Amasra için sahte yem tavsiyesi

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında deepsea06 tarafından paylaşıldı.

1. deepsea06

deepsea06 Görkem Özdemir

Merhaba arkadaşlar. Yarın günü birlik Amasra ziyaretimde kıyıdan at çek yapmak istiyorum. Ancak ilk deniz tecrübem olacak. Maksat vakit geçirmek ancak her ne gelirse gelsin geri salacağım. O bölgeye uygun sahte yem tavsiye eder misiniz ?

2. Alesta

Alesta Canberk

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter
    Favori Makine:
    Shakespeare Firebird
    En İyi Avı:
    henüz erken
    Mendirekten kaşık ve ragot atabilirsiniz. (Alba Toby 2 no.) Çapariciler vardır şimdi oralarda. Mendireğin dışından kayalıklara inseniz uç kısımdan levrek için daha şanslı olabilirsiniz. Eylüle doğru çinekop ve lüfer yapar.

Kayalıklara yalnız inmeyin, zemin yosunludur. Kayma riski var. Atçek yapmayım derseniz eşkina avlamak için sülünez de kullanabilirsiniz.

3. deepsea06

deepsea06 Görkem Özdemir

Çok sağolun. Cevabınızı aldığımda dönüşe geçmiştim ancak en kısa sürede tekrar gideceğim. Çok beğendim :) Ve o gidişimde tavsiyenizi dikkate alacağım.reeling

4. Alesta

Alesta Canberk

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter
    Favori Makine:
    Shakespeare Firebird
    En İyi Avı:
    henüz erken
    Rica ederim, istavrite türbe yeşili ya da sedef çapariyi deneyebilirsiniz. En son gittiğimde yemli takımla liman içinden kaya balığı tutup geri bırakmıştım.
    Sirkülerden kuraldan bihaber bir kişinin mendirek içinden çarpmayla zargana aldığına da şahit oldum, şerit tavuk yem yada renkli floş ip iş yapar. Gırgırcılarla sohbet esnasında kendi yedikleri balıkları canlı tutmak için yaptıkları livarlarını incelemiştim bir zaman, izmarit de vardı. Derinlerde(90+) mezgit, bakalyaros, mırlan yatıyormuş, kıyıya gelirler mi bilmiyorum. Akın zamanı oralar ana baba gününe dönüyormuş, mantarlı uzun takımları hamsiyle yemleyip çinekop, sarıkanat alıyorlarmış. Kışın da bir grup Adapazarlı'nın dalgakıranlardan hususi, tulumları giyip eşkina avına geldiğinden haberim var. Balıktan çıkan taşın şifalı olduğunu söylüyorlardı. Tabi kışın deniz biraz daha kabarık olduğundan yosunlar ortamı tehlikeli bir hale sokuyordur. Ben yaz aylarında gitmeme rağmen kaygan yosunlardan dolayı rahat hareket edememiştim. Can güvenliğinize dikkat edin, hele yalnızsanız başınızı ağrıtmadan mendireğin içinden avlanmanızı şiddetle öneririm.