Zargana topu ve rapala

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında yunuss tarafından paylaşıldı.

1. yunuss

yunuss Yunus Ahmet SARIHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    Merhaba arkadaşlar 30-60 atarlı 2.70 lik spin kamışım var.Peşinde olduğum balık levrek ve sorun şu ki bir çok tavsiye edilen sahte 10 gram civarı ağırlığında.Yaptığım bazı araştırmalarda silikon ve zargana topuyla at çek yaparak levrek avlanıldığını gördüm.Acaba aynı yöntemi silikon yerine sahte balıklarımı kullanarak yaparsam vuruş alabilir miyim?

Çok basit bir şekilde anlatırsam kamışım 2.70 olduğu için zargana topunun arkasına sahteyi bağlamak için çok fazla misina bırakamam sanırım sahteyi zargana topunun 2 metre arkasına bağlarsam atış esnasında problem yaşamam.Acaba bu yöntem iş görür mü?

2. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Selam, zargana topu arkasında sahteylen uzun süreli av resmen eziyet oluyor ben denedim. Tavsiye edilen sahteler genelde 10 gram yazmışssın kim dedi onu sana ? Sende 20 gram civarı sahte al onlan atçek yap, zargana topuylan 1 saatte yorulacağına topsuz 3 saat at :). Eğer balık varsa oduna atlıyor derlerdi kesinliklen doğru (bende arkadaşın hediyesi odundan yapma sahte var üstelik levrekte yakalanmış o sahteylen). pahalı sahteye para verme derim 15 tl civarı çok güzel sahteler var 20 gram civarı tavsiyem o yöndedir.

3. yunuss

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    selam ufuk bu sahte işi o kadar genişki içinden çıkamadım valla :) dediğin gibi 20 küsür gramlıklara bakacağım varsa tavsiye edebileceğin bir marka uygun fiyatlı araştırabilirim :)

4. UmutUtku

UmutUtku Umut

5. MALii76

MALii76 mehmet ali çömez

Merhaba arkadaşlar ben istanbul da ilk defa avlanmak istiyorum ve kıyı'dan at çek yapmak istiyorum bana gidebileceğim yer hakkında bilgi verirseniz sevinirim en çok yapmak istediğim av levrek ve palamut kaşık ve rapala aldım fakat nerede kullanabilirim bilmiyorum ( zeytinburnu sahil ve yedikule yi denedim olmadı yemli zargana alabildim oradan :(( )

6. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Sbirino mu sbrilinomu nedir onu kullanıyorum bazen değişik adları var batan şamandıra sıyırma kurşun hesabı. Onu tavsiye ederim.

7. yunuss

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    Önerliler için sağolun arkadaşlar kendonun haryu 125 f 02 renk kodlu sahtesinden sipariş ettim gelince denemeler yapıp sonuçları paylaşacağım :) Aynı zamanda hansen pilgrim kaşıklar ve bir çok adette powerline bluefish siparişi vereceğim :)

8. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Merhabalar,

Bahsettiğiniz biçimde bende avlanma bazen yapıyorum. Tabi Spin kamışla değilde ufak surf kamışımla.

30-40-50 gr ağırlığındaki bulrag zargan topu kullanıyorum genelde. Top ile sahte arasında minimum 2 mt misina bırakıp ucuna bazen raglou silikon bazende şu 2 liralık Bluefish sahteleri takıp kullandım.

Şimdi bazı arkadaşlar diyecekki neden popper tarzı sahte kullanmadım, kullanıyorum ama popper'a balık saldırmıyor buna saldırıyor :)

Top ile atımda surf kamış kullanmamın sebebi ise koltuk altımla destek yapıp daha az yorulmaya neden oluyor.

Arkadaşların dediği gibi maksimum 20 tl'ye kadar olan sahtelerde ağırlığı 13-26 gr olanlarıda mevcut, spin ile avcılık insanı yormuyor pek, durmadan peş peşe atışlarla 2 saat avlanmaya çalışırsınız ama top ile 30 dk sonra insan yorulabiliyor.

Kullandığım topa örnek
    http://www.avmarketi.com/asp/product/10619/OSKAR-BULRAG-SAMANDIRA-30-GRAM

Top ile kullandığım sahtelere örnek
    http://www.avmarketi.com/asp/product/145943/Powerline-Bluefish-Lure-2-Lufer-Palamut-sahtesi
    http://www.avmarketi.com/asp/product/4933/RAGOT-RAGLOU-Zargana-85mm

Buda avım
    http://balikavi.net/forum/showthread.php?t=55948

9. yunuss

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    Merhbalar;
    Avınızı görğünce içim gitmedi değil Trabzon'da yomra civarında epey bi avlanmıştım oralardayken :) Peki silikonla mı sahteyle mi daha çok verim aldınız?

10. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Sezon olarak genelde Ağustos/ Eylül ayları gibi Trabzonda olduğum için sezon olarak silikonla daha skor yapamadım tutuğum levrekleri sahteyle aldım. ;)

11. yunuss

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    Tam zamanında Trabzondasınız bence en verimli aylar Trabzon için :) Ayrca güzel eşkinada yapar o aylar bazı meralar :)

12. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

20-30 günde zoraki 2 levrek alınıyorsa :)