3,50 3,70 arasi fiber tekne onerisi?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında yvuz98 tarafından paylaşıldı.

1. yvuz98

yvuz98 Yavuz

Favori Makine:
    Sheakspeare Firebird 070, Daiwa Megaforce 4000
    En İyi Avı:
    1,5 kilo levrek
    Merhabalar, daha botu alali 1 ay oldu ama teknelere bakmaya basladik:D Baktigim markalar safter, marinboat,koç bunlarin 3,50 fiberleri var fiyatlari da makul geldi. Kullanan arkadaslar varsa onerilerini alabilir miyim? Ve bizde 6 hp kisa saft mercury var, teknelerin aynasi kisaya gore ayarlanirdir umarim bu konuda da bilgi verebilir misiniz? Tesekkurler :)

2. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    Yazmis olduklarinzdan safter derim otekiler b bile deyil d plani olmali bence .yerliyurt enma kalitelidir.tekneler uzun safta gore dizayn edilir genelde. sifir alirsaniz motorun baglanacagi yeri belki dizayn ettirebilirsiniz.

3. yvuz98

yvuz98 Yavuz

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 kilo levrek
    Cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle, baktigimda marinboat ve koc un 3,50 likleri 2,100 civari safter 2,800 fiyat farki neden kaynaklaniyor acaba ? Marinboat ve koç un eksi yanlari nelerdir? Biraz aydinlatir misiniz bu konuda, teşekkürler

4. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    marinboattan uzak durmanızı tavsiye ederim. 3.50lik modelini aldım ben de. Şu an o güne dönsem kesinlikle almam. Çok dengesiz bir tekne maalesef. Sadece ama sadece çok yatık havalarda çok açılmadan denize çıkabilirsiniz. Bir de ücretsiz nakliye falan cezbetmesin sizi. Bir süre sonra pişman olabilirsiniz, benden söylemesi. Tek olumlu gibi görünen yanı 2-3 kişi tutup kıyıya alabiliyor tekneyi...

5. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Evet Yavuz kardeşim, bu konu da forumda bilgiler mevcut olması lazım lakin ben de bildiklerimi paylaşayım. Öncelikle tekne görerek alınır kardeşim, görme şansın yoksa tabii ki soracaksın, araştıracaksın, kullanıcı görüşü isteceyeceksin ki sen de onu yapmışsın. Şimdi kimsenin malını kötülemeden bildiklerimi paylaşayım, bahsettiğin 3 markadan koç tekneyi görmedim diğer ikisini gördüm ve tavsiyem safter olur. 3,50 m tekne ucuzluğunun yanında taşıması kolaydır. Denize açıldığın zaman rahat etmek yada ayağa kalktığın zaman düz durabilmeyi istersin, bu safterın yeni 3,50 m boyunda mevcut. Tabanı 4,50 m teknelerdeki gibi düz yapmışlar, bildiğim kadar diğerleri bu özelliğe ve kullanışlılığa sahip değil. 3'e 5'e bakma biraz fazla ver gerekirse. Sıfır alacaksan sorun yok lakin 2. el alacaksan liman kaydı olmasına dikkat et. Şaft olayına gelince onu cevaplamışlar zaten fiber tekneler uzun şafta göre yapılır, sıfır alacaksan baştan bu hususu dile getirmen gerekli. Şimdiden hayırlısı,

6. yvuz98

yvuz98 Yavuz

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 kilo levrek
    Merhabalar, tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim oncelikle.
    3,50 bir fiber, sisme bottan daha mi dengesiz olur? Bizde 2,50 sisme bot var omurgasiz, hem yer acisindan hem saglamlik hem aerodinamik acisindan tekne dusunuyoruz da, 2 kisi icin dengede cok problem teskil eder mi? Tesekkurler

7. yvuz98

yvuz98 Yavuz

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 kilo levrek
    Merhaba irfan abi, degerli bilgilerin icin tesekkur ederim. Saftere ben de sıcak bakıyorum, bilinen bir marka galiba. Evet tekneyi sifir alicaz, ayna kisa safta gore ayarlaniyormus galiba, o yonden sıkıntı olacagını sanmıyorum. Tekrar tesekkurler, rastgele...

8. engin_drmz

engin_drmz engin

Bıttan memnun değilmisiniz neden teknelere bakıyorsunuz.

9. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    Fiber tekne hele hele 3.5 metrelik fiber tekne bota göre çok çok oynaktır sola sağa çok yalpa yapar..1 kişi ayağa kalkıp bir tarafa abansa ters dönecek gibi olur..4.50 tekne bile sola sağa epey yalpa yapıyor..

Botta ise bu durum olmaz çünkü hertarafı şişik oldugu için sola sağa yalpalaması fibere göre çok daha azdır..Yıllarca fiberlerle balığa çıktım 1.5 senedirde kendi 3.90 botumla çıkıyorum tecrübeliyim bu konuda..

...Sizdeki bot çok küçük oldugu için ve alaminyum taban olmadıgı için siz zorlanmışsınızdır bu normal..Eğer denize indirme çıkarma kısmı sorun olmayacaksa 3.90 alaminyum taban bot size çok iyi olacaktır..Üstelik elinizdeki motoruda kullanırsınız..Bizdeki botla biz 4 kişi çok rahat av yapıyoruz içinde rahatça ayağa kalkabiliyorsun sola sağa yatması çok çok az birde bütün denizler senin oluyor istediğin yere git botu kur denize açıl.
    ...teknede 4.50 den aşağısını pek düşünmeyin hele hele 3.50 tam hayal kırıklığı olur sizin beklentilerinizde.
    ..Sıfır alacak olursanız aynayı kısa şafta göre yaparlar ikinci el alırsanızda sorun değil aynanın gereken kısmı kesilerek kısa şafta uygun hale yine getirilir..