Anadolu Yakası Kıyı Raporları

Konu, 'İstanbul Kıyı Raporları' kısmında Cenani tarafından paylaşıldı.

1. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 425-250, Okuma Safina-x Tele-Spin300, Ron Thomson Tyron teleskopik 270. mt
    Favori Makine:
    Okuma Avanger AV40, Okuma Safina Pro SPA 65, Lineaeffe Rapid Drake RD 30, Silstar
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Herhalde kimse balığa çıkmıyor :confused:

Ben işten güçten dolayı bu aralar çıkamıyorum, tek gördüğüm dün Sarayburnunun civarından araba ile geçerken oltada sallanan bir iki tane istavrit gördüm o kadar....

Yok mu Maltepe-Kartal-Pendik civarında balığa çıkan?

2. magiclife

magiclife levent murat çelik

Dün tekneyle açıldık.ha ordadır ha burdadır derken hayırsız arkasına kadar geldik. Yemli avlanalım dedik. Oda yok. Döndük geri. İki kişi 1 kg istavrit. Sabah tan akşama kadar üstadım.

3. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 425-250, Okuma Safina-x Tele-Spin300, Ron Thomson Tyron teleskopik 270. mt
    Favori Makine:
    Okuma Avanger AV40, Okuma Safina Pro SPA 65, Lineaeffe Rapid Drake RD 30, Silstar
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Durum bayağı vahimmiş, inşallah artar.

4. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Kuleli'den Paşabahçeye kadar gittim.

Kuleli'de bir kişi olta sallıyordu, Çubuklu'da bir kişi, kamış sırtında, burnunu karıştırarak yürüyordu.

Denizde ise bir Allah'ın kulunu görmedim.

Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

5. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Kartal sahil civarları olta atan yok. Sadece belli bölgelerde eşkina denemeleri yapılıyor , ama onu alan da görmedim henüz . Bir iki mezgit yavrusu denk geldi. Eskiden gelincik falan sürekli denk gelirdi , şimdi o bile yok. Geç yapacak balık herhalde .

6. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Özkan abi geçen c.tesi bende gittim akşam eşkinaya, hatta biraz erken gidip çapari at-çek yaptım belki bişiler çıkar diye, şimdilik sadece küçük mezgit geldi 3-4 tane hemen suya geri gönderdim, akabinde eşkina hiç yapmadı hiç bir balıktan vuruş bile gelmedi oltalara... Akşam suyunda yemli olarak açıklarda mezgit yapmaya başlamıştır, istavritinde ezamanı yakın bence 1-2 haftaya kadar kendini gösterir... Onun haricinde Kartal taraftlarında eşkina birazcık daha geç yapıyor daha batı bölgelere göre, takip etmek lazım ;)

7. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Dün iş çıkışı Üsküdar sahile uğradım, radar civarı. Çapari atan bir kişi ile muhabbet edip 5-6 sını izledim. Sonuç: ben oradayken adam günün 4. istavritini yakaladı.

Rapala atan 3-4 kişi vardı ama ortalıkta balık yoktu.

Birde hiç zevkli bulmadığım çarpma yöntemiyle zargana arayanlar vardı, sonuç sadece bir kaç kalem.

8. kerempek

kerempek kerem

İstavrit Durumu

Merhaba arkadaşlar Boğaz'da istavrit Durumu nedir ? Balık giriş yaptı mı?

9. horcan78

horcan78 horcan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider,Okuma V System
    Favori Makine:
    Penn Affinity,Okuma Blue Hawk,
    En İyi Avı:
    LÜFER
    Geçtiğimiz hafta sonu Adalar ın arkasında çok güzel istavrit vardı.Tekne ile gittik resim ekleme gibi bir zaafım var öğreneceğim :)3,5 kilo kadar tuttuk kısa zmaan da 8:30 11 felan diyelim.yarısına yakınını teknede piknik tüpte indirdik midelerimize..Özlemişim lokum gibiydi muhteşemdi.Taze balık bambaşka :))
    Ayrıca Balıkçı tekneleri sıralanmış çinekop merası yakalamış işi götürüyordu..Yem almadığımız için yanımıza çok hayıflandık.İstavrit olmazdı lakin Gümüş ve hamsi yiyor oradaki dişliler.

Bu hafta sonu ise aile ziyaretine gittiğim Emirgan da sabah balık yapmış çinekop ve istavrit ,akşama doğru bi furya daha oldu istavritler oldukça iri ve güzeldi.İstavrit 66 metrede avlandık adalar açıkları ve derinlerde balık var ve kıyılamaya başlıyor.

10. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    16 Nisan Çarşamba günü saat 17:00 - 18:00 arası araba ile geçerken Maltepe den başlayıp Kartala kadar sahili hızlıca taradım. 3 yerde durdum. Tek-tük olta sallayan vardı (Maltepe civarında biraz daha çoktu). Genelde hedef zarganaydı, sohbet ettiğim amca ipek ile deniyordu, bir kaç takip almış ama balık atlamadı diyordu.

Bu arada Maltepe sahildeki Dolgu alanda balık avlayan oldu mu? Oradaki derinlik nedir bilen var mı?

11. rapala34

rapala34 Fuat

Oku oku nereye kadar, forumda hiç bir şey yazmıyorum suçluluk duygusu tavan yaptı artık :) Biraz faydamız olur belki. İlerki günlerde biraz uğraşır, elle tutulur birşeyler denk getirebilirsek bir iki de rapor koyarım.

Bu gün sabah suyunda üsküdar ve kandillide tek tük numunelik çinekop vardı on atışta belki bir adet. Kanlıca'da iri istavrit vardı o da seyrek, muhtemelen az olan balık geziyor ve istavriti kovalayan (varsa) dişli; rapala, kaşık yemedi. En azından ben yediremedim..

12. zayta

zayta selman

Favori Kamış:
    lineaeffe spider surf 420cm,OKUMA v system 2.40
    Favori Makine:
    Ryobi naxo surf makine,shimano nexave 4000 fc
    En İyi Avı:
    1 adet lüfer 670 gr,karagöz
    izin varmı

bize orada tutmaya izin verecekler mi? gerçi haftaya sertifika alıcam

13. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    çubuklu kanlıca arası sahil yolu yapılacakmış YOL 10 metre daha genişleyecekmiş balık tutma iskeleleri oturma yerleri filan olacakmış karşı nın sahil yolu gibi olacakmış inşaallah tez zamanda yaparlar
    mış
    mış
    mış
    rahat rahat oltamızı atar araçlarla filan uğraşmayız

14. kadircan12345

kadircan12345 kadircan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE SURF CAST 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER AV-65b makina
    En İyi Avı:
    40cm lüfer / 5KG İSTAVRİT
    selamun aleyküm . kuleliden haberi olan varmı . ?

15. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Bugün 16:00 - 20:00 arası Pendik sahil, önce zargana denemeleri sonuc sıfır. Daha sonra capari denemeleri sonuc bir kaç tane istavrit.

16. kerempek

kerempek kerem

girmeyecek heralde bu balık. istavriti çok özledim.

17. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    İstavrit Boğaz'a çoktan girdi, Avrupa yakasında bol miktarda yakalanıyor.

18. bosporus fisher

bosporus fisher hasan

Favori Kamış:
    okuma savant,lieaeffe spider surf 4.20,lineaeffe oyster cast,okuma v system 2.70
    Favori Makine:
    daiwa emp6000a,okuma raw2 65,shimano exage 4000 fc,okuma octana ot55
    En İyi Avı:
    1650g kefal,1kg çupra
    İstavrit pendik-maltepe kıyı hattında başladı.Ben pazar günü yarım kilo yakaladım.

19. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    bu kış boyu bir iki hafta sonu hariç sürekli sahile ,indim ama hep vasattı avlar
    taki 23 nisana kadar öğlen 3 ten sonra 1.,5 kilo kadar kanlıca çakal burnu arası istolar iri boyda

20. kadircan12345

kadircan12345 kadircan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE SURF CAST 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER AV-65b makina
    En İyi Avı:
    40cm lüfer / 5KG İSTAVRİT
    küçükyalı dan haberi olan varmı arkadaslar