Bu Tür İçin Rekorum

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında volex21 tarafından paylaşıldı.

1. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tarih: 23/04/2016
    Saat : 17:30
    Rüzgar : Güney yönlü
    Deniz : 3/5
    Yem : Bi çeşit kurt (yosun altlarından çıkartılıyor) ve çimçim
    Yer : Kuzey İzmir
    Hedef Balık : Hıyar

Birkaç haftadır balığa gitmiyordum. Gündemin boğuculuğu, iş yerinin sorunları artı kendi sorunlarım derken sorun yumağına dönmüştüm. Allah kötülerinden korusun.

Şöyle 3-5 balık tutayım da kendime geleyim dedim. Geçen sene bu zamanlar bişey tutamamışım. Denizin en kıt, en kesat zamanı biz kıyıcılar için. Özellikle benim yaşadığım bölge.

Gene malzemeci Ethem'in dükkanındayız.

- Levrek çıkıyormu Ethem?
    - Bu aralar çıkmıyor be Volkan'ım.

Bigün de çıkıyo de beya. Bi kere de; git şuraya mutlaka bi aksiyon yaşarsın de... :D
    Daha dükkandan çıkmadan moral motivasyon sıfırlanmıştı ama gene de güneşli havanın moraliyle
    ince mi ince misinalardan 6 ay önce yaptığım takımı itinayla kamışa iliştirip, tuzla sularla buluşturdum.

Takım lrf takımı ama ucunda canlı yem takılı. Gerçi çimçimler ölü ama kuvvetli nefesli biri okuyup üflese canlanacak gibiler. :D

Doğru düzgün tek vuruş yok. Bölgede 3-5 oltacı daha var hepsi şaşkın şaşkın birbirini izlemekte. Öyle gerilmişiz, vuruşsuzluktan bunalmışız ki biri iyi bir balık çekse sille tokat diğerleri dalacak. :D

Herkes birbirine soruyor :

Varmı bişey hocam? Varmı ? Bende yok sende? Yavruları yemliyoz. :D
    Durum içler acısı, her geçen saatte oltacılar arkadaki gırgır teknesine daha bir öfkeyle bakmakta.
    Gelen yaşlı amca bile bizi izlerken dayanamayıp; burada eskiden kol gibi balıklar atlardı. Millet yerini parayla satardı, hep bu gırgır tekneleri bitirdi denizi...

Artık amca provokatör müydü neydi bilmiyorum ama avlakta 3-5 kişi daha olsa batıracaktık gırgırı olduğu yerde.

Oysa ki gülmeye gelmiştim, biraz yüzüm güleydi ne olurdu sanki diye düşünürken oltamda bir ağırlık. Lrf kamış 2 büklüm ama oltanın ucunda canlı olduğuna dair bir emare yok. Bildiğin odun, ot, çöp çekiyormuşsun durumu. Daha ne olduğu belli olmadan bana avdaşlık eden Serdar içine doğmuşcasına hıyar olmasın demez mi? :D

Sanki, sen tutsan tutsan hıyar tutarsın vurgusunu ses tonunda sezsemde, sormaya cesaret edemedim.
    Avımı taşın üstüne yatırmamla aldımı beni bir gülmek. Yüzümde kocaman bir gülümseme. :D

Gülmeye geldin, güldün işte. Ya ne gelecekti, levrek gelecek değil ya!!!

Nedendir bilinmez, eğer atış alanımda hıyar varsa mutlaka tutuyorum. Çok enteresan ama bu kaçıncı hıyar tutuşum. :D Başka da kimse de görmedim. Bu sefer ki bayağı da kallavi. 30 cm boy.
    Bi ara kesip yem yapayım mı acaba diye düşünsem de hayvan yavaş hareketlerle iyice uzamaya başlayınca atayım şu mendevuru da gözüm görmesin diyerek hemencecik ait olduğu sulara geri gönderdim. :D

Hiç mi bişey tutamadık? Yok canım o kadar da kazma değilim. :D Asıl hedefim hıyarı tutana kadar; 1 parmak kadar hanos, 1 parmaktan küçük kumbili, 1 parmak kadar isparoz. İsparozla kumbili sağ salim doğaya dönse de, hanos maalesef telef oldu. 15 dakka sırt üstü yüzmesini izledikten sonra mühit değiştirdim. Zaten denizde 3 canlı vardı. Birini de telef ettik, kaldı 2. hıyarı da sayarsan 3 canlıyla avlağı kendi haline bıraktım. :D

Güzel avlaklarınız, canlılarla dolu denizlerimiz olsun. :)
    Keyifli avlar dilerim. :)

2. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    :laughing: Abi degişik bir ani olmuş aksam aksam güldum

3. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Tebrikler hiç olmazsa olta sallama imkanı olmuş. İlginç bir balıkmış bu Hıyar :) Görüntüsü pek iç açıcı değil yani :p . Bende yasağın bitmesini bekliyorum 20 mayısa kadar anca öyle videolarla idare ediyorum :)

4. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Şenol abi balık değil mega boy sert kabuklu tırtıl gibi düşünebilirsin hareket ediyo bacaklari var diye biliyorum

5. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    İlginç bir türmüş gerçekten de :) . Ben tutsam elimle bile dokunmaktan çekinirim bu hıyara :p .

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Hey masallah trofe hiyar :D tebrik ediyorum cani gonulden :) insallah daha irisi rastgelir ve hayallerindeki hiyara sahip olursun :D

7. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    İşyerinde, abartısız dakikalarca güldüm :laughing: :laughing: :laughing: Roy'unda dediği gibi " Hayallerindeki trofe hıyarlara" :p :laughing: :laughing:

8. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Abi Ankara'da karadutlar daha çıkmadı bile orada yenecek hale gelmişler :) Güzel avın için tebrik, üşenmeyip rapor paylaşarak gözlerimi şenlendirdiğin için teşekkür ederim abi. Raporların devamını bekleriz. Bol trofeler tutman dileğiyle rastgele...

9. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Teşekkürler Can, benim için değişik olmaktan çıktı. Allah eksikliğini göstermesin, :D her sene 3-5 tane kesin tutuyorum. :D Balığı herkes tutar. Oltayla tut hıyarı da göreyim. :D

Teşekkürler Şenol. Sen epeydir sezonu bekliyorsun. Hasretinin bir an önce bitmesini dilerim. Umarım çok keyifli bir sezon seni bekliyordur. :)

Bacakları yok. Altı daha düz ve beyazımsı. Solucanvari bir yapısı var. Hareket edişi de solucan gibi ama çok ağır hareket edebiliyor.

Bana da trofe gibi geldi ama bilgim olmadığından trofe yazamadım .:D
    Temennilerin için teşekkür ederim. Rüyalarıma giriyor desen yeridir. :D
    Şaka bi yana geçen levrek gördüm rüyamda ama oltam yoktu. Deli dana gibi ortalarda olta dileniyodum. Kimse vermedi oltasını. :D

Allah eksikliğini göstermesin. :D Darısı sizin gibi amatörlerin başına inşallah. :laughing: :laughing: :laughing:

Çok güzeldi aslen manzara ama ben beceriksizliğimden pek bişey çekememişim. :D Dutlar süperdi. Ben bir tane yedim yalnızca.
    daha güzel raporları, daha güzel avları siz paylaşırsınız inşallah.
    Rastgelsin, keyifli avlarınız olsun. :)

10. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Gözüm dutlarda kaldı.mrsparkle

İyice olgunlaşanlarını sıkıp atacaksın buz dolabına. Hararetin tavan yaptığı bir günde çıkaracaksın dolaptan, irice bir bardak dolusu dut suyunun üzerine bir avuçta aganigi. Çekeceksin cennetlik vucuda.:eek: :p

Abim teşekkür ederim, yine keyifli ve alabildiğince sıcacık muhabbetin satır aralarında gezindirdin bizleri.

Gönlündeki güzellere inşallah.;)

11. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ben teşekkürler ederim Nuri abi. Ruh cennetlik olsun da, vücut kurda kuşa yem olsun önemli değil. :eek: :p
    Tabi tarifin çok cezbedici. Yazın sıcağında çok ta güzel olur. :)

Lakin yol üzerinde sokağa dikilmiş bir ağaç. Ben tam dalıyordum ağaca, bir bayan biz diktik bu ağacı gelen geçen yesin diye deyince bir tanesi boğazımdan zor geçti. :D Bir de bir duta, dünya kadar dua etmek zorunda kaldım. hihi

Nasip olmayınca, olmuyor. :p Balıkta da öyle kısmetten ötesi olmuyor. :)
    Bu hafta sonu gidersem Bergama'ya, gece el ayak çekilince çıkacam ağacın tepesine. :D

12. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Bazı tv kanallarında yayınlanan belgesellerde bu mahlukatı ''deniz patlıcanı'' şeklinde tanıttıklarıda olmakta.Bu bilgi,acına merhemmi olur,yarana tuzmu olur orasını bilemiyecem artık,Roy son sözü söylemiş zaten:D :D :D

13. timursen89422

timursen89422 timur

:laughing: :laughing: gülerek okuduğum raporda royunda yorumuyla koptum ...bizi güldürdün ya. Allah'ta seni güldürsün (trofeli balıklarla):)

14. Riggs

Riggs metin

Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Levrek
    Tebrikler. Fırında güzel olur mu acaba. Rastgelsin

15. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bu bilgi içime su serpti Fatih abi, teşekkür ederim. hihi
    Deniz patlıcanı dendiğini biliyorum ama ha patlıcan ha hıyar. Al birini vur ötekine. :D

Teşekkürler hocam, inşallah hep birlikte nice trofelere. :)

Yabancıların yediğini okumuştum bi yerlerde. Hatta ihraç ediyormuşuz diye bişey de okumuştum ama kesin bilmediğim için net yazamıyorum.
    Özellikle erkeklere iyi geldiği söylenir bu canlının.
    Hani ceviz içi insan beynine benzer, zekayı geliştirir ya, onun gibi düşün. :p hihi

16. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Balıkçı camiası hıyar görsün heyt bre maşşallah :D :D :D Volkan yardın beni haberin olsun :D :D Bak şimdi kafam karıştı...Devamını dilesem miiii dilemesemmiiii bilemedim.En iyisi hıyar gitsin levrek gelsin üstat :D

17. vayacon

vayacon Gürel

Umarım daha irileri rast gelir. Bol trofeli avların olsun :)
    Bu arada aklıma entel köy efe köye karşı filminden bir sahne geldi. Kendimi gülmekten durduramıyorum... Düşman başına, Düşman başına... Ha ha haaaa... öleceğim şimdi gülmekten :)

18. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ben olmasam balıkçıların bir kısmı bu canlıdan haberdar olamayacak. :D
    Her sene haber veriyorum çok şükür. Her sene ebatlar da büyümekte.
    Ya bu canlıları avlayan yok, ya da her sene hıyarlığım katlanarak artmakta. :confused: :rolleyes: :p

Hep birlikte levreklerle müşerref olalım inşallah. :)

Her sene daha irisini tutuyorum. :rolleyes: Seneye, amacım 40 cm'i bulmak. :p
    National Geografi'ye falan çıkarsam şaşırma. :thumb:
    :D :D :D Mevlam sana da nasip etsin. :D Güzel çipura yemi olur bunlardan. :)