POWER PRO Dyneema - Braided Test ..at çek bırak

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    cümleten merhabalar arkadaşlar abilerim..:)

POWER PRO Dyneema - Braided: 0.15mm

a product of poor quality:mad: breaking up very quickly!

definitely do not recommend

Uploaded with ImageShack.us

neden ingilizce yazdım bu örgüyü araştıranlar görsünler, okusunlar diye:(

sahte önümde yaklaşık 1.5mt dipte takıldı.ben bir buçuk met gerideyim...kamış ile hafif yokladım..sağından solundan..kurtulmadı bir türlü..örgü ya sözde..kamışa yüklenmedim..

misinayı elimle şöyle bir kavradım..(eldivenim var) hafif bi yüklendim..çatt koptu:eek: ulan bu yaa dedim daha gücümün 10 da birini verdim..bu asılma ile örgümü koparmış vallah koptu:rolleyes: o dakika saydım:rolleyes:

internetde 45tl ye satılıyor bu örgü..benim süper maxsim in kalitesinin yanından bile geçemez power pro örgü..:( balık çabuk kesiyor diye güya örgü aldık:rolleyes: geçen yıl süper maxim ile test yapmıştım..buyrun izleyin..

süper maxim fishing line test video :
    http://www.youtube.com/watch?v=0ajDfxy3kOI

hemen taşa sürterek test ettim..çat kesiyor anında..örgünün beline düğüm atıp ıslatıp gerdirip asıldım çat kopuyor..elime iz bile yapmadan:rolleyes:

nalet olsun diyorum başka birşey de içimden diyorum:)

gel gelelim rapora..bu gün mera dalgalı idi..güya kasık çizme ile gittim..:D kemer altı komple ıslandımhihi ayak bileğime kadar su doldu:) üstte uzun yağmurluk olmayınca ıslandım belden aşağı..yağmurluk olması için havanın yağmurlu olması gerek..yağmur yokki durduk yere yağmurluk giyeyimhihi kasık çizme alıp kayalıkların üstünden avlanmayı planlıyorsanız...ıslanırsınız benden söylemesi..kasık çizme tatlı suda..sahilde kumda iyi olurmuş..

neyse atıp çekiyorum..ama geçen seferki beklediğim vuruşu alamadım bir türlü..bir kaç zargana yokladı...ve bu barakuda:)
    oldukca güzel bir boyutta bir barakuda..

balığı saldım suya 2dk sonra..videoya çekmiştim..eklemekden vazgeçtim..mera açığı vermek istemiyorum..çektiğim videoyu evde izleyince..suya attığım balığın dalga ile kayalıklara geldiğini gördüm..baygındı:( oysa 2dk dışarıda kaldı zor çekim yaptım zıplayıp duruyordu:) öleceğini sanmıyorum..iğnede önemli bir yerine geçmemişti zaten..

balığı salınca yanımdaki yemli avlanan arkadaş bana verseydinya dedi:D bende dedim sen söylemedinki diye kaçamak cevap verdimhihi

merada yine bir adet sahte buldum..kayalıkların arasında..strike pro..bende var aynısı..40lık misina bağlanmış..sahtenin ucunda 5cm kadar misina vardı..misina balık tarafından kesilmiş..düğümü iyi atmış kullanan adam..muhtemelen sırtı çekerken kaybetmiş sahtesini..

sahteyi o adama verdim..aynı mekanda bu 3cü peş peşe sahte kaybedişim:rolleyes:
    2sini balık aldı biri takıldı koptu:(

soru: türkiyede Wacky Jighead satılıyormu arkadaşlar?malum taktırıp duruyoruz sahteleri.artık şart oldu..almak yada uygulamak..

buda el yapımı:

kalın sağlıcakla..ben süper maximimi geri sarayım bari..:)

2. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Tebrikler Kadir, levrek sezonunu ne zaman açıyorsun, levrek raporlarını özledik ve dört gözle bekliyoruz:rolleyes:

3. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    abi yok ortalıkda gözükmüyor tam havası vardı oysa:) balığı yakaladığımda uzakdan levrek zannettimidihihi bugün gözler o kaçanları aradı..levrek neyim düşünmüyorum ben abi bu aralar:D

4. ahtapot2

ahtapot2 Deniz

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Telesurf 4,50 , Okuma Vsystem Spin 270 cm. 20-60 gr.
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV65 - Okuma PL865 - Daiwa Emcast Plus 5500 - Cabelas Tournament ZX4000A
    Kadir Abi örgü bilgisi içi çok sağol.. Y.Dışı sitelerden birinde uygun bulmuştum almaya niyetim vardı ama sayende vazgeçtim:)..

Yakala bırak için ayrıca tebrikler..

5. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    misina almak istiyorsan almadan önce bir kaç testden geçirhihi sonra benim gibi 39tl yi çöpe atarsın:D

6. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
    selam aga yarın gönderirim ama gramajı düşük

7. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Wacky Jighead varmı sende aga:eek:

8. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    RON THOMSON TYRAN 2.70 cm
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    kadir örgü misina ile ilgili birşeyler yazayım bende..geçtiğimiz yıllarda berkley whiplash aldım.ama ilk defa kullandığımdan makineye sararken sıkı sarılsın diye üzerindeki bütün mumunu sıyırttırmışım.:(..neyse,sağlamlık açısından 10 numara örgü..yaklaşık 6-7 kiloluk vataozu yattığı yerden kaldırdı..ipi kepçenin sapına dolyıpta çekince vatoz daha fazla dayanamadı ve kalktı..sağlamlıkta iyiydi ama düğümde 10 üzerinde 0 alır..onun yüzünden yaklaşık 100-150 tl lilk sahtem gitti toplamda..atarken düğüm oldumuydu çıt kopuyor...oda sanırım üzerindeki mumunun gitmesinden kaynaklandı..bunu da sıklıkla kullananlara ayrıca soru olarak sorayım..üzerindeki mumun gitmesinden olabilir mi?

9. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Kadir abi yanlışın olmasın. Bende de power pro sarılı 23 mm (Penn Surf Blaster 8000 de ) ve en son avımda taktığım kayadan koparacağım diye ben suya gidiyordum az kalsın :D Allahtan bedenden koptu misina :) Bu arada beden 50 mm :D
    Sebep nedir bilmiyorum ama ben senin yaşadığını yaşamadım çok şükür :)

10. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    benzer sorunu yaşadım dostum..remixon silk spidere örümcek olanlı varya onunla patlatmıştım düğüm olmuş farkına varamamıştım..kopmasının mum ile çok alakalı olduğunu sanmıyorum..mumsuz olanlarda kopuyor..o mum misinayı koruyordur tahminim..tuzlu suya karşı..tam bilmiyorum...
    ben daha düne kadar süper maxim ile hiç sorun yaşamadım..onda da balık kesti..kopartı nasıl bir canavarsa artıkhihi ben monoya geri dönüyorum:D 30luk alayım sarayım bu sefer o mera içinhihi

23mm ile arasında çok fark var:) ben 15mm almıştım..remixon silk var bende o bundan çok sağlam..onunla kamış kırmıştımm:D ama oda aşınıyor bir süre sonra..düğüm olup farkına varamayıp fırlattığımda koptuğu oldu bir kaç kere:)

11. Beyazzmavi

Beyazzmavi Ferhat

Favori Kamış:
    Shimano Surf Leader Bx..
    Favori Makine:
    Shimano Stella 8000pg...
    Almış olduğunuz üründe sorun olabilir mi acaba. ?
    Bunları saklarken neye dikkat etmeli tam olarak bilmiyorum ama depolama sorunu olabilir zira bende daha önce dediğim gibi 10 Lb. çekerli power Pro 8 slick var. Geçen hafta Boğaz'da atarken tekneye kaptırdım,rapalanın klipsi açıldı, rapalam gitti ip sağlam geldi.:p
    Hiçbirzaman düğümden kopmadı, chain knot kullanıyorum.
    Ayrıca düğüm atıp zorlayınca da kopartabilmen bence imkansız. Ürünü geri verme şansınız varsa bence deneyin derim.

12. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Kadir abi bende onun 0.19 olanı var 8 kat olanı bulamayınca bundan aldım 1-2 takılma yaşadım ama normal misina olsa kesin takılır sorun yaşardım ip misinayla asıldım hiç sıkıntı olmadı. Evet taşa karşı çok zayıf anında kopuyor ama dediğim tarzda bir olay yaşamadık Çağrıda da aynısı var dediğin testi uygulayalım bir nolcak enterasan yani.

13. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    kadir usta o ipin sanırım 0.19 du sardım. derler ya rüzgarlı havada bazen karışır. havada biraz rüzgar var. bende işimi garantiye alayım dedim ve 30gr kurşunu bağlayıp attım ve gümmm. ilk atışta bedenden koptu.

bende herhalde hata bendeydi ilk elin günahı olmaz dedim bu sefere 20 gr lık kurşunu taktım ve attım. hani öyle atarken aman aman abanmıyorum bile. ve sonuç gümmmm yine beden koptu.

super maxim misineyi sen önermiştin. her atışımda dua ediyorum. :) sen sen ol monoflament misinadan vazgeçme. her şart ve koşulda tek geçerim.

14. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    vallahi bilmiyorum..aynı üründen kullanıyormuşsunuz..bunun özel bir ambalajı var..güneşde görmezhihi ben size bir video hazırlayım böyle daha iyi görürsünüz..

sahte takılana kadar bayağı hoşuma gitmişti..210cm 20 40gr tele spin ile okumanın attığı mesafeyi yer yer geçirdim..hihi ne zaman sahte takıldı.elimle asıldım o hevesim orda bitti..ben size video hazırlıyacağım..kendinin görün...

süper maximden vazgeçtiğim yok agahihi bunu sırf misina kesen için almıştım..bölge sakat taşa sürtürürse..bazı örgüler dirençli oluyor..öyle hesap edip almıştım..havamızı aldıkhihi 2 makina ile gittim birinde süper maxim sarılı idi..birazdan yine benim adamı saracağım..yok ben uğraşamıyacağım gitti 39tl çöpe:D

zaten kullanırken pek tedirgin olmuştum..aksiyon verdirirken küt küt kamışın ucuna vuruyor örgü..dedim böyle devam et sen ayda bir kamış yenile:D ben aksiyonsuz yapamam..daha önce kamış yüzüğü çıkmıştı..kırılmıştı örgüden ötürü..bir an şaştığımdan aldım :)

15. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Bende bundan birşey anlayamadım Kadircim.Boğazda 150 gr kurşunla asılarak kullanıyorum hemde daha incesini bana mısın demedi.Onu bırak makasla bile keserken zorlanıyorum.Acaba ip bekleyince zamanla çürüyormu?

16. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ben bunu evde klipse düğüm atıp..misinanın fazlasını keserken sezmiştim..hemen kesiliyordu:(

az önce bir test yaptım..25lik süper maxim (kullanılmış) açık ara fark attı..üstelik düğümden kopmadı:)
    bekleyin bu durumu kayıt altına alıyorum:D youtubeye yapıştıracağım bu videoyuhihi

17. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Kadir abiiiiiii muhalefet olmak istemezdim ama sorunun ipte oldugunu düşünmüyorum:( Ayni markanin 8 katını ben kullanıyorum aynı kalınlıkta, hiç bir sorun yaşamadim (maşallah de:p) taşa sürttüğünde deforme oluyor ama ufak bir asılma ile kopacağını zannetmiyorum:(

18. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    bekle gör süper güç nasıl koparıyor daha pazımı şişirmeden:D 3 farklı yoldan test edeceğim..

19. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Bahadır Sarıca

En İyi Avı:
    Levrek, bir sonraki
    İp bayatmış:):eek:
    Berkley wiplash diyorum Kadir;)
    Wacky Jighead Türkiyede zor...
    Al şu canavarı da görelim.
    Sevgi ve selamlar...

20. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Abi ip rutubetli bir ortamda muhafaza edilmiş olabilir:( Remixonu da kullandım, sert bir ip ve benim trioya uymadi, çok düğüm oldu. Ama maşallah power pro da 1 kere yaşadım bunu:)