GAZİPAŞA-ALANYA-MANAVGAT-ANTALYA-KEMER-KUMLUCA-FİNİKE VE KAŞ

Konu, 'Bölgeler' kısmında Cuneyt1972 tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bence balık "levrek" değil. Burası tatlısu ve balık Largemouth Bass, ne dersin Cüneyt?

Avsız geçen günlerine bir tutam tuz da ben basayım.:D :)

2. icaglar

icaglar Çağlar

Favori Kamış:
    Captain Camelon
    Favori Makine:
    Mitchell Blue 6000
    Abiler , dostlar merhaba.
    Balık tutmaya yeni başladım. Antalyada silikon yem ile at çek yapmaya çalışıyorum. Henüz balık yakalama şerefine nail olamasamda denemeye devam ediyorum. falezler ve kundu bölgesinde (trt kampı civarı) denemeler yapıyorum. Yer ve av şekli ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Saygılarımla.

3. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Kudos IM-9 4,20 180-250 gr atarlı, Shimano Vengeance 4.20, amundson stager advance vs...
    Favori Makine:
    penn affinity 8000, ryobi naxo, okuma salina 2 16000 vs....
    En İyi Avı:
    tatlı suda; 9200 gr sazan ve 3300 gr kırmızı benekli alabalık - denizde; 180 cm vatoz
    Evet abi haklısın ben de daha dikkatli inceleyince bana da tatlı su gibi geldi ve balık da sea bass değil...:(

4. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Kudos IM-9 4,20 180-250 gr atarlı, Shimano Vengeance 4.20, amundson stager advance vs...
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    tatlı suda; 9200 gr sazan ve 3300 gr kırmızı benekli alabalık - denizde; 180 cm vatoz
    Antalyada en zor olanı seçmişsin ama çok da keyiflidir ancak buradan avlak paylaşımı bizler gibi amatör ruhla balık avlayanlar haricinde bohçacılara da yol göstereceği için yerler için özel mesajla ki bu da ancak o amatör ruha sahip arkadaşlar arası olması halinde doğru olacaktır. Gittiğin ve şansını denediğin yerler at-çek için en iyi yerlerdendir ancak suyun biraz karışması ve havaların biraz daha serınlemesi şart ve aramıza hoşgeldin...:) :) ;) :thumb:

5. icaglar

icaglar Çağlar

Favori Kamış:
    Captain Camelon
    Favori Makine:
    Mitchell Blue 6000
    Düzenlediğiniz avlar olursa sizlere katılmak isterim. Yaklaşık bir yıldır yalnız çıkıyorum sohbet edecek bilgi alacak insanlarla tanışmak isterim.

6. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mutlaka haber veririz ama bu aralar o kadar çok denize giriliyor ki gece geç saatlere kadar olta atacak yer bile zor bulunuyor. Tabi balık da pek kıyılamıyor, burada çingene palamudu denen ancak aslı yazılı orkinos olan yurdum balığının tam da zamanı bilgin olsun..:)

7. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Öncelikle forum yönetimine çok teşekkür ederim, konu başlığının daha genişletilmesi ve üst konu olması talebimi değerlendirerek uygun görmeleri ile bundan sonra ilimiz ve çevresi ile ilgili bilgileri daha derli toplu hale getirebileceğiz... Herşey için çok teşekkürler...

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yöre amatörlerine hayırlı olsun.
    Bol balıklı güzel paylaşımlı da olur inşallah.:)

9. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Çok teşekkürler hedefimiz o yönde umarım faydalı paylaşımlar olur...

10. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar daha önce acmış olduğum ALANYA-ANTALYA-KEMER başlığıdaki konu GAZİPAŞA-ALANYA-MANAVGAT-ANTALYA-KEMER-KUMLUCA-FİNİKE VE KAŞ olarak değiştirilmiş ve üst konu olmuştur. Böylelikle ilimiz ve çevresi ile ilgili balık avları paylaşım ve sorunlarımız ve benzeri her konu ile ilgili paylaşımlarımızın tek başlık altında toplanmasını hedefliyorum umarım başarılı oluruz... Saygılarımla...

11. oltacı34

oltacı34 Ünsal DEMİR

Favori Kamış:
    3,5m çelik sargı karbon. RR60 makina
    En İyi Avı:
    yayın 5kg
    Merhaba sevgili antalyalılar ben 2003 senesinde bir iş nedeni ile Konaklı da 2 ay zamanım geçti şimdi size bir mera yeri paylaşmak istiyorum yer via terra Sunrise otelin tam karşısı küçük bir kayalık yer var kayalıkların 10 metre solunda küçük bir kumluk var orda çok güzel mırmır lar vardı ben istanbul, izmir, iskenderun arsuz da da balık avladım ama ama çok çok daha bereketli idi yem tavuk Göğsü olta el oltası idi resmen at çek yapıyordum bazende çekmeye fırsat bulamıyordum lütfen arkadaşlar oraya giden olursa burda paylaşsin rastgele

12. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Şimdi Antalya merkezden kalkıp koştura koştura oraya gidesim geldi...cyrr

13. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bu akşam balığa gitmeyi düşünüyorum mırmırın tam da zamanı diye düşünüyorum bakalım ne olacak...

14. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Evet balığa gittim ve giderken ne olur ne olmaz diye yanımda 4 farklı yem götürdüm ama nafile... saat: 19.00 gibi başlayan ve gece 02.00 sıralarında son bulan avımda hiçbir şey yakalayamadan geldim. Galiba bir süre daha balık olmayacak...:(

15. rossobeyaz07

rossobeyaz07 emrah

16. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bu bizim beraber gittiğimiz yer mi yoksa sizin gittiğiniz yerden mi? Bir ara beraber gidelim;)

17. rossobeyaz07

rossobeyaz07 emrah

Evet abi aynı gittiğimiz yer. 2 gün sonra tekrar gittik saat akşam 8 gibi her zaman ki gibi orda olduk denız hafif dalgalı idi yem yine karides 2 iğne araları 30cm kurşun 10 gram ilk atışlarımızda balık çok oynadı durmadan yemi emdi ama almadı 1 saat sonra ilk sargozumu aldık . Yemi büyütüp ileri atmayı denedik iğneyide büyüttük fena bir vuruş geldi çekmeye çalıştık 1 kaç dakıkalık uğraştan sonra kopardı aynı geçen seferki gibi saat 11 gibi son atışlarımızı denerken yine sağlam bir vuruş geldi yemi yuttu kalamayı bu sefer açık bıraktık 14 -20 sanıye götürmeye çalıştı kendıni boşa bırakınca sarmaya başladık 300-500 gram ağırlığında sargozun bu denlı sağlam çenesı olması gerçekten çok heyecanlı idi.

Son düzenleme: 25 Eylül 2014
  18. icaglar

icaglar Çağlar

Favori Kamış:
    Captain Camelon
    Favori Makine:
    Mitchell Blue 6000
    At çek için yeni yerler ararken Kunduda mardan palace arkasında küçük bir balıkçı barınağını olduğunu duydum. Dün öğlen vakti keşif için uğradım mendirekten şöyle bir bakış attım sağ tarafımda mardan palace sol tarafım tatlı su önümde deniz gerçekten av için güzel bir yer olduğunu düşünürken Allahım aklıma geldikçe içim ürperiyor yaklaşık 35 - 40 cm büyüklüğünde bir fare ilk irkilmemle beraber mendirek kayalarının arasından zıplayarak etrafta dolanan 3 5 fare daha. Belki av için çok güzel biyerdir ama tekne olmadığı sürece birdaha gitmem diye düşünüyorum.

19. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hava yarın patlak ben de bir denesem mi acaba diyorum orayı ama yağmur fırtına koparsa gitmem ama bu resimler içimi kıpırdattı her an deneyebilirim

20. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Daha dün gece oradaydım 2 paket sülünez bir pakette boru kurdu ve aynı zamanda da at-çek takımlarımı aldım... Bir takımı yemli av için hazırlayıp onu suyla buluşturduktan bir süre sonra bir kaç vuruş sonrasında yemler gitmişti bu şekilde bir kaç denemeden sonra beraber gittiğimiz arkadaşlara oltalara göz kulak olmalarını rica ederek at-çek takımını hazırlayıp başladım şansımı denemeye ama bu 10-15 dakika sürdü. Baktım yemli oltada yem kalmamıştır diyerek oltamın yanına giderek yem takayım derken bahsettiğin fare azmanını gördüm bu ne böyle derken gözlerim daha yeni kullanmaya başladığım yemleri aramaya başladı ama yoktu. Boru kurdu sülünezler hiçbir şey kalmamıştı, o azman yemleri yemiş ve bitirmişti. Arkadaşa söyledim o da ben de var sıkıntı yok dedi neyse ondan aldım biraz yem ve iğnelere yemleri takıp tekrar attım ve yeniden at-çeke başladım bir süre sonra geri geldim bu sefer yemleri sözde garantiye almış arkadaşlara yaklaştırmıştım. Bir ara gözüm yemlere takıldı hala yerinde duruyorlardı sadece 1 dk gözümü ayırdım ve tekrar baktığımda o azman yemlerin başına geçmiş ne varsa götürüyordu koşturdum kovaladım ama nafile yine ne varsa bitirmişti ve kaçmak yerine saldırı pozisyonuna geçti ve benimle dikleşti. Biz de daha fazla durmadık orada toplandık ve başka bir avlakta şansımızı denedik ama balık maalesef yine yoktu...:( Yani kısacası gece orası pek tekin değil gündüz de sürekli tekneler geçiyor...cyrr