NEOPREN TULUM

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında undercut tarafından paylaşıldı.

1. undercut

undercut OKTAY

Favori Kamış:
    okuma v system 2.40 10-40gr
    Favori Makine:
    okuma sna pro25-daiwa regal 3000ia
    En İyi Avı:
    sazan 2.2 kg,turna 56 cm,levrek 4.2 kg
    Arkadaşlar merhaba

Malum kış yaklaşıyor dolayısıyla balığa çıkma sayımızda orantılı olarak artacak:)

Soğuk havalarda beni koruyacak bütçe anlamında da çok sarsmayacak bir neopren tulum almaya karar verdim

Bu ürün
    http://www.decathlon.com.tr/thermo-3mm-boy-cizmesi-id_8304142.html
    fiyat anlamında cazip geldi kullanan arkadaşlarımız mevcut mu acaba ??
    Ve ya başka bir ürün önerisi olan var mı?

2. buraksevim

buraksevim burak sevim

ben 4mm fladen marka olanını silivriden 250 tl birkaç taksite almıştım bu kış,internet alışveriş sitelerinde fiyatı 360 tan başlayıp 400 küsürlerde dolaşıyordu tavsiyem çorludaki av bayilerinden fiyat alman hem üzerinde deneme şansında olur silivride iki bayii var diğeride remixon satıyor fiyat pazarlıkla aynı yolun düşerse burayada bakabilirsin. neoperen kışın içlikle kulanınca soğuk nedir bilmiyorsun tavsiye ederim

3. accuman

accuman mustafa kamil coşkun

Favori Kamış:
    OKUMA..
    Favori Makine:
    OKUMA-LİNEAEFFE....
    En İyi Avı:
    LEVREK..11.7 KG..
    AAAH AH...

GENÇSİNİZ ROMATİZMAYA DİKKAT EDİN LÜTFEN.....SEVGİ İLE...

4. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Bir miktar suya giriyorsaniz mutlaka neopren mumkunse 5mm olani.

5. antares

antares ahmet

En İyi Avı:
    lepistes
    ben bu ürünü kullanıyorum.
    yılda bir kaç defa saroza giderim .. özellikle orda.
    şimdiye kadar bir sıkıntı çıkartmadı. vücudu güzel sarıyor. hareketlerinizi kısıtlamıyor. malzemesi kaliteli. ama deneyerek almakta özellikle fayda var.

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Ürünü kullanmış değilim ama neopren kullanan biri olarak, neopreni tavsiye ederim.

Neopren yapı itibariyle dikiş yerlerinden zaman zaman esneyebiliyor, bazı dikiş yerleri her zaman olmasa da zaman zaman nemlenebiliyor.

Ben 4 mm'lik bir neopren kullanıyorum. Genel olarak memnunum.
    Linkini verdiğin 3 mm neopren. Soğuk bir iklimde yaşıyorsan belki biraz daha serin tutar ama avantajları da olacaktır.

Mesela; daha hafiftir muhtemelen. Hareket kabiliyetin 4 mm'ye göre daha fazla olacaktır.

Bu kıyafetlerin çizmeleri de fiyatta etkili. Kauçuk taban çizmeli olanlar daha pahalı sanırım. Normal çizme olanların soğuktan korumak için yapıları yeterli değil. Ben neopren patik alarak rahat ettim. Bu tulumdan alırsan, neopren patik te mutlaka almanı tavsiye ederim.

7. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    ayak no 1 numara büyük al.. ve beğendiğin ürünü bölgenizdeki bayii aracılığı ile getirtip bizzat görerek incele... ayrıca daha uygun fiyata alabilirsin..

8. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Merhabalar,

Geçen kış ne uğraştım içime sinecek bir neopren tulum bulabilmek için.. Bulduğumda ise kış bitmek üzereydi.. :(
    Decathlon'daki bu çizmeyi incelemiştim. Bana çok kaba saba geldi ve açıkçası içime sinmedi. Internette ve İzmir'deki bir çok yere baktım. Zaten buralarda genelde neopren tercih edilmediğinden olsa gerek, seçenek çok azdı. En son Aliağa'da bir av bayisinde tam bedenime uygun Lineaffe buldum ve 300 TL ye satın aldım. Fakat daha ilk kullanışta kasık bölümündeki dikişlerden su alınca aldığım yere geri götürdüm. Satıcı aynı üründen aynı şikayeti daha önce de aldıklarını ağzından kaçırınca hemen bu markadan soğudum ve Remington 5mm ile değiştirdim. 40 TL daha verdim ama bunun çizmesi çok daha iyiydi. Biraz kazıklandım ama başka seçeneğim de yoktu. idk Soğuk ve yağmurlu havalarda kullandım ve çok memnun kaldım. Gerçi İzmir'de çok soğuk olmuyor ama, sadece normal çorapla kullandım ve gayet konfolu ve sıcaktı. :thumb: Tavsiyem kesinlikle 5 mm neopren kullanmanızdır. Özellikle çizmeye dikkat etmek gerekiyor. Su basıncı nedeniyle iyice bedeni sardığından kesinlikle ayak kısmı rahat olmalı ;)

9. undercut

undercut OKTAY

Favori Kamış:
    okuma v system 2.40 10-40gr
    Favori Makine:
    okuma sna pro25-daiwa regal 3000ia
    En İyi Avı:
    sazan 2.2 kg,turna 56 cm,levrek 4.2 kg
    Herkeze değerli yorumları için teşekkürler.Sanırım 5 mm neopren malzemeli deneyebileceğim bir tulum alacam

10. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
  11. @lper

@lper Alper Saraçoğlu

Decathlon'dan aldığım 4,5mm neopren tulumu 3 senedir sorunsuz kullanıyorum. Bu modeli yakından inceleme fırsatı bulduk. Arkadaşımın bedenine uygun olmadığı için aynı markanın daha uygun başka bir modelini aldık ve sorunsuz kullanıyor. Ürünler 2 yıl garantili. Decathlon büyük bir firma ürünlerinden herhangi bir sıkıntı yaşamadım ve yaşanacak sıkıntılara karşı memnun kalacağınız çözümler üreteceklerine inanıyorum. Tavsiye ederim.