Haliç ve Çevresi Kıyı Raporları

Konu, 'İstanbul Kıyı Raporları' kısmında cousteau tarafından paylaşıldı.

1. akya1986

akya1986 ALİ

Merhaba Arkadaşlar, 08/01/2014 tarihinden beri forumdan kimse balığa çıkmamış herhalde :) Bu arada ben kendi sorduğum soruya kendim cevap vereyim bari:) Unkapanı köprüsü balık çok az , istavrit sabah çok erken saatlerde çıkıyor. Sabah 10:30 gibi kesiyor. Galata köprüsünde sabahtan akşama kadar verimli bir çapari avı yapma şansınız malesef yok. Ancak galata köprüsünde zaman zaman çinekop hatta sarıkanat tutma şansınız var. Bu konuyla ilgili bir dip not belirtmek isterim ki balığa gidecek arkadaşların herşeyden önce sabah ilk otobüs ve ilk metro harekete geçmeden orada olun çünkü ilk gelen tüm vasıtalar ağzına kadar balıkçı dolu oluyor.

2. Mezre

Mezre mustafa

Favori Kamış:
    shimano vengeance AX 420
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Akya Eskifoça
    Forumun en çok rating alan bölümü malesef artık terk edilmiş gibi duruyor.

3. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    köprülerde balık var hemde bayaa alanlar var, (ben gidipde görmedim ama face grubunda hergün görüyorum raporları) nedense kimse buraya rapor yazmıyor, zaten forum içinde belli bir kaç kişi haricinde rapor yazanda yok malesef..

4. Coho

Coho İbrahim

Son iki akşam galata'dan geçtim. Boğaza bakan tarafta Eminönünden Karaköye yürüdüm. Sonra geri döndüm. Çinekop ve miniçinekop alanlar var. 1er dakika aralıklarla balık farklı oltaya geliyordu. genelde yem hamsi. ilk defa iki tane hırsızlı takımı arka arkaya olan bir düzenekte gördüm. saat 23:00 civarıydı. Manzara güzel de temizlik ve kalabalık sorunu var. Herkes kamışın ucundaki ışığa dikkatle bakıyor. Muhabbet çok yok. Uzaktaki bir yerden bir sevinç çığlığı kopunca herkes dönüp bakıyor. "Kofana mı çekti birisi lan?" Gibi bir bakış atıyor sonra kendi işine devam ediyordu. Bir de oltayı yandan tutmak suretiyle seri bir şekilde yukarı aşşağıya hareket ettirenler vardı.

5. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Günlerdir Galata Köprüsünde fotoğraf çekmek için geziyorum, gündüzleri balık adına hiç hareket yok..

6. Emin Yıldırım

Emin Yıldırım Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Dün öğlen 12 den akşam 9 a kadar haliç köprüsünde balık yakalamaya çalıştım.Ömründe ilk defa orada balığa gittim.Gün boyunca yemli olta ile iri boyda istavrit çıkıyor,akşam 5 den sonrada hırsızlı lüfer oltasıyla dişli yakalanabiliyor,yem olarak hamsi fleto dışında hiçbir türe ne istavrit nede dişliler rağbet gösteriyor.Akşam 5 ten sonra artık kısmetinize ya iri istavrit yada dişli geliyor.İstavritler iri boyda,dişliler ise değişken boylarda denk gelebiliyor.Ben 2 adet yakalayabildim boylarıda 21-22 cm geldi.Dişli için kullanılan takımda 3 veya 4 tane köstek var ve köstekler hırsızlı yapılmış,kösteklere mantar takanda var,takmayanda ama benim kanaatim mantarsız daha verimli olduğu.

7. Escarpen

Escarpen Faruk

Favori Kamış:
    okuma v system 240 10-40///sörf 4,20 muhtelif
    Favori Makine:
    shimano nexave 2500 /// ryobi arctica 8000
    ne oldu bu galate çevresine Balık çok galiba !!!!!!!!!!! bilgi veren yok

8. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    Evet son durum hakkinda bilgisi olan yokmu ?

9. rko

rko mustafa

Galata köprüsü duba kenarlarında çarpa denilen illet başlamış

10. shako0982

shako0982 halbudur

cumartesi galataydım.berbat bir gündü.saat 3ten akşam 8e kadar durdurm.sonuç 0 balık bol soğuk..boş boş dururken etrafımı da gözlemledim haliyele.sadece 1 tane istavrit tutatn gördüm...çarpmacıları saymıyorum..

11. apo_1905

apo_1905 apo

3 gün önce galatadaydım gece 5 saat kadar takıldık 2 arkadaş.İstavrite yemli takım attık hamsi takıp.1,5 kilo kadar aldık.Geceleri azda olsa iri boylarda istavrit çıkıyor diyebilirim.

12. fibonacci

fibonacci Murat

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf
    Favori Makine:
    Okuma Safina Noir65
    En İyi Avı:
    Mırmır 1.5 kilo
    Sabah 9 gibi köprüden geçtim. Sadece boğaza bakan kısmın Karaköy tarafında istavrit çıkıyordu. Hem çapariye hem yemliye geliyordu, boylar iriydi.

13. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 425-250, Okuma Safina-x Tele-Spin300, Ron Thomson Tyron teleskopik 270. mt
    Favori Makine:
    Okuma Avanger AV40, Okuma Safina Pro SPA 65, Lineaeffe Rapid Drake RD 30, Silstar
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Son mesaj neredeyse 1 ay öncesine ait, durum hiç iç açıcı değil galiba??:(

14. smıle emre

smıle emre emre

Favori Kamış:
    LINEAEFFE SEA MASTER 420
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER AV 65
    Galiba öyle...Yarın sabah gidicem haliç k. inşallah ama gidenler yorum atabilirmi sabah istavrıt çıkıyomu, çıkıyosa hangi takımlarda çıkıyor?

15. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 425-250, Okuma Safina-x Tele-Spin300, Ron Thomson Tyron teleskopik 270. mt
    Favori Makine:
    Okuma Avanger AV40, Okuma Safina Pro SPA 65, Lineaeffe Rapid Drake RD 30, Silstar
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Bende uzun zamandır çıkamıyordum, işle azalır gibi oldu. Balğak çıkmayı planlıyorum ama Galata köprüsü sanırım gideceğim yerlerin daha alt sıralarında yer alacak.

16. smıle emre

smıle emre emre

Favori Kamış:
    LINEAEFFE SEA MASTER 420
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER AV 65
    Abi daha önce gittiysen çapariylemi tutuyorlar birde hangi kısmında daha verımlıdır sence?

17. zayta

zayta selman

Favori Kamış:
    lineaeffe spider surf 420cm,OKUMA v system 2.40
    Favori Makine:
    Ryobi naxo surf makine,shimano nexave 4000 fc
    En İyi Avı:
    1 adet lüfer 670 gr,karagöz
    perşembe öğleden sonra 4 gibi vakitte karaköyde kadıköy iskelesi önünde kayıklar iskelenin beşiktaş yönünde kıyıdan güzel bir iri istavrit çalışması gördüm ama kayıktakiler şimendifer gibi çalışıyordu

18. Escarpen

Escarpen Faruk

Favori Kamış:
    okuma v system 240 10-40///sörf 4,20 muhtelif
    Favori Makine:
    shimano nexave 2500 /// ryobi arctica 8000
    Bakalım beklemedeyiz bayağıdır balık yok boşa kürek çekmeyelim azdaha sabır

19. balikci_82

balikci_82 nusret

Favori Kamış:
    okuma salina 4.20 3 parça
    Favori Makine:
    daiwa windcasst
    En İyi Avı:
    #direnlüfer
    ARKADAŞLAR KULAĞIMA BİR DUYUM GELDİ DOĞRUMU DUR BİLMİYORUM AMA KARAKÖY DE İSKELENİN ORADA RAPALA İLE DİŞLİ YAPIYORMUŞ GİDEN VAR MI YAKIN ZAMAN DA DOĞRUMU DUR BU BİLGİ

20. yhy

yhy Yahya

10 gün önce ordaydım, birkaç parça alan vardı,gerçi boğazın birçok yerinden dişli alıyorlar,rastgelsin..