mükemmel mezeler eşliğinde geceyi tamamlayıp dinlenmek üzere otelimize doğru yol aldık

Gelibolu'ya bir daha gelirsem yine İlhan'a gideceğim. Her şey son derece lezizdi.

Uykumuzu aldıktan sonra sabah 1-2 saat daha balık tuttuğumuz yere gidip avlanmak istedik. İyi ki de gitmişiz. Bu sefer de Emrah çok güzel bir toriği avlama şansını buldu.

Ben Emrah'a bir kaç metre uzak bir kayadaydım. 'Tuttuuum' diye bağırınca koşa koşa gittim yanına. İyi ki de koşmuşum. Balık tam kıyıdayken kancadan kurtuldu ve boşta kaldı. Allah'tan çok yakındım ve balık hamle yapmadan kucakladım :)

Başka da balık olmayınca (daha ne olacaksa artık) toparlanıp İstanbul'a doğru yola çıktık. Harika anılarla ayrıldık Çanakkale'den. gene geleceğiz güzel memleket. Gene geleceğiz!

Dönüş yolunda Tekirdağ'ı boş geçmek bize yakışmazdı :) Bu sefer İstanbul yolu üzerindeki Trak Restaurat'a attık oltaları.

:hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

Şahane köfteler yedik burada. Gerçekten tadına doyum olmaz. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Bu da mekanın bahçesinden, tam bizlik :)

Gerçekten uzun süre üzerine sohbet edeceğimiz, tekrar tekrar hatırlayıp goygoyun dibine vuracağımız bir avımız daha oldu.

Felsefemizi bir şekilde anlatmaya çalıştık. "Ye-İç- Balık tut" bizim hayata bakış açımız.

Bana birçok bilgi katan bu forumda, bugün bu yazıyı yazabilmek çok büyük mutluluk verici.

Umarım sizler de beğenmişsinizdir.

Buradaki tüm abilerimi, arkadaşlarımı Facebook'da aramızda görmek beni çok mutlu eder.

Oburhamsi sizi bekler.

http://oburhamsi.blogspot.com.tr/2014/11/canakkale-saroz-spinle-torik-av.html
    Sağlıcakla kalın..

Enes ŞAHİN

Son düzenleme: 23 Kasım 2014
  2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Harika bir hafta sonu geçirmişsiniz Tebrikler. Güzel balıklar da almışsınız. Gastroturizm, balıkçılık, fotoğrafçılık bir çok hobiyi barındırıyor. İmrendim.

3. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Sportex Black Stream 20gr
    Favori Makine:
    Shimano ...
    tebrikler...
    harika resimlerle birlikte muhteşem olmuş.

4. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    tebrikler
    tek kelimeyle harika bir haftasonu olmuş.
    nu arada birdaha tekirdağ'dan geçerseniz Migros'un orada iki kardeşler diye bir et restoranı var. şiddetle tavsiye ederim.

Ayrıca Malkara'ya gelmeden kimbulduçiftliği diye bir yer var. Kahvaltısı mükemmel.

5. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Teşekkürler hocam. Benim hobileri özetlemişsin :) Darısı başınıza..

6. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Not ettim bunları :)

7. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Sağol hocam, beğenmenize sevindim :)

8. bosporus fisher

bosporus fisher hasan

Favori Kamış:
    okuma savant,lieaeffe spider surf 4.20,lineaeffe oyster cast,okuma v system 2.70
    Favori Makine:
    daiwa emp6000a,okuma raw2 65,shimano exage 4000 fc,okuma octana ot55
    En İyi Avı:
    1650g kefal,1kg çupra
    Tebrikler Enes foruma da ayrı bir tat kattığın için ayrıca teşekkürler.

9. dember11

dember11 berkay

Favori Kamış:
    okuma helios 2.40-okuma trio rex 425
    Favori Makine:
    helios hgx-35 - okuma trio wt 55
    güzel bir macera ve güzel bir balık. tebrikler

10. bogaz_1905

bogaz_1905 Erdem

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 430
    Favori Makine:
    Raw II 55
    Enes Tebrikler, çok keyifli bir rapordu.

11. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Eyvallah hocam, böyle düşünmen beni çok mutlu etti :)

12. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:

Teşekkür ederim :)

13. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Sağolasın hocam, keyif aldıysanız ne mutlu bana :)

14. omertbk34

omertbk34 ÖMER TABAK

Favori Kamış:
    Okuma Vsystem 270cm (10-40)
    Favori Makine:
    Banax SX 4000, Okuma Trio40S
    En İyi Avı:
    Sazan
    Enes abi bize bu işi cidden daha çok sevdirmeye başladın. Seni takip etmek çok güzel. Rapor sunumunda görsellerinde bile kalite var.Ne kadar çok severek yaptığını her raporunda biraz daha iyi anlıyor ve bizede o heyecanı işliyorsun. Tebrikler abi yeni raporları merakla bekliyoruz :thumb: :thumb:

15. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Balıklar için tebrikler, yemekler için afiyet olsun, sunum için teşekkürler :)

İnsanın bulduğu zamanı böyle yemek-gezme-balık ile doldurabilmesi, üstüne bu şekilde güzellikle sergilemesi ve imrendirmesi takdire şayan :) Balıksız da olsa mutlaka çıktığınız avların raporlarını açmanızı tavsiye ederim (tabi bu güzelim yemek fotoları ve tavsiyeleri ile)
    Rast gelsin :)

16. zarg

zarg Mustafa oğuz

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 270cm 10-40GR
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    Levrek 1.250
    Dolu dolu yaşamak bu olsa gerek, tebrikler...

17. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Ne güzel yazmışsın, çok mutlu oldum. Teşekkür ederim :)

18. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Ben teşekkür ederim. Balıksız geçeni yazmaya çekiniyorum :) Daha bu işin başında sayılırım, çok boş döndüğüm av var :) Boş avları yazarsam günlerimi alır :D

19. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Teşekkür ederim hocam :)

20. fztyasin

fztyasin yasin özkan

son 3 yılda aşağı yukarı 65-70 ava gittim bunların yaklaşık 55-60 tanesinde tek balık bile alamadan evin yolunu tuttum :) bi yerden sonra balıksız rapor açmak zor geliyor insana tabi, ama sizdeki gastronomi tecrübesi balıksız raporları bile zevkli kılabilir bence :)