Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. dember11

dember11 berkay

Favori Kamış:
    okuma helios 2.40-okuma trio rex 425
    Favori Makine:
    helios hgx-35 - okuma trio wt 55
    merhaba. helios kamış düşünmezmisiniz ? 140 gr ağırlık var. ben helios makine ile kullanıyorum ve memnunum. 200 lira gibi bir fiyatı var.

2. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Dün kafam karışıktı, "arkadaşlarım yardımcı olurlar" dedim. Sonuca bak şimdi :):)
    Salih sağolsun salinadan vazgeçirdi. Gürkan bir kamışa soğuksa onu desteklemek boynumun borcu (Yoksa beni çoooook masrafa sokacak sahteler bulur, kafama sokar :):) ). Selçuk Hocam kötüyü asla önermez. Berkay Helios der, 140 gr gönlümü çeler. Kafa iyice karıştı şimdi.
    Ben en iyisi scimitarın stoklarını araştırayım bu gece. Yoksa Çağrı gelir birazdan, "abi boşver kamışı, sana birkaç maxrap daha alalım" der... :):):)
    Şaka bir yana iyi ki sizlerin fikirlerini sormuşum, hepinize çok teşekkür ederim. Scimitar hiç aklımda yoktu ama güzel bir kamışmış:thumb::thumb::thumb:. Sırf ağırlığı azaltmak için 2,40'a düşecektim, sayenizde gerek kalmadı. (Bu arada Berkay, helios çok güzelmiş ama bütçemi aşar benim)

3. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Selçuk Hocam ve Gürkan;
    İkinize bie sorum olacak. 10-35 olması kullanımda sıkıntı yaratırmı bana? Sizlere soruyorum çünkü kamışı bilen sizlersiniz. 2,70'lik Procatch 15-30 vardı yumuşak ötesiydi. 14-40 catana güzeldi. 10-40 Fladen kazık gibi sert. Scimitar da Procatch gibi fazla mı esnek?

4. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    Şimdi Ayhan abi, 14-40 catana MH olarak geçiyor, Scimitar 10-35 M yani bi tık daha esnek gelebilir sana; ama procatch kadar olacağını düşünmüyorum. Şöyle söyleyeyim benim crostage 10-30 atarlı olmasına rağmen crostage'dan biraz daha sert bi kamış scimitar, 32-33 gr'a kadar rahat atamayacağı sahte yok diyebilirim:thumb:

Sahteye aksiyon verdirmede sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum, tahminen procatch'in esnekliği seni yoruyordu; ama scimitar yorucu bir kamış değil, benim çok hoşuma gitti denediğimde..

Ayrıca M ve ML kamışlar ile balık çekmenin çok ayrı bir zevki olduğunu da söyleyebilirim sanahihi

Hee bu arada Fladene gelince o kamışın aslında gerçek atar değeri 20-50 abi, ilk çıktıklarında öyleydi sonra strateji değiştirip daha çok kullanılan atar aralıklarını yazdılar üzerlerine.. Bende 270 15-50 atarlısı var, bu yaz yemli av yaptım onunla, 75 gr kursun attım banamısın demedi :D

Son düzenleme: 25 Kasım 2014
  5. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Var ya bir gecede fikrimi değiştirdiniz Gürkan. Bugün Scimitar siparişini verdim. Sizlerin yorumlarından sonra memnun kalacağımdan da %99 eminim. Aklımda ağır sahtelerde nasıl olacak sorusu vardı. Ben sormadan cevabı vermişsin zaten :)
    Fladen'i mini jiglerde kullanırım artık diye düşünüyorum.
    İlginç bir kamış seçimi oldu benim için. Kaç gündür 2,40'lık v-system,penn,salina arasında gidip geliyordum. Sizlerle konuştuk bir gece. Ertesi gün 2,70'lik Scimitar siparişi verdim :):):)
    Şaka bir yana iyiki de sormuşum. Gözümden kaçan kamışı yakalayıp önüme koydunuz, sağolasınız...

6. dember11

dember11 berkay

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Öncelikle herkeze merhaba. Size birşey sormak istiyorum. Ben okuma helios makine kullanıyorum. Üzerinde mono misina sarılı. Şimdi bir yedek kafa ve ip misina almak istiyorum fakat ip misinalardan pek anlamıyorum. Bana önerebileceğiniz misina varmıdır ?

7. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Merhaba Berkay.
    Ben de mono kullanıyorum ama arkadaşlarda gördüğüm kadarıyla çoğu Power Pro kullanıyor. Berkley ve Sufix te öneriyorlar. Ben ısınma turu olsun diye 2 kez 15-20 liralık örgülerden denedim. Ben mi kullanmayı beceremedim bilmiyorum ama çok fazla karıştı, bir kez sahteyi atarken koptu. Alırken "başta ucuzunu alayım, beğenirsem iyisini alırım" diye düşünüyordum ama toplamda harcadığım para bir power pro parasını geçti. :)
    Saygılar...

8. dember11

dember11 berkay

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ayhan abi bende simdiye kadar hep mono kullandım hiç ip kullanmadım. bi denemek istiyorum. 1-2 kişi bana kendo al dedi ama pek kendo alasım yok . ama güzel bi misine alıp alışana kadar heba etmektende korkuyorum açıkçası. bilemiyorum ne alsam.

9. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Berkay merhaba, ben ilk olarak savagear adrenaline HD ip misina kullandım, ilk zamanlar makinaya fazla sardığım için ve kullandığım makinanın pek de ipe uyumlu olmamasından dolayı 20-30m civarını kaybettim (kullandığım makine okuma flame f20 idi). Daha sonra okuma avenger 40b makinama sardım hiç problem yaşamadan kullandım.. Okuma makinelerde eğer EOS var ise ipe uyumludur genellikle, tabiki klavuzun rulmanlı olması falan da gerekir. Helios bildiğim kadarıyla okumanın güzel makinelerinden ve ipe uyumlu, rahatlıkla ip misina kullanabilirsin ve alışman da fazla zaman almaz. Yalnız iş iyi bir ip misina ile başlamakta bitiyor. Savagear alabilirsin ben memnun kaldım problem çıkarmadı bana. Şuan sufix 832 ghost kullanıyorum; fakat hiç memnun değilim. Çok çabuk patlayabiliyor atışlarda birkaç sahtemi kaybetmişliğim var bu yüzden pek tavsiye etmem.. Muhtemelen piyasada çok fazla sahte sufix dolaşıyor ya da bana çürük ürün rastladı..

Bunların dışında sana tavsiye edebileceğim en baba ip misina varivas avani max power'dır; ama fiyatı da ona göre..

Fiyat performans olarak tavsiye edebileceğim en iyi ip misina ise power pro super 8 slick.. Fakat bu markada da çok dikkatli olmak lazım keza bununda sahtesi piyasada dolaşmakta.

Sana kolay gelsin kardeşim, Rastgele...

10. dember11

dember11 berkay

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    gürkan abi tavsiyelerin için çok teşekkur ederim. söylediğin misinalara bakıcam. birdahaki hafta istoç a gideceğim biryere uğramam lazım. orada bizzat gidip hepsine bakıcam.

11. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arada kaçırmışım mesajı ben ya:D Hayırlı olsun Ayhan abi eminim memnun kalacaksın:thumb: Aynen fladeni mini jiglerde kullan bende öyle yapıyorum şuanhihi hihi 50gr jigi zorlanmadan atıyor çekiyor:thumb: aslında shore jig kamışı olarak bile kullanılabilir yüzükleri değiştirirsem.. Az çok aynı ağırlıktalar zaten aksiyonu da çok benziyor:thumb:

Yanlış hatırlamıyorsam Selçuk 17cm maxrap atıyordu scimitarla, sıkıntı olmaz ağır sahtede:thumb:

12. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    Merhaba Balıkavı Dostları,

Bugün Tekirdağ Merkez'de biraz işim var akabınde akşama doğru biraz at-çek (spin) yapmak istiyorum.

Mera anlamında tabi ki bilgi istemeyeceğim ancak bölge adı (yeniçiftlik, sultanköy) babında nerede avlanabilirim? 2-3 saat birşey...

Özel'den de mesaj yazabilirsiniz... :)

Teşekkür Ederim.

TEVAFUKGELE (RASTGELE)

13. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Merhaba arkadaşlar. Bugün (Pazar) orayı denedim, burayı denedim, sahte denedim, silikon denedim, denedim de denedim ama bir tane bile levrek kandıramadım. :(:(
    Meralarda diğer spincilerde de yoktu sanırım. Arkadaşlar, bir tane bile levrek alan olmadı mı bugün? Derdim mera neresi yada hangi sahteyi kullandınız değil. Sadece merak ediyorum bugünkü karışmış denizde "oh be" diyen, diyebilen oldumu?
    Hayır, hepsini geçtim, scimitarın siftahını yapamadım :):)
    (Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim. İyi ki dinlemişim sizleri. Kamışa bayıldım :) )

14. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Dün parlak bir levrek avı yapan olacağını sanmıyorum Ayhan. Bizim buralarda da 20 kişi tek levrek tutamadık. :D Dal kımıldamadı. hihi Ne çakma, ne kaçışma hiç bişey yoktu. Sizin o tarafla uyuşuyoruz genelde. hihi

15. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ayhan abi bugün raporlamayı planlıyordum ama senin mesajını görünce hemen yazayım dedim 48 cm 1170 gr :thumb: Pazar sabah 07:50'de aldım:) Aksama ayrıntılı raporlayacağım:thumb:

16. WTheLast

WTheLast Cem Kavas

Güzel av tebrikler .

17. lynx

lynx Aykut

Favori Kamış:
    Daiwa Crosfire 2.40 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Lexa 2500sh
    Bu da benden olsun Perşembe akşam suyu :)

18. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
  19. lynx

lynx Aykut

Favori Kamış:
    Daiwa Crosfire 2.40 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Lexa 2500sh
    Sağolasın Gürkan iyi heyecan yaptırdı uzun aradan sonra :) Senin levrek daha yakışıklı çıkmış. Genelde denk geldiğimiz yerden :)

20. mserler

mserler serdar

tebrik ederim arkadaşlar gayet güzel av olmuş.daha irileri oltanızın ucundan eksik olmasın.