Narlı'da Sezon Ne Zaman Başlar_?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    Tebrikler iyi balık yakalamışsınız.Gemlik civarlarında sarı kanat yok denicek kadar azken balık narlı taraflarında hala güzel çıkmakta havalar biraz müsade etse gitmek istiyorum tekneyle ama hem hava soğuk hem deniz baya dalgalı

2. gokhan1977

gokhan1977 GÖKHAN

bu haftada narlıdaydık hava cok müsait degildi aslında ama cokta rahatsızlık vermedi lakin baya soğuktu güzel av oldu ben 3.5 yanımdaki arkadas 2 kilo sarı kanat çinekop karısık aldık BURSADAN rumuzlu arkadas özel mesaja cevap yazdım ama sanırım cok mesajım olmadıgı için özel mesaj hasan gitmemiş olabilir buradan cevaplıyım klasik 2li dip takımı 1 numara çelik beyaz iğne 70 gr parlak kurşun taze hamsi takıyoruz istavritede vuruyor ama taze hamsi gibi degil alibey taşı denilen yere dogru acılıyoruz ortalama 100 - 150 m acıkta bekliyoruz led aydınlatma takıyoruz kayıga yandan baska yaptıgımız extra bişi yok herkese bol avlar..

3. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    öncelikle herkeze selamlar.Narlı köylüsü dışarıdan gelen balıklıcılara sorun çıkartıyor aklınızda bulunsun burda tutmayın,buraya çapa atmayın,ışık yakmayın gibi laflar ediyolar kısacası denizi sahiplenmiş kendini bilmez erifler hatta geçenlerde zıpkıncı bi arkadaşımı dövmüşler 3 kişi uzun lafın kısası oranın insanı biraz sakat dışardan gidenler dikkat etsin ben bu akşam gidicem otarafa laga luga olursa taviz vermiyeceğim gerekeni yapacağım.Buşekilde olmaz deniz herkezin denizi.

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Bulaşma bence mehmet,''her horoz kendi çöplüğünde öter ''derler.30 sene önce de vardı bu muhabbet,hala devam ediyor...

5. gokhan1977

gokhan1977 GÖKHAN

evet genelde bu tür söylemleri duyuyoruz daha basımıza gelmedi sükür kimse denizi sahiplenemez. zıpkıncılara karsı sadece narlı degil coğu yer böyle tepki veriyor nedenini anlamıs degilim acıkcası cehalet diyebiliriz sanırım. bu çapa ve tonos a gelince kimse kendine baglatmak istemiyor cünki ufak capa atıyorlar 2 kayık pek cekmiyor genelde sonrasında uğrasmak lazım yine aynı balıgın oldugu yere gelmek için sanırım nedeni bu.

6. gokhan1977

gokhan1977 GÖKHAN

bu haftada narlı bereketliydi sarıkanat ve lüfer çoktu bu hafta iyi bir av oldu herkese bol avlar daha ince ve takım kullanmanızı tavsiye ederim

7. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    narlı da lüfer gemlikte palamut,kolyoz :D bende dün karışık bi av yaptım palamut,kolyoz,lüfer,sarı kanat ve iri istavritler aldım.Kış balıkcılığı nekadar zor olsada bereketli oluyor.

8. gokhan1977

gokhan1977 GÖKHAN

bu hafta gemport limanına aksam saatlerinde gittik 3-4 kayık vardı ama pek bişi yoktu o yüzden narlıya devam ettik sabah 10 a kadar narlıdaydık istavrit çoktu lüfer sarıkanat artık yok gibi bişi 2 sarı kanat 1 lüfer aldım yanımdaki arkadasta 4 sarıkanat aldık sonrasında yagmur bastırdı ve aşırı soguktu nasip bu kadarmış elimiz boş dönmedik şükür sanırım lüfer zamanı gecti geciyor ne dersiniz?

9. TAHSIN16

TAHSIN16 tahsin

En İyi Avı:
    aynalı sazan 9kılo
    arkadaşla..abılerim..deniz balıkcılıgında yeni sayılırım, acmıyım belkı ama bos dondurum olmaz kolay kolay..pazar gunu narlıda kıralık kayık ıle sadece ıkı tane lufer alabıldım,karagoz ıcın gıtmıstık ama kımse alamadı desem yerıdır benım gordugum sadece bir kişi avlaya bildi... karagoz için; boru kurdu,karides,ot ve gumus ıle yemleme yaptık yıne de bos donduk.. bılgısı olan varmı?

10. emre2626

emre2626 emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe adriatic 3,90
    Favori Makine:
    Blue Fish Eagle
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    konu eski ama narlı uzun iskeleden fenere doğru mantarlı çinekop takımı denesek alma şansımız olurmu acaba iskeleden gece veya gündüz ?

11. Luba1326

Luba1326 Hayrettin

Merhabalar ben yeni başladım balık tutmaya Bursa bölgesine yakın şuan için balık tutulacak yerleri pek bilmiyorum yardımcı olur musunuz rica etsem şimdiden teşekkür ederim