Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    herkese merhaba arkadaşlar :)
    sezonu ben de geçen akşam açtım ve 45 cm 780 gram bir kaba lüfer aldım. artık pc kullanmadığım ve bütün internet işlerimi cep telefonundan hallettiğim için pek fazla giremiyorum siteye. resim atması da sorun oluyor. paylaşımlarımı instigram ve facebook hesabımdan yapıyorum. buraya da anca okulda girebiliyorum. herkese rast gelsin...

2. fre34

fre34 murat

Favori Makine:
    silver star panthera65 silver star majesty 4007, Shimano Hyperloop 4000 FB 1 BB Makine
    En İyi Avı:
    eskina 1.4kg
    evet yemli 1 tane

3. fre34

fre34 murat

Favori Makine:
    silver star panthera65 silver star majesty 4007, Shimano Hyperloop 4000 FB 1 BB Makine
    En İyi Avı:
    eskina 1.4kg
    gökhan hocam rapalaylamı aldın lüveri

4. buraksevim

buraksevim burak sevim

***.rastgelsin

5. buraksevim

buraksevim burak sevim

sasuke alcaksan 105 mm 13 gr olanını tercih etmeni öneririm lüfer için kullanacaksan,bizim buralarda kıyıdan rapala ile genel olarak sarıkanat çıktığı için daha çok verim alırsın tabi kamışının atarınında uygun olması lazım bunun için,ben 120 mm 105 kodlu olandan almıştım kamış 20-60 atarlı olduğundan,lüfer boyuna ulaşmışlar saldırdı sadece

6. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    Lüferde sahte boyu pek farketmez 105mm ile de alan var 170mm ile de... Aslında anlaşılması gereken şu; sarıkanat boyundakilerin hiçbirisi üreme erginligine sahip değil, dolayısıyla avlamak biraz vicdana kalmış. Lüferde üreme erginliği 28cm civarı bu yüzden 30cm altı lüferleri lütfen geri bırakalım.. Ancak ozaman üremelerine fırsat verip sürdürülebilir balıkçılığa katkımız olur..

Vicdani limitleriniz dahilinde rastgele...

7. buraksevim

buraksevim burak sevim

çinekop tutsun demedim, ama söylediklerinde haklısın balık boyları için.105 mm 170 mm farketmez orasına katılmıyorum

8. @lper

@lper Alper Saraçoğlu

Gürkan Tekirdağ'da yaptığımız avlara göre yorum yaptı sanırım. 170mm sahtelere atlayan sarı kanatları görseydiniz aynı fikirde olurdunuz sanırım. Lüfer yemlerini tek seferde yutmadığı için 105-130-150-170mm çok önemli değil. Önüne geleni keser atar geçer.

9. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Pazar akşamı yağmur yağarmı yağmazmı derken açıldık, yemli zokaya 4 adet dişli geldi biri tekneye çarpıp kaçtı alamadık.. epey azman istavrit geldi..

10. buraksevim

buraksevim burak sevim

21 cm lik sahteyede saldırabilir 50 cm lik zarganaya saldırdığına göre,ben küçük balığın kolay hedef olarak görülüp avcı balık için daha cezbedici olduğu kanaatindeyim gözlemlediğim kadarıyla.17 cm lik sahtelerle yakaladığınıza herhagibir şüphem yok arkadaşın balık için gösterdiği hassasiyeti için kendisine saygı duydum hepinize gönlünüzce güzel avlar rastgelsin

11. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
    mera derinliği nedir acaba?

12. 01emre59

01emre59 emre

Favori Kamış:
    dam
    En İyi Avı:
    kefal 750gr
    kıyıdan avlanan arkadaşlar yer tavsiyesinde bulunabilirler mi? boru kurdu ile gideceğim,tavsiyelerinizi bekliyorum,anlayacağınız gibi buralarda yeniyim :)

13. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    herkese merhabalar, durumlar nasıl bizim kıyılarda, benim açımdan geçen cuma günü sezonu bir kofana ile açtık ama devamındaki 3 avdan boş döndük biraz daha sabır gerekli herhalde :)

14. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    :)
    Gökhan, herkes aynı durumda. Herkeste bir sabırsızlık, ara ara yoklamalar, eli boş dönmeler...
    Zaten başlasın raporlar, resimler uçuşacak sayfada hihihihi

15. mserler

mserler serdar

Merhaba arkadaşlar.sabah biraz sahte yüzdürmek için nato ya gittik.geceleyenlerde bazılarında eşkina,mırmır ve istavrit vardı.söylediklerine göre balık bu gece fazla yapmamış.sabah gelenler ise lüfere kaşık ve sahte atıyorlar ama tutanı görmedim.birkaç kişi ise zarganaya atıyordu ama sabah 9 a kadar alanını görmedim.

16. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Serdar Abi, nato bence hiç gidilecek yer değil. Ne zaman gitsem adam gibi av yapamadan döndüm oradan. Arada bir duyulur, "natodan 2 kiloluk minekop tutmuşlar, bilmem kaç tane lüfer tutmuşlar" diye ama uzun süreli av verdiğine şahit olmadım hiç.

17. mserler

mserler serdar

Ayhan merhaba.yazdıklarında sonuna kadar haklısın.nato ya sadece istavrit ve lüfere gidiyorum,giderken de balık tutmak için değil,stres atmak için gidiyorum.

18. aozcevik

aozcevik ahmet özçevik

En İyi Avı:
    minekop
    nato hüsranı

geçen haftasonu bacanakla beraber oradaydık 3 istavrit 1sardalya tutabildik kimse de doğru dürüst balık tutamadı belki 50 kişi vardı

19. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
    forumda çokça konu açılacaktır artık. malum zamanı geldi :p
    ama ben bu başlık üzerinden yazayım istedim.. epeydir konu açmıyorum, malum forumda zaten gerginlik hakim, laf sokuşturanlar, ustayım ben bilirim diyenler :) uzak durayım istedim.. sen dayvacısın sen şimonovcusun falan filanlar.. neyse konuya gelecek olursam son bir ay da 4-5 levrek adayı ispendek kandırdım yaklasık 1er kg bunlardan bi tanesi geçtiğimiz salı yakaladığım ahanda aşağıdaki resimdeki yakışıklıdır.. kullandığım sahteyle ilgili bi konu vardı öneri istiyordu arkadaş öneride bulunmuştuk başka yerlerde de tabi yazıyor ve paylaşıyoruz sahte piyasada kalmamış :eek: :eek: :D sanki sahteye balık denizden çıkıp karaa yakalanıyormuşta ben ve benim gibi arkadaşlar onun haberini yapmış gibi çullanmışlar :cool: :D bilindik malzeme satan sitelerin hiçbirinde bulamadım en son sitesi olmayan burnumuzun dibinde kaya balıkavda 5 tane buldumda aldım tabi bu arada 8 bucuk liraya aldığım sahte olmuş sana 10 lira :D

neyse fotoyu ekleyim çokta uzatmayayım, cümleten rastgele..
    kamış: okuma vsytem 270 10-40
    makina daiwa crest 3500
    misina : savagear adrenaline (power pro ile değiştircem)
    sahte remixon fortuna salti fs106
    yer: tekirdağ
    rüzgar: kuzey dogu
    deniz dalgalı bulanık
    saat 22:00 civarı yakalanmıştır.

(lüfer haberleriyle konu açmak isterim :cool: :D )

20. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :laughing: :laughing: :laughing:

Tebrikler Özden. :)
    Ben dedim ama böyle olacağını. :p
    Bende geçen hafta İzmir'de bulamadım beyazını. :rolleyes:
    Mavisinden buldum 2 tane onları aldım. Yeşillisi de vardı da yeter beya dedim, biraz da başkalarına kalsın. hihi

Dediğin gibi sahte tam takır, kuru bakır. Millet yağmalamış :laughing:

Sahteyi denedim sonunda. İskarmoz için bi yeri denedik, tutamadık tabi :p ama sahtenin atımı, yüzüşü güzel. :thumb: (Kalanlar da tükensin bari hihi )

Bende 7 tane oldu, yeter. Bi ara bulursam 2-3 tane de beyazını alırım, bulamazsam silikonlarla devam. :)

Hiç hayıflanma, suçlu sen ve benim. hihi