Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Bu arada Gürkan,
    Sen söyleyince farkettim, quick fz ve scimitar ikilisi gerçekten çok güzel oldu yaa. Resmen yakışıklı :)

2. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    :D Tahmin etmiştim abi:) Bu arada levreği çekerken kamışın aksiyonu nasıldı? Sert kamışlara benzemiyor değil mi:thumb:

3. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    herkese hayırlı pazarlar... dün birkaç yere gittim ama nafile, kısmet kapanmış 19.10.2014 ten bu yana oltaya uğrayan yok :) çağrı-selçuk-koray güzel bir mera buldum. ıssız sakin japon dayıların avlandığı gibi. dün orada 3 spinci ile karşılaştım, daha önceleri almışlar balık bence patlak bi havada gidelim oraya :)

4. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Gürkan iyi ki sizi dinlemişim de almışım. Kamış çok hoşuma gitti. Ama Fladen'den sonra hala korkarak kullanıyorum. Sanki biraz abansam kırılacak gibi hissediyorum (Gerçi abanmadan da atışı yeterli geliyor bana) . Hala tam olarak birbirimize alışmadık yakışıklıyla :) Ama hassasiyeti falan çok güzel. Ucu Catana'dan daha sert, gövde daha yumuşak :thumb::thumb::thumb:

5. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Tam levrek kamışı işte Ayhan abi:thumb: Elinde kalır diye korkma bence, ben major ile neler atıyorum banamısın demiyor:thumb: Scimitar benimkinden bir tık daha sert, sıkıntı çıkarmaz:thumb:

6. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Ustalar merhaba..
    İçinizde ip misina kullanmayanlar olduğunu düşünüyorum benim gibi hala. Bu yüzden ne kullanıyorsunuz normal misina olarak bana bir öneride bulunabilir misiniz :) Bir geri dönüş yapıyorum da tam manasıyla :)

7. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Ayhan abi dün aradım seni. Açmadın.reeling

8. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ....9193 senin numaran mı ya Çağrı. Eğer oysa gerçekten çok özür dilerim. Koray'ın Selçuk Hoca'nın, Gürkan'ın numarası vardı bende, bir tek seninki yoktu.
    İşin doğrusu cevapsız aramayı gördüm ama "ulen bu müşteriler bi pazar da rahat bırakmıyor. Pzt ararım geri" dedim. (Geri aramayı da unuttum bugün :eek::eek:)

9. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Merhabalar Dostlar;

Ayhan abi kamışına kavuşup ilk balığını da almışsın tebrikler :) Atım açısından hiç korkma ben 35 gr ges ile bile son kuvvet yapıştırıyorum bazen Çağrı kırmaya niteyin vargaliba diyor hatta :laughing: Atış sırasında öyle bir esniyor ki kamış gittigidecekdiyorsun ama aksiyonundan ilerigelen birşey beni hiç üzmedi ama bir gün nasılsa niyadını dolduracak ozamana kadar devamyine aynısınısipariş ederim hihi

Makinayı merak ediyorum doğrusu ipe uyumlu mu kol dönüşü yumuşaklığı ses olayı felan var mı ? Daha önce de dediğim gibi bir kaç olumsuz şey duyup vaz geçmiştim almaktan yedek makine olrak düşünüyorum bir gün aslında beraber birav yapsak güzel olacak nezamandır rast gelemiyoruz seninle.

Gürkanın crostage nin en sevdiğim özelliği kamış kendi atıyor sahteyi güzelbir aksiyonu var . Yanlız scmitarda büyük balığa denk gelince gerçketen kamışın aksiynu balığı çekerken aldığın zevki katlayacak.

Gürkan tekrardan senin yüzünden su üstülerede yöneldim :) savager side down preylerim geldi sıra denmekte hihi

10. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Murat mono için okumaseabass 0.26 yada 0.28 i tavsiye ederim.

11. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Side down preylerin kaplaması biraz tırt ona dikkat et Selçuk, çabuk atıyor kaplaması ama aksiyonu ve atışı çok iyi zaten 28 gr deli gibi gidiyor. Şimdiye kadar rastladığım en rahat wtd alan sahtedir ayrıca sırf bu aksiyona özel tasarlanmış..

Ben de decathlondan bir adet tulum bir de X-rap sipariş ettim bugün, tulum sıkıntısı çekiyordum zaten, x-rap'da 20 liraya düşmüş sırf o fiyatta diye aldım çok kullanabileceğim bi meram yok ama çantada bulunsun yeter ;)

12. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Teşekkürler hocam. Değerlendireceğim. Yanında sahteler vs. de alacağım. Sezona hazırlanmaya başlıyorum. Bu sefer farkındalığım da eskiye göre daha iyi olduğu için bir şeyler yapmak istiyorum. Umarım güzel olur. Hadi levrek hadi reeling :)))))

13. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Selçuk Hocam hepiniz çok sağolun, sizlere, tavsiyelerinize güvenim tam. Biliyorum, iyiye iyi, kötüye kötü dersiniz. O yüzden kamış konusunda hiç korkum yok :thumb:
    Bu yıl niye bilmiyorum ama çok fazla balığa çıkamadım/çıkamıyorum. Ne zaman niyetlensem hep birşeyler çıkıyor. Hem balık tutmayı hem de sizlerle sohbet etmeyi özledim. Ama hayat koşturmasında hepimiz bir taraflara savruluyoruz. Böyle zamanlarda "keşke üniversitede olsam şimdi" diyorum. Minimum sorumluluk, maksimum boş zaman... :D:D
    Quick FZ benim çok hoşuma gitti. Kolu çok yumuşak, malzeme kalitesi, duruşu falan Okuma'dan çok daha iyi. 30'luk olanını aldım. Hafifliği iyi, sarımı çok iyi. İp misinada hiç sorun yaşamadım şu ana kadar. (Gerçi Avenger'da hep 20 liralık iplerden sarmıştım. Bunda Power Pro sardım. Onun da etkisi olabilir) Özellikle su üstünde rahatlığı daha çok belli oluyor. Ama sıkıntımdan da bahsedeyim. 2 ay önce falan bir kez denize düşürdüm makineyi. Eve gidince ılık suyla yıkayıp yağladım güzelce. 1-2 hafta sonra kolu çeviriken (iyice kulağıma yaklaştırınca) hafiften gıcırtı gibi sürtünme sesi gelmeye başladı. İçini açtım, dişlileri rulmanları yağladım ama ses kesilmedi :(
    Aklımı karıştıran şey ise kolu geri çevirdiğimde ses falan gelmiyor. Sadece ileri çevirirken geliyor. Anlamadım sebebi ne idk Bence düşünüyorsan da acele etme, benimki biraz daha eskisin, uzun vadede ne olacak görmüş oluruzaten Gürkan ve sen kafama öyle işlediniz ki sonraki kamışım %90 belli. Crostage... :thumb::thumb:

14. hmrjr1990

hmrjr1990 Çağatay

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 10-40 2.70 MH
    Favori Makine:
    Shimano Exage
    En İyi Avı:
    6KG sazan
    Bu çocuk askerde, sizde nispet yapın levrek tuttum diye iyimi :D

15. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Çağatay sen hangi ara gittin askere. İnşallah sağ salim dönersin sevdiklerinin yanına. Merak etme, sen gelene kadar besleyip büyüteceğiz paşaları :)

16. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Murat kardeşimiz de gelmiş, hoşgelmiş :)
    Senin yakalayacağın balıklar ne kadar büyük olur bilmem ama boynuzun kulağı geçeceğine, bizlerden çok daha bilinçli bir avcı alacağına tüm kalbimle inanıyorum ;)

17. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Abi sanki sen daha önce de makinayı denize düşürmüştün yanlış mı hatırlıyorum :D gıcırtıya birşey diyemeyeceğim çünkü şimdiye kadar makina açıp bakım yapmışlığım yok abi, aslında bakıma girmesi gereken bir adet flame F20 var elimde ama fırsat bulamadım hiç..idk

Vallaha abi japonya iç pazarı ürünlerinden kötü, kalitesiz bir ürüne rastlamadım daha.. Adamlar yapıyor yani:thumb: Eğer ileride alırsan eminim memnun kalacaksın:thumb:

Bu arada birşey soracağım abi sende caperlan tulum vardı sanırım nasıl memnunmusun? bedeni tutuyormu?? benim bundan önceki tulum biraz garipti de ayak no 41 ama boy 185 gibi:D :D Ben böyle bir insana daha önce rastlamadım:laughing:

18. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Gürkan, bakma sen benim yaptığım bakıma. Quick FZ alınca Avenger'a bakım yapayım dedim. 10W40 yağ, sıvı gres, dikiş makinesi yağı derken nasıl oldu bilmiyorum ama makinenin kolu kazık gibi sertleşti.
    Quick FZ'nin için açtım ama komple temizleme yapmadım. Yoksa o da rahmetli olurdu şimdiye hihihihi
    Caperlan'ın tulumu piyasadaki pvc tulumlardan daha iyi, et kalınlığı daha fazla, boy-beden oranı falan iyi. Adamlar çuval gibi yapıp bırakmamışlar. Ama onu da hallettim banghead Dizinin oradan delmişim. Yapıştırdım ama işe yaradımı denemedim daha. Abi (bence) 70 lira verip no name bir tulum alacağına 25 lira daha verip caperlan almak daha mantıklı. Ha, bir daha alacakmıyım, hayır! Anladım ki ben sizler kadar bakamıyorum ekipmanlarıma. O yüzden Çorlu'da iş kıyafetleri satan bir yerde çin malı tulum gördüm 45 liraya. Nakitte 40'a düşerler herhalde. Sonuçta 100 liralık tulumu da deliyorum, 40 liralığı da...
    T.dağ'dan Görker diye bir arkadaş ta Caperlan kullanıyordu. O da çok memnundu. Ama çok soğuk havalarda parmaklarım donuyor diye şikayet ediyordu pvc tulumlardan. Ben de termal çorap aldım. Normal çorabın üstüne termal çorabı giydiğim zaman ne soğuk hissettim ne de başka bir şey. :thumb:

19. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hadi ya ben hiç açmayayım ozaman flame'i çalışıyo sonuçta lrf'de iş yapıyo yeter:D

İçim rahatladı şimdi dedim yine kocaman bi tulum gelmesin bana:laughing: Abi araziye çok fazla çıktığım için biliyorum o tip çizmelerde parmakların donmaması imkansız (termal çoraplarla birlikte) bu yüzden aslında neopren çorap almak lazım.. Neyse yine değişik fikirlerle masrafa girmeyeyim şimdi neopren çorap da neymiş, çift kat termal giyerim olur biter:laughing: :laughing:

20. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Abi hayırlısıyla gel neler yaparız neler :) Bugün içimden geçiyordun tam da :) Telefon numaranı kaybettim telefonum arızalandığından. Yakında güzel avlara reeling