Yeni Yerler Peşinde Kofana Abi ve Arkadaşı Baraküda

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında UtkuOmer tarafından paylaşıldı.

1. UtkuOmer

UtkuOmer Utku Omer Kucukberber

En İyi Avı:
    5kg Kofana
    Herkesin kurban bayramini kutlarim oncelikle

Kofananin merayi terk etmeye baslamasi ve aksiyonlarin azalmasiyla yeni mera arayisina baslamistik. En son bir kofananin gece tek basimayken kendoya asilmasi ve 0.20 ipi koparmasiyla moraller altusttu. Bir arkadasin onerisiyle rotayi baska bi bolgeye cevirdik.

İlk defa deneyecegimiz bir yerdi önce bolgeyi bi gezdik. Kumsal, insanlar yuzuyor, iskeleler var ve iskelelerde yemli atanlar var. Kovalarda serçe parmagi kadar gopezler, hayata küsmüş alda canımı kurtulayim der gibi bakiyorlar kovadan :D Ama su çok bulanik ve calkantili o nedenle içimize cok siniyor bu yer ve iskelede buldugumuz bi bosluk aninda aliyoruz yerlerimizi. Hedefimiz barakuda, yani haberlestigimiz arkadas barakuda merasi oldugunu soyledi fakat arada kofana lufer aldigini soyledi.

İskelede almistik yerlerimizi. Kalabalikti yuzenler edenler balik tutanlar tutmaya calisanlar tutturanlar derken rahat 10 kişi vardi :D Yemli atan birine sorduk

-Buralardan buyuk balik cikiyor mu?

•Yok hiç cikmaz burdan buyuk balik falan (Gidin diyor gidin :D )

Neyse basliyoruz atceke, hava aydinlik ilk olarak Panic Prey Pembe rengi takiyorum. Biri geliyor diyor 'Su bulanik bu suda balik gelmez', cevap vermeden devam ediyoruz atceke :D

Cekerken birden 4-5 metre mesafede Cofff! su karışıyor ilk hamle, heyecanla bakiyoruz biraz yavasliyorum anında ikinci hamle Coffff!! sariyorum cok yavas ve saniyesinde kapiyor sahteyi

Aldiiii Aldiiii!!

İyi halt etti :D Herkes toplandi basimiza balik kalama aliyor dubalara dogru sariyorum bosluk vermeden.

Ben: Buyuk bisey Emre abiii dubalara gidiyor koparicak!

Emre a: Kalamayi kapat kalamayi

Ben: Kapatamam abi leader bagli 0.35 koparir buyuk

(Kalabaligin arasindan bulanik suda balik cikmaz diyen şahıs): Böyle çek böyle kamışı yan tutup çek!

Ne garip insanlar yav :D Cekiyorum iskelenin dibine Emre abi kepceyi indiriyor suya balik girmem aga diyor, hadi oglum bak gir falan derken kepceliyoruz baligi :D Yatiriyoruz iskeleye, ikimizde mutluluktan patliyoruz. Yine etrafimiza toplaniyor buyuk bi kalabalik.

Kalabaliktan biri: 1,5 2kilo var..

Mundar etti guzelim kofanayi sensin 2 kilo :D

Ben: Rahat 3-4ü var bunun

Aynı şahıs: Ben dalıyorum bilirim kaç kilodur

Ben: Ben de çok tuttum bundan ordan iyi bilirim

Sonra şahıs kalabaligin icinde kayboldu :D Baligi hemen posetleyip arabaya koyduk buzlarla beraber. Burda da bulmustu kofana bizi. İlerleyen saatlerde hava kararinca bir barakuda ziyaret etti sahtemi cikardik. 2 sene sonra tuttugum ilk barakuda oldugundan alikoydum. Bir barakuda da atladi sahteye fakat alamadi. Saatin gecmesiyle su durdu ve berraklasti boylece avimiza son verdik. Barakuda 800gr Kofana 3.600

Kullanilan ekipman;
    Kamış: Okuma Dead Ringer 2.58 20-60gr
    Makina: Shimano Catana 4000FC
    İp: Berkley 0.28 İp Misina + 0.35 FC Leader (Barakudada FC lider yoktu direk 0.28 ip vardi)
    Sahteler: Savagear Panic Prey pembe
    Kendo Seabass Minnow 145f Gumus alti Pembe

Herkese daha iyileri rastgelsin..

2. jumaru

jumaru Murat

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 330 XH
    Favori Makine:
    Shimano AX 4000 FB BB
    Tebrikler Utku çok güzel av olmuş. Pembe Panic Prey'le epey güzel sonuçlar alıyorsun. Dikkatle takip ediyorum :)

3. UtkuOmer

En İyi Avı:
    5kg Kofana
    Teşekkür ederim Murat abi niceleri sana rastgelsin :) Aynen çok sahte denedim ama aksiyonu, atışı ve sonucu en rahat olan bu.

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bayramlıklarını almışsın, tebrik ederim sevgili Utku.

Nicesi de güzel gönlünce olsun, selamlar.:)

5. UtkuOmer

En İyi Avı:
    5kg Kofana
    Teşekkür ederim Nuri abi sağlıklı ve bereketli avlar dilerim, İstanbul'a dönmeden çok iyi bir kapanış oldu :)

6. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    Tebrikler,bayağı eğlenceli bir av günü oluşmuş : )

7. UtkuOmer

En İyi Avı:
    5kg Kofana
    Teşekkürler Kadir abi sağolasın, evet beklenmedik sürprizler olunca çok keyif alıyor insan :) Daha irileri rastgelir sana ***.

8. faruk 1905

faruk 1905 ömer faruk akpınar

Favori Kamış:
    remixon telesurf smart 420
    Favori Makine:
    remixon ultra surf 6500
    En İyi Avı:
    40 cmlik kefal
    Tebrikler bizim insanlarımız arasında çok bilmişler nedense hiç az değil ama güzel kapak olmuştur o şahsa tekrar tebrikler daha iyileri rastgelsin