motosiklet ile balığa gitmek

Konu, 'Takım Çantası' kısmında börteçine52 tarafından paylaşıldı.

1. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    arkadaşlar benim scouter tarzı motorum var
    surf kamış kapalı boyu malum baya uzun
    motorda bazen iki kişi oluyoruz haliyle iki surf kamış
    çantalar vs elde götürsen olmuyor değişik çözümler uyguladım
    kamışı motora boydan boya uzatıp lastikle bağlama vs gibi
    sizin yaptığınız değişik uygulamalar varmı

2. Co2

Co2 Tamkan

Favori Kamış:
    Okuma V-system 240cm 10-40
    Motorum tek ulaşım aracım, balığa'da elbette onun vesilesi ile ulaşabiliyorum, 2 kişi kullandığım sıralarda sırt çantasını sürücü olarak ben ters asıyorum.

Yani sırt çantanın kaba bagaj yeri göbek/göğüs tarafıma gelecek şekilde , artçım'da kalan , olta takımlarının sığdığı heryerde ulaşabilinen basit olta taşıma çantasını , omzuna tüfek asar gibi asmakta.

Scooter yere yakınca belki, ama tecrübe edin, yalnız iken , olta çantasının içerisine 2.40 vsystem + telesurf + 3 parça 4.20 kamışı sığdırıp hepsi omzumda olduğu halde 100 kilometre git 100 dön toplam 200 kilometre yol depiyorum, biraz yoruyor, bir şekilde olta taşıma çantasını tecrübe edin derim.

Taşıma çantasına koyduğunuz takımlardan sonra, çantayı omuzunuza asın, scooter'ın döşeme/döş kısmına ve bacaklarınız arasına sıkıştırıp rahatlıkla taşıyabilirsiniz sanırım.

3. cengiz doğru

cengiz doğru cengiz

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20,okuma v system 2.70 10-40 spin,lineaeffe xr boat
    Favori Makine:
    Daiwa entoh 4500,okuma safina pro 40
    koltugun araka kısmına pimaş boru monte etsen çok kalın olmayanlarından.kamışları dik biçimde taşıma imkanın olur bence.

4. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    motorun arka kısmına küçük bir sandık yaptır abim sandıgın içine malzemeleri koy sandıgın yan tarafınada kelepçeli sistem kamışlık yaptır lastiklerin yanlarından çıksın 4x4 lük olur motorsikletlerde genelde yükler arkada bir kutuda olursa daha güvenli olur senin için

5. nidya78

nidya78 Aydın

Benden başkada bu konuyu düşünen varmış. Hep arabayla gidiyorum ama motorla gidesim var. Her şeyi sığdırıyorum kamışlara yer bulamadım o yüzden de motorla gitmiyorum.

6. baraküda007

baraküda007 fatih

bir motorcuda benim :) arabam yok kamışlar için brandacıda bir sırta asmalı kılıf yaptırtdım motorun arkasında da 35 litrelik bagaj var duruma göre değişiyor sırt çantasını sığdırabilirsem arka bagaja koyuyorum kamışları sırtıma asıyorum sığmazsa makinaları ve çantadaki kaba malzemleri bagaja koyup çanta kamışları aldığı gibi sırta yada önüme asıyorum bir şekilde uyduruyoruz işte :D birde bazen kumda gidiyorum onun içinde lastiklerin havasını yarıya indiriyorum kumda rahat gidiyor :D sonra dönüşte ayak pompasıyla şişirip gidiyorum işte her şey balık aşkı için :peace: I LOVE FİSHİNG :D herşeyi denemeye katlanmaya değer yeterki balık olsun :D

7. baraküda007

baraküda007 fatih

hocam siz o motorla bayağı malzeme taşıyorsun :thumb: resimde gözüken tabure falan birde 200 km falan yol helal olsun vallaha ben o kadar yolu o kadar malzemeyle gitmem vallaha benim gittiğim 30 40 km en fazla motor boşken yapıyorum 200 km falan ama o kadar malzemeyle zor

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Sırta, bilhassa omuzlardan kenara doğru taşacak şekilde çapraz asmanızı hiç tavsiye etmem. Ne olur ne olmaz... Bir şekilde yakın geçecek/geçeceğiniz bir durum olursa, kamış sizi yola savurabilir...

Şurada bolca uygun yöntem gösterilmiş. Bence en uygunu, kamışların alete paralel durduğu, yani yere tam dik durduğu pozisyonlar olacaktır.

https://www.google.com.tr/search?q=...sDsKSsAGLnoHwBA&ved=0CBsQsAQ&biw=1366&bih=603

Bence şu en makulu:

9. Co2

Co2 Tamkan

Favori Kamış:
    Okuma V-system 240cm 10-40
    Balık/Deniz/İyot ihtiyacı mesafe dinlemiyor malum, resimde görünen tüm aparatlar sırt ve omzumda, çantaya adapte katlanır tabure, olta çantası, gerisi dizlik+sırt omurga koruma+dirsek koruma+kask+yağmurluk tulum+eldiven full koruma ile ..

Resmi çektiğim sıralarda okuma yeni alınmış idi, olta çantasının içerisine onuda sığdırmıştım bazuka çantasıyla beraber.

Şu sıralar bende olta takımı çantası yaptırmak niyetindeyim, hazır aldığım çantanın bbir gün yolda kopması an meselesi, malzemesi dayanmıyor pek, brandacıda yaptırdığınız çantanın resmini projesini görmek isterim mümkünse, bende niyetliyim daha sağlamcca bir omza asılabilen 3 takım alabilen bir çantaya.

Mesafe aynen yazdığım gibidir, maalesef bulunduğum ilçe denize uzak ( Reyhanlı ) en yakın İskenderun malzeme tazelemek yem edinmek için şehir içinegirip , sonrasında kuzey/güney yöndeki meralara ulaşmak adına bu kilometreler rutin olarak yapıyorum.

Sele kütük gibi maalesef cross/süpermoto motorlarda durum bu , neyseki 250cc aynı sınıf motorlara göre biraz daha kuwetlice olduğundan tolere edebiliyor hatasını.

10. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    gerçekten motorla balığa gitmek çok rahat oluyor trafik derdi yok park derdi yok
    önerileri dikkate alacağım teşekkürler serdar abi verdiğin link çok işime yarayacak teşekkürler
    http://www.bikefisherman.com/

11. akin96

akin96 Akın SEYİS

Favori Kamış:
    mitchell fluid 240 8/25
    Favori Makine:
    shimano alivio 2500 fc

bu yöntem benim aklıma da gelmişti haftaya böyle bişey yapmaya çalışacağım ancak tak çıkar bir sistem nasıl olur acaba ? ( kamışın konulduğu boru parça için )

12. nidya78

nidya78 Aydın

Bir yöntem bulursan bizi de haberdar et. Bende arıyorum o şekilde bir sistem.

13. nidya78

nidya78 Aydın

Bir yöntem bulursan bizi de haberdar et. Bende arıyorum o şekilde bir sistem.