Karaköy iskelesi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Okan Sezer tarafından paylaşıldı.

1. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Merhaba arkadaşlar

Karaköy iskelesinde balık tutarken karşılaştığınız sorunları (ve yarattığınız sorunları) burdan yazarsanız ilgili ve çok yetkili bir dostumuz yardımcı olacak.

hadi...

2. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Ben karaköy parkında avlanırken şimdiye kadar hiç sorun yaratmadım hatta gittiğim yerde arabalarını parketmek isteyenlere bile yardım ettim yeri geldiğinde ve yayalara yol verdim rahatça geçsinler diye olması gerektiği gibi... oluşturduğum çapari çöplerinide biraraya getirip çöpe attım veya ben atmadan çöpçü geldi temizledi...

Karşılaştığım soruna gelince; balık avına gönül vermiş kişilerin en uğrak yerlerinden biri olan Karaköy parkının sözde "yayaların şikayeti üzerine ava yasaklanması" ama yayaların rahatça geçmesi gereken heryere isparkın arabaları rahatça parkettirmesi..

3. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    O kadar uyumluyduk ki oradaki çöpçü ile bile nerdeyse kanka olmuştuk.. orada yaptığım avlarda hiç sorun yaşamadım, atış yaparken ordan geçen yayaları 2-3 dk boyunca atışa hazır olarak beklediğimi bilirim.. gelen geçenle sohbet ederdik, hiç tanımadığım adamlar gelip çaparimdeki balıkları çıkarıp kovama atmak isterdi sırf balığa dokunmak için, ben de memnuniyetle izin verirdim.. hep güzel anılarım var orayla ilgili.. öyle bir yerin yasaklanması çok yazık oldu çook..

4. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Berkan abi birde bu konuyla ilgili düşüncelerimizi yazdığımızda "akla ilk gelen bir isim ve parti varmış ve bizlerde onu suçlamışız" idk sen böyle birşey gördün mü ?? idk

5. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    5 metrelik kamışa 5 metre yol verirsen olur 10 metre . Hele birde saygısızsa bu adam yolu kapatır .

ben yazmadım bunu .

6. ozkan79

ozkan79 özkan

Her ne kadar karakoyde olta atmasamda,bu durum beni cok uzmustur,birtakim kesimlerin cikari ugruna o alanin falanci bir firmaya peskes cekilmesi halka acik olan bu parkin,otoparka cevrilmesini İstanbulun nadide mekanlarindan olan karakoy parki uzerinde oyunlar oynanmasini kiniyorum.

Ayni mevzuatin yakinbir zamanda yenikapi limaninda vuku bulacagini buradan belirtmek istiyorum.

7. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Mesele rant yani sence ?

8. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okan abi bizim sayfamızda da yazdığım gibi bzi ordayken zabıtanın gelip bize anlattığı yasaklanma bahanesiye, Mehmet abinin işin aslı dediği ve spottan duydup anlattığı olay ve gerekçe birbirinden çok farklı.. Birde bunun daha önce zabıtalar tarafından birbaşka kişiye söylenmiş farklı bir bahane versiyonuda var...

Bu kadar tutarsızlık varken ve zabıtalar yayaların şikayetçi olması üzerine yasaklandı derken, yayaların rahatça geçmesi gereken yere sıra sıra ispark tarafından arabaların parkettirilmesi ne oluyor ???

9. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Zabıta ne dedi ?

10. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Ben forum üyelerinden Vural abiyle birlikte yasak olduktan 4 gün sonraya o meraya gittim ve yasak olduğunu orda öğrendim... öğlen vakti zabıtalar gelene kadar ispark görevlisi oraya araba çekmedi... daha sonra zabıtalar bize yasak olduğu söyledi ve bizde sebebini sorduk, zabıtaların bana ve orada o gün balık avlamak için gelmiş olan 8-10 kişiye anlattığı gerekçe hikayesi, kadının birinin eteğine birisinin çapari iğnesi takılmış kadında sinirlenmiş şikayetçi olmuş... O gün orada avlanan ve sürekli o bölgede avlandığını belirten ve benimde defalarda orada gördüğüm bir başka abiyede birkaç gün öncesinde bir adamın kafasına birinin kurşunu çarpmış ve adama tıbbi müdahalede bulunulmak zorunda kalmış ve adam şikayetçi olmuş o nedenle valilik yasaklamış demiş zabıtalar, adam resmen yalan söylediklerini açığa çıkardı o gün... daha sonra zabıtalar oradayken ispark görevlisi o bölgeye arabaları dizmeye başladı :cool:

o gün daha sonra karaköy parkına gelen bir başka adamda bambaşka bir bahane anlattı o da valinin arabasına olta atan birinin kurşununun çarpması..

EEee Mehmet abinin ( pehlivan) spottan duyup anlattığı olayın aslı diye bahsettiği yasaklama gerekçesinin ise zabıtaların bize anlattığıyla alakası yok...

Umarım açıklık getirebilmişimdir şimdi :rolleyes:

11. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Yarın anlarız bir aksilik olmaz ise. Çapari eteğe takılmış , kurşun balıkçıya çarpmış pek anlamadım.

12. ozkan79

ozkan79 özkan

şimdi şöyle bir durum var aslında bu yazılanların hiçbiri gerçek olmayabilir yada belki kadının eteğine bilmem ne olmuştur adamın kafasına bilmem ne gelmiştir bunlar olağan fiiller (günlük haytda) sonuçda kaza ile neler neler oluyor hepimiz görüyoruz yaşıyoruz.

kanımca işin özü paradır,paranın yüzü sıcaktır,üstte yazılanların bir çoğuda kulakdan dolma haberlerdir,

işin özü karaköy kapatıldı kısa bir süre sonrada yenikapı kapatılacak banghead

bu konuyuda balıkavi.net kapatırsa şaşırmayın.

13. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Ben yukarıda aslında sadece zabıtanın gelip bize söylediği yasaklanma gerekçesini ön plana çıkarmak istedim abi, benim asıl bildiğim gerekçe bu... ama diğer kişilerden duyduğum gerekçelerde onlara yine aynı zabıtaların anlattığı farklı gerekçeler...

Ama işin özünün para olduğunu düşünüyorum bende...

14. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Bizlere yapilanin Haksizlik oldugu asikar.bir kac kez avlandim orada mudavimleri oldugu kadar spottan kisikdan olta kapip capari acmasini bilmeden orada olta sallayan acemilerini de gordum.araca ve yayaya yol vermeyen umursamayani da gordum..

Bunlar oluyor diye, isten gucten hayat sartlarindan sikilip iki dakka nefes almak icin sahile inip olta sallayan adamin ne sucu varki? Kim ne suc isledi ise cezasini ceksin.. Bunu askeri mantiklar cozmenin anlami ne?

Bir yerde trafik kazasi olunca o yolu trafige mi kapatmak lazim kaza olmamasi icin?

Umarim tekrar rahatca avlanilacak duruma gelir.

Yardimci olacaklardan da iki satir kelam edendende Allah razi olsun.

15. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Zannımca haklısın. Dileyen konuyu burada kapatır. Ama reelde kapanmaz.

Eksik olma .

16. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Meselenin aslı Pispark....

17. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Bir yerde trafik kazasi olunca o yolu trafige mi kapatmak lazim kaza olmamasi icin?

Meselenin aslı budur. Sağol Vinas:)

18. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Orsilon abi karakoy iskele kanayan yaramiz oldu el attigin icin tesekkurler :)

19. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Orsion kim ? :)

20. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı: