Misinaların inceden kalına doğru sıralanışı nasıldır?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında hardman57 tarafından paylaşıldı.

1. hardman57

hardman57 Eren

Merhabalar. Ben yeni yeni bu işlere merak sardım. Merak ettiğim en ince misina kaç mm'dir? İnceden kalına sıralanışı nasıldır? Balıkçı malzemeleri satan bir yerden misina alsam anlarım inceliğini kalınlığını ama ben internetten toptan almayı planlıyorum. Genelde tuttuğum balıklar karagöz, çinekop, sarıkanat, ayrıca yakında lüferde çıkar. Ayrıca hedefim levrek. Daha hiç tutmadım. Bunları göz önünde bulundursak kaç mm'lik misina almam gerekir? Genelde el oltasıyla tutuyorum ama levrek ve lüferi kamışla tutarım.

2. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Rasgele 0.40 mm misinanin isinin gorecegini dusunuyorum. Ben bu kalinliktaki misinayla 4-5 kiloluk yayin cektim ama 10 numara kanca oldugu icin kafa sallayinca kacti ama misinada kopma veya kancada kopma olmadi insallah yardimci olabilmisimdir.

3. hardman57

hardman57 Eren

Teşekkürler

4. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Onemli degil rasgele

5. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    Misina kalınlıkları 0.08 mm'den 200 mm ye kadar gider.. Levrek lüfer gibi dişli büyük ve sert balıklar için mono misina olarak 0.20 - 0.35 mm kadar kullanılabilir... Tabi aynı kalınlıkta farklı markaların çeker güçleri farklıdır.. 0.20 mm kalınlıktaki bi marka 3 kg çekerken diğer marka 10 kg çekebilir ve daha maliyetli olur tabi... ip misinalar daha ince olmalarına rağmen daha fazla çeker gücüne sahipler (yine marka ve örgü tipine göre değişir)... misina kalınlıkları atmak istediğin mesafe içinde önemli olduğu için ne kadara ince o kadar mesafe demek ama ne kadar ince ve sağlam o kadarda maliyet demek... Rast gele

6. hardman57

hardman57 Eren

Anladım Teşekkürler