Koku esansı tarifi

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Saltwater tarafından paylaşıldı.

1. Saltwater

Saltwater Ömür

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Lrf sistemine 3-4 aydır meraklıyım. Her fırsat buldugumda zaten arabamda olan takımları direk suyla bulusturuyorum. İlk başladığım sırada bi hevesle ne var ne yok cantaya doldurdum fakat kokusuz silikonlarla daha bu güne kadar skor yapamadım. Berkley ve isomenin çok güzel iş yaptığı yerlerde kokusuz silikonlar sıfır çekiyor acaba balık gitti mi diye kokuluları takıyorum hemen vuruşlar başlıyor. Konuyu açmamdaki sebep elimdeki bu fazla fazla olan kokusuz silikonları da değerlendirmek.Bildiğiniz okuduğunuz koku esansı yapabileceğim bir yöntem varsa paylaşırsanız sevinirim. Daha önce 2 kez deneme yaptım. 1.si çiçim karidesi 1diş sarımsakla iyice püre haline getirip silikonları içerisinde beklettim. Sonuç 700 800gr vatoz aldım fakat kokudan kutuya yaklaşmak bile imkansız eldivenle falan gitmek gerekiyor bu yöntemden vazgeçtim. 2. yol ise saf alabalık yağı ile oldu. 2 gün yağ içerisinde bekleyen silikonlar elastik yapıdan taş gibi iğne girmeyecek br yapıya dönüştü. Avlandığım mera çok taşlık ve kayalık her avımda takılmalardan solayı 2 pakete yakın jighead yarım paket isome ve berkley kaybetmek de maddi olarak baya bi külfetli olmaya başladı.
    Eğer sizinde kullandığınız bir yöntem varsa duymaktan mutluluk duyarım.
    Saygılar ve rastgelsin.

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Plastik kapaklı vakumlu kutular olur pazarda marketlerde.saklama kapları yani...içine 3-5 sardalya ile kokusuz silikonları at harmanla içinde bi süre beklet.Hatta sardalya ve karides de karışık koysan bence verimli olur.