BOĞAZDA BÖYLE AG ATILIRMI YAA

Konu, 'Tebliğler' kısmında ali ketenci tarafından paylaşıldı.

1. ali ketenci

ali ketenci ALİ

BU SABAH 05:00 DA ARABAMA BİNİP ÜMRANİYEDEN KALANDERORDU EVİNİN ÖNÜNE GELDİM ARACIMI PARK ETTİM SAAT COK ERKEN OLMASINA RAGMEN PARK YERİ BULMAM BİRAZ ZOR OLDU HER NEYSE OLTALARI ACTIM IKI SOHBET VE GÜN ACMAYA YAKIN BİSMİLLAH DEDİM VE OLTAYI SU İLE BULUŞTURDUM SAHİLDE İLK BALIGI BEN ALTIM CİNEKOP CAPARİSİYLE GÜZEL BALIK YAPIYORDU DENİZ 2Lİ 3LÜ USTA OLANLAR VE TAKIMI İŞ YAPANLAR 4VE 6 LI CEKİYORDUK TAKİ KALANDER ORDU EVİNİN ÖNÜ TAM TAMINA 11 BALIKCI TEKNESİYLE SARILANAN KADAR BİR ANDA HERYER AG OLDU SAGIMIZ SOLUMUZ ÖNÜMÜZ 4 TEKNE AG ATTI O KADAR YAKINDIKİLERKİ AYAGIMLA TEKNEYE DOKUNABİLİYORDUM VE TÜM SAHİLDEKİ AMATÖR BALIKCI ARKADAŞLAR BOYNU BÜKÜK TEKNELERE SÖYLENE SÖYLENE KAMIŞLARI TOPLAMAYA BAŞLADIK VE SÜPER GECECEK BİR AV BİR ANDA SON BULDU BÖYLE BÜKÜK TEKNELERİN BU KADAR YAKINA AG ATMASI YASALMI COK MERAK EDİYORUM BU NE YAA ....banghead

2. ali ketenci

ali ketenci ALİ

BUDA RESİMLERİ

COK GÜZEL VİDEOLAR VARDI AMA YÜKLEYEMEDİM BUNLAR İLK GELDİKLERİ ANDI SONRA KIYIYA KADAR YAKLAŞTILAR BU SABAH 05:00 DA ARABAMA BİNİP ÜMRANİYEDEN KALANDERORDU EVİNİN ÖNÜNE GELDİM ARACIMI PARK ETTİM SAAT COK ERKEN OLMASINA RAGMEN PARK YERİ BULMAM BİRAZ ZOR OLDU HER NEYSE OLTALARI ACTIM IKI SOHBET VE GÜN ACMAYA YAKIN BİSMİLLAH DEDİM VE OLTAYI SU İLE BULUŞTURDUM SAHİLDE İLK BALIGI BEN ALTIM CİNEKOP CAPARİSİYLE GÜZEL BALIK YAPIYORDU DENİZ 2Lİ 3LÜ USTA OLANLAR VE TAKIMI İŞ YAPANLAR 4VE 6 LI CEKİYORDUK TAKİ KALANDER ORDU EVİNİN ÖNÜ TAM TAMINA 11 BALIKCI TEKNESİYLE SARILANA KADAR BİR ANDA HERYER AG OLDU SAGIMIZ SOLUMUZ ÖNÜMÜZ 4 TEKNE AG ATTI O KADAR YAKINDIKİLERKİ AYAGIMLA TEKNEYE DOKUNABİLİYORDUM VE TÜM SAHİLDEKİ AMATÖR BALIKCI ARKADAŞLAR BOYNU BÜKÜK TEKNELERE SÖYLENE SÖYLENE KAMIŞLARI TOPLAMAYA BAŞLADIK VE SÜPER GECECEK BİR AV BİR ANDA SON BULDU BÖYLE BÜYÜK TEKNELERİN BU KADAR YAKINA AG ATMASI YASALMI COK MERAK EDİYORUM BU NE YAA ...

Ekli Dosyalar:

3. hakan54

hakan54 hakan

istanbulda yaşamadığıma dua ediyordum . şu resmi gördükten sonra hepten şükretmeye başladım . 3. hava limanı ayağına birçok gölü doldurmuşlar . zaten avlak sıkıntısı varken , boğaza yönelenlere de ağcılar darbe vuruyor . yazıkk. hep trafikten , yoğunluktan , kalabalıktan dert yanarken bu hobimizin de resmen suyu çıkmış sizin oralarda . sen sabahın 5'inde ne hayallerle sıcacık yatağından kalk bunlar gibi adiler nasibine taş koysun . üzüldüm üzüldüm ...

4. istanbul balikcisi

istanbul balikcisi erol

Favori Kamış:
    Captain tele surf 3:90 okuma carbonite 3:90
    Favori Makine:
    silstar supaplus 6000fd silstar allisa 940fd
    En İyi Avı:
    sazan
    Selam ogunun gecesi ordaydik arkadaslarla gece 12 gibi ag attilar mesafe 20 metre kadardi kiyiya koca koca balikci gemileri tibki fotodaki gibi talan ettiler kiyiyi sabah 7 e kadar tek balik alamadik.pazarda istarvitten kucuk cinekop diye satilan baliklarin sebebi bu gemiler ne denizde denetleme var nede halde durum bu.

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Olay daha çok; "birisinin arabası varmış, ve çinekop çaparisiyle orduevinin önünden bir süre güzel çinekop çekmiş" şeklinde canlandı gözümde.:confused:

Böyle ağ atılır mı sorusunun cevabını ise bilemeyeceğim. Yetkililere sormak lazım.

6. RainboW

RainboW Sertan

Yürürlükte olan ticari tebliğe göre İstanbul Boğazında; Ahırkapı ve Kadıköy İnci Burnu Mendirek Fenerini birleştiren hat ile Yeniköy Vapur İskelesi ve Çubuklu Kozaltı Burnunu birleştiren hat arasında kalan alan hariç 24 metre derinlik var ise atılır.
    Kıyıya uzaklık ile ilgili bir kısıtlama yok ne yazık ki...

7. ali ketenci

ali ketenci ALİ

derinlik 24 metreden derin ama bende bogaz balıkların üremesi için önemli bir yer balıkların gecit yeri bence bogazda ag atmak yasaklanması lazım gitsinler bogazın karadeniz ve ege cıkış bölgelerinde atsınlar bence cok sacma

8. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Bende aynı olayı burunbahçede yaşamıştım. sahil güvenliği aradım hemen geldiler ve 5 dk sonra bana geri dönüş yaptılar. maalesef avlandıkları yer yasal limit içerisindeymiş. hiçbir işlem yapmadan geri döndüler. bence derinlikten çok iç sularda gırgır avının yasaklanması gerekli. özellikle boğaz hattında. sabahtan akşama kadar sürekli durmadan ağ bırakıyorlar. beykoza gittiğimde görüyorum hep. şu gırgırlar olmasa her sene kıyılarımızda güzel lüfer raporları olur. adamlara sorsan ekmek parası ama günü kurtarmaktan başka bir şey değil geleceklerine ağ atıyorlar .

9. istanbul balikcisi

istanbul balikcisi erol

Favori Kamış:
    Captain tele surf 3:90 okuma carbonite 3:90
    Favori Makine:
    silstar supaplus 6000fd silstar allisa 940fd
    En İyi Avı:
    sazan
    Ukalalik etmek istemiyorum lakin 20 yildan fazlada baliga giderim kiyidan avlanmaya.yaniliyorda olabilirim lakin benimde kendimce bir tecrubem var.kalendee kasibeyazin onu 24 m derinlige sahip degil bence.kursun suya carptigi sesi hepimiz duyuyoruz ondan sonra 24 metre misina bosalmiyor benim oltamdan ben bunu voyle yorumluyorum.umarim hakliyimdir

10. bluepasific

bluepasific AYKUT

Favori Kamış:
    SİLVERLİNE
    Favori Makine:
    EUROFİSH-CARİSMA 70 SURF
    En İyi Avı:
    KOFANA-2kg300gr
    sahil güvenlik

Bende bir akşam böyle bir duruma çok kızıp sahil güvenliği aramıştım.Sahil Güvenlik santraline cevap veren arkadaş gayet nazik ve gerekli açıklamayı yapmıştı sağolsun.Şöyle söylemişti küçük teknelerde metre yada derinlik gözetmeksizin avlanma serbest.Büyük balıkçı teknelerinin ise kıyıdan 25 metre ileride olacak şekilde avlanması halinde yasal olduğunu belirtti.
    Bildiklerim bu şekilde.Umarım faydası olmuştur.

11. RainboW

RainboW Sertan

Gırgır olarak tabir ettiğimiz balıkçı teknelerinin attıkları çevirme ağlarda teknenin büyük yada küçük olması farketmeksizin derinlik sınırı en az 24 metredir. Kıyıya uzaklık ile ilgili kanunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Sizi yanlış bilgilendirmişler. Derinlik 24 metre ve daha fazla ise kıyıya sıfır bile atabiliyorlar bu durumda ağları...