WTD aksiyonu nasıl yapılır, Walk the Dog Fishing Technique

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    Walk the Dog Fishing Technique, WTD Aksiyon nasıl yapılır ?

öncelik ile bu iş için,benim ideal olarak gördüğüm 240cm 10 30gr atarlı yahut 10 40 atarlı sert aksiyonlu kamış gereksinimi, şahsım okuma alimuna,okuma v sistem spin kamış kullanıyorum..

kamış boyu: bu hava şartlarına göre değişir,kışın 270 hatta 3mt dahi olabilir kamış boyu, ancak en konforlu wtd yi 240 ile peşinden 270 spin kamış ile yaptığımı belirtmeliyim..

makina için yüksek devirli 40lık spin makina tercihim.sürekli wtd aksiyonu ile uğraştığım için. makinaya misina sarımı daha sorunsuz oluyor,diğer küçük spin makinalarıma göre..

misina olarak şahsım mono misina kullanıyorum..genel tercihim sezonda 28lik süper maxim misinadır,yaz ayında 25 liğe iniyorum..

diğer anlatmak istediklerimi aşağı yukarı,dilimin döndüğü süreçde,video da anlatmaya çalıştım:)

video youtube üzerinden yüklü,boyutu uzun olduğu için epey vakit aldı,diğer siteye yüklüyemedim,hatta şuan benim kedileri köpekleri yemleyip,işin yolunu tutmam lazımdıhihi bu gün çok rötar yaptım,artık gece dönüşte yapacağım o işimi:eek:

video from youtube

video nun toplam boyutu 9:22 saniye dir:eek:

http://www.youtube.com/watch?v=J7OcAzqxQkY

youtube izleyemenler bu linkden izleye bilir

http://www.dailymotion.com/video/xs...shing-technique-su-ustu-sahte-kullanymy_sport

herşey gönlünüzce olsun:)

kalın sağlıcakla

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Teşekkürler Kadir abi. Süper ve çok ince detaylarıyla harika bir paylaşım olmuş. Çok faydalanacağım kesin. Değil 9, 19 dakika olsa sıkılmadan izlerdim. :)

Ellerine emeğine sağlık.
    Çift görüntü harika. :) Hangi programla yaptın :D?

3. bilge kağan

bilge kağan bilge kağan tomas

Favori Kamış:
    lineaeffe rapid cx spin 2.05, DAM 2.40, okuma V system 2,40 spin
    Favori Makine:
    okuma trio 30s, okuma avenger 30a, Okuma Raw 65, daiwa sweepfire E 4000
    En İyi Avı:
    alabalık 3 kg, turna 2 kg, levrek 3 kg, çipura 1,2 kg, zargana 95 cm ( 990 gr. )
    elinize sağlık, WTD yapmayı öğrenecekler için çok açıklayıcı olmuş, gerisi kişisel beceri meselesi. şu an atış mesafesi bakımından 2,40 v system kullanıyorum ama 2,10 kamışla çok daha rahat WTD yapılıyor. bu işi öğrenecekler 2,10 la denerse daha çabuk el alışkanlığı kazanabilirler. zaten bir kez ritme alıştınmı ondan sonra kamış ne olursa olsun, bir şekilde uygun ritim yakalanıyor.

4. Levrekci33

Levrekci33 Deniz

Gayet açıklayıcı , video içine çift görüntü düşünmek daha ayrıntılı kılmış tabiki:) bilmeyenler yada yeni ögrenmeye çalışan arkadaşlar için gayet başarılı bir anlatım emegine saglık kadir abi :)

5. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    olmamış kadir abi olmamış bütün video da hep dalga sesleri var çişim geldi vallahi :D:D

ellerine sağlık abi ne yalan söyleyeyim benim çok işime yarayacak bu. yeni bir levrek avcısı yetişecek heyt be kim tutar beni :D

6. Levrekci33

Levrekci33 Deniz

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

7. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sıradan balık avı ile ilgisi olmuyan bir siteye açsaydım bu konuyu, yemin ediyorum burdan fazla reyting alırdıhihi

bunun için mi beni uğraştırdınız beni yahuhihi hani nerde o wtd aksiyonunu soranlar:) pm yolu ile wtd sorana cevap yok alınmasınlar,aha video burda bakıp bakıp,uygulasınlarhihi

8. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    ne yapsak abi staja mı gelsek yanına :D ben baştan sona izledim öğretmenimmrsparkle

9. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Ben izledim Kadir abi. :D:D:D
    Hemde işten eve gelir gelmez. :D:D:D
    İlk mesajda benim... :):):) hihi hihi hihi

10. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    RON THOMSON TYRAN 2.70 cm
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    emek harcamış,bilgilendirici,öğretici güzel bir video hazırlamışsın.ellerine sağlık kadir...:thumb: 2 yılı aşkın bir süredir sabah suyunda suüstü ile wtd yapan biri olarak şunu söyleyebilirim...kesinlikle sürekli ritmik hareketler yapmamak lazım.arada farklı aksiyonlar vermek lazım...yada şöyle söyleyeyim.ne zaman balık yok diye sıkılmaya başlasam ve etrafı seyratmeye dalsam balık hamle yapmıştır :D

11. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    hep öyle olur zaten ya tam vazgeçmekle geçmemek arasında kalırsın kafan dağılır lap diye balık vurur sonra nabız 200 :D

ya madem konumuz wtd benim bir sorum var.

bu wtd aksiyonunu durgun suda gayet güzel verdik diyelim harika zig zaglar çiziyor sahtemiz. peki ya dalgalı denizde poyrazda sert havada su üstünü yine wtd aksiyonuyla mı çekeceğiz ne yapacağız o zaman o dalgada zig zag... :confused:

12. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Kadir emeklerine sağlık,Youtube ye yüklemeyi ihmal etme lütfen.

13. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    o zamanda yapabildiğin kadr..zaten öyle havalarda balık varsa çokta nazlanmaz...şappurt diye atlayıveriri..öyle dalgalı bir denizde geçen sen sadece bir defa hamle oldu sahteye..çektim 2 kğ geldi..

14. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    peki dalan tipler daha başarılı olmaz mı şiddetli dalgaların içinde hatta o askıda kalan modeller :confused:

(izmire yerleşeceğim diye levreğin sülalesini öğrenecem illa ki ne yapar ne eder :D)

15. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    staje gerek yok takımını hazırla şimdi den wtd ye başla,elin bileğin alışsın:) takım makina almadın hala?

sözüm size deyil arkadaşlarhihi wtd konusunda pm geliyor,hepsine ayrı ayrı cevap vermek yoruyor adamı..merak ettiğim onlar nerdehihi

bol bol pratik ile yapılan hataların telafisi geliyor çalıştıkca:) vakti zamanında çok levreği peşinden getirip atlatamazdım su üstü sahteye:D

Süleyman yazmış gerçide,dalgalı denizde,wtd yi yaptırabildiğin kadarı kafi;) ahım şahım kıvrak harekete gerek yok dalgalı denizde...deniz çamursa bildiğin gömükse şansını fazla zorlama o dalgalı hava,ama dalgalı olur su gömük deyilse şansın var demektir..

dostum video youtube ye yüklü:) benim gözlemimin şu yönde,forumda çok sayıda kotalı internet kullanan var,bu başlığın tıklanma sayısı ile video nun izlenme sayısı 3 te 1 i:)

16. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    askıda kalan modellerden kasdettiğiniz wtd aaksiyona sahip olan damaksız modeller ise,kadirin popper yaptığı rpala x-rap subwalk modeli öyledir..yani hafif batarlı damaksız bir sahtedir..aslında başarılı gibi görünen bir sahte.ben denemedim hiç..ama yeterince denendiğinde sonuç alınabileceğini düşünüyorum.askıda kalan modellerden kastınız damaklı sahtelerse eğer,onun için çok çok geniş bir yelpaze vardır ve herzaman işgörebilir herzaman yanınızda bulunur ve denenir.tabiki suyuna göre doğru renk seçimleriyle :thumb: ..rastgele..

17. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    :clap2: Eyvallah Çok iyi oldu bu. Şunu anladım ki bu işte en önemli faktör Kamış seçimi. Tavsiyelerinle kamışımı Okuma Alumina ile yeniledim. Henüz deneme frsatım olmadı ama gerçekten de kamış sert. Aksiyon verecem diye 1 yıldır uğraşıyorum. Arada balık 2 - 3 kıvırtıyo sonra yatıp geliyodu. Belli bir tempoyu tutturamıyorudum. Artık başarabileceğimi düşünüyorum. reeling

Birde su üstü sahteleri ile avı gün ışımaya başlayınca yapmak daha mı doğru olur?

:thumb: Emeğine sağlık. Mübarek günde. Bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olunurmuş. WTD öğretene de olunur elbethihi . Bana yakaladığın balıklardan verme:hungry: Balık tutmasını öğret Kadir Abicimmrsparkle :clap2:

18. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı mehmet yiğit

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40 10-40
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    çipura 3.850, sırtıkara 6.500, kefal 6,300 v.b.
    teşekkür ederim Kadir Abi ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. trofe tutan ellerin dert görmesin:thumb: sağlıcakla kal abim:rolleyes:

19. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Hani hadiseyi ben videolasaydım bu kadar güzel olmazdı.

Aslında yabancı videolardaki gösterimler ve anlatımlar dahi seninkisinin kalite ve doğruluğunda değil.

Ben kolayına kimseyi gerçek olarak öğmem.Bunlar ise samimi kanaatlerimdir.

Az zamanda çok işler başardın sevgili Kadir.

Senin oltana gelmeyen balıklar utansın.

Sevgimle kal

20. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    abi bu damaklı çekince dalan ve bırakıldığında olduğu yerde sabit kalan yüzeye çıkmayan modeller var. onlardan bahsediyorum. sahte durduğu anda balığın binmesiyle sonuçlanan videolar izledim bilgiler edindim. neyse her şeyi devletten beklemeyelim izmire gidince kendim dener edindiğim tecrübeyi aktarırım :D