AWA-SHIMA misina

Konu, 'Misinalar' kısmında SMyildiz2009 tarafından paylaşıldı.

1. SMyildiz2009

SMyildiz2009 Süleyman

En İyi Avı:
    Sarıkanat
  2. 2ncay

2ncay tuncay

En İyi Avı:
    13 kg sazan ve lüferler
    0.28 i bende kullanıyorum gayet iyi 115 gr dan ağır kullanacaksaniz 0.35 şok kullanısiniz olur biter rastgele.

3. SMyildiz2009

SMyildiz2009 Süleyman

En İyi Avı:
    Sarıkanat
    teşekkürler.

4. vayacon

vayacon Gürel

soruna direkt yanıt olmayacaktır ama kullandığım kadarıyla bilgi amaçlı yazacağım;

ion power bay sensor ve ion power flour-x modellerinden çok memnun kaldım. Kullanım yeri tekneden el oltası şeklinde. Flour-x i takım yaparken florocarbon yerine de kullanabiliyorum.

Awa shima florocarbon misinası ise beni çok üzdü. Birtürlü istediğim performansı vermedi. gam yaptı, koptu, vs. vs. (0,30 olanını kullandım)

Special dorado (çipura resmi olan) çok yumuşak. benim kullanım alanıma uymadı. lastik gibi uzuyor :)

Genel olarak Awa shima misinaları öneriyorum. Kullandığınız alana göre seçiminiz çok önemli. Ben özelliklerini bilmediğim için ve çok yorum bulamadığım için çeşitli alım yaptım. Deneyerek öğrenmem gerekti.

Ama sonunda bana uyan yukarıda bahsettiğim çok iyi iki ürününü öğrenmiş oldum ve değiştireceğimi de düşünmüyorum.

Saygılarımla.

5. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Awa-Shima 'nın fluorocarbon misinalarını yıllardır kullanıyorum, diğer markaları da kullandım. Aslen şu bir gerçektir ki, %100 fluorocarbon misinalar serttir, gam yapması doğaldır ve normal monofilament misinalardan daha güçsüzdür. Yani tespitleriniz doğrudur ama bu tüm %100 FC misinalar için geçerlidir. Düğümü sıkarak düğüm noktasına getirmemek, düğümü gevşekçe yürütüp tam noktasında sıkmak, çok iyi kayganlaştırmak gibi çareleri mevcuttur ama normal bir misina gibi olması da çok zordur.

6. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Bende bir şey sorsam bu başlıkta. Elimde shimano Sphia 3000 HGS var daiwa tournament 0.16 sardım anca 60-70 metre aldı sonra PE değerine göre sarayım dedim PE 0.08 150 M, PE 0.1 den ise 110 N diyor şu misina fiyat olarak aklıma yattı ama misina en azından 100 metre rahat sarsın istiyorum bu misina yazan değer ile uyumlumudur.

http://www.erginbalikcilik.com/xdyne-8x-braid-300-mt-pe08-pmu4158

7. byblack

byblack Mustafa Burak ARIK

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    Helios 35 HGX OkumaV80Sa, Raw II 65, Raw II 55 Shimano New Elf 3000SDH
    En İyi Avı:
    4.870 Kg Sudak / 8.220 Kg Sazan / 13.400 Kg Yayın
    Hocam sen bu rahat ol japon misinalar iyidir sarar dedim sana ben öyle hatırlıyorum :) bak burada da bulur yine derim pe değerli ya rahat ol sar gitsin.

8. byblack

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bende bir soru sorayım. Bu floro x modelinden 35 mm 250 m var elimde. Ben de iğne bağlamak için aldım ama tam fluorocarbon carbon değil. Mono misina olarak gozukuyor hafif sert, az esnek bir misina. Acaba makinaya sarsam gam yapar mı normal mono misina büyük makaraya sarılı geldi.

yoksa ben shimano tournament surfe 35 mm 13 kg çekerli bir misinaya leader yapacağım fluro X modelini. Bu Aiwa shiman 17 Kg çekeri var. Sizce mantıklı mi zaten 125 ve 112 gram kurşunlar atıyorum. Leader yapmak istemem ise toturmament surf Tatlı su da çok sırıtıyor. ama bu misina hakikaten belli olmuyor.

9. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Merhaba. Bahsettiğiniz misina florin içermektedir. Fluorokarbon ile alakası yoktur zaten karakter olarak, ama suda da pek görünmemektedir. Yıllardır şahsen köstek misinası olarak kullanıyorum, sürtünme direnci, gamsızlığı, esnek olmaması ve florin içeriğinden dolayı ama açıkcası her işe gelecek bir misina. Tam bir makina misinası mı değil ama sararsanız problem çıkartmaz. Lider yapmaya da uygundur, ama kalınlık olarak kullanım alanınız varsa bu 0,35 i hem lider hem köstek olarak kullanabilirsiniz. Lider olarak da 175 gr a kadar kurşunu kaldıracağını tahmin ediyorum. Saygılar...

10. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Burak hocam bende kaçtım sanıyordum. :)

11. byblack

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ediyorum. O zaman ben bu misinanin 30 luk ve 25 ligini de siparis etmeyi düşünüyorum açıkçası hatta bir de 20 ligini kullanım olarak uygun iri sazan ve yayın da kullanacağım incelerine de leader ve sudak levrek için yemli de köstek olarak kullanacağım. :) Bana epey birsürü yeter 250 şer metreden.

12. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    YGK'nın PE değerleri çeker olarak yüksek olup çap olarak incedir. YGK için hesap yapabilirim, uyar diyebilirim ama Xdyne e bir şey diyemem, henüz mikrometre ile ölçme fırsatım olmadı. Xdyne de iyi ip ama makinayi görmeden, ne kadar alabileceği hakkında afaki konuşursam yanlış olur. Her firmanın PE çapları birbirinden farklılık gösteriyor. Saygılar.

13. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    çok teşekkürler yol YGK ya çıkıyor o zaman