Balığı Hedeflememek.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında befalcon tarafından paylaşıldı.

1. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Selamlar Sevgili Dostlar,

Yıl boyunca kesat geçen avlar yaptıktan sonra havaların ısınmasıyla sezonun sonlarının geldiği kendini hisssettiriyordu. Gerçi biz balık aşıkları için sezon bitişi diye birşey yoktur. Çünkü balıktan ziyade Deniz aşkıdır bizdeki aslında.

Büyük oğlumun hafta sonu yüzme kursu iptal olunca planlar yapılmaya başladı. "Baba bizi denize götür" "hayhay cicim, büyük bir zevkle" :thumb:

Amacımız piknik yapmak, kafa dinlemek. Ama deniz kenarına gidilir de olta atmadan olur mu? Olmaz. Lakin balıktan yana beklentim olmadığından en eski, en dandik makine ve kamışlarımı alayım da dönüşte bakımla filan uğraşmayayım diye düşündüm. hihi Yem de geçen avdan kalan az bir çimçim buzlukta vardı, yoldan da biraz mamun alıp mekana vardık. Bu arada sinek kadar mamunları satan Narlıdere tarafı yemcilerini kınıyorum. Menemen yemcilerinde mamunlar çekirge gibi maşallah.

Hanım çoluk çocuk ve kayınvalide rahat etsin diye çadır da götürdüm. Hemen tertibatı hazırlayıp sofra hazırlanana kadar oltaları suyla buluşturdum. Vuruşlar varsa umutlarda oluşur. Çabucak yapılan kahvaltıdan sonra oltaların başından hiç ayrılmadan geçen hareketli bir gün oldu. Öyle ki öğleden sonra iki olta ile baş edemeyip elde tek olta ile avlanmaya başlamıştım. hooked

Yandaki arkadaşın kurşun yerine hamur sarılan yaylardan kullanması sonucu şaşkın kefal ve sarpalarda oltamızı ziyaret etti. Bir avda 3-4 değişik tür balık yakalamayı hep tek tür yakalamaktan daha çok tercih etmişimdir. Yani şimdi hep çupra yakalamış olsam bu kadar mutlu olmazdım mrsparkle

Gün sonunda çupra, melina, sarpa, kopes, ısparoz ve kefal gibi karışık olarak toplamda 2,5 kg balıkla eve döndük. Temiz hava, bol gıda dedikleri bu olsa gerek :D Çoktaaan emekliye ayırmış olduğum kumyang ve remixon makinelerim ile böyle bir av yapmak beni çok duygulandırdı cyrr Emektarlara daha çok şans verme sözü verdim reeling

Daha güzel avlar sizin olsun. :thumb:

Ekli Dosyalar:

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Tebrik ederim abi :) Balıkların yanı sıra çok güzel bir gün geçirmişsin.
    Rastgele...

3. Riggs

Riggs metin

Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Levrek
    Tebrikler. Güzel bir gün olmuş. İçinde herşey var.kesinlikle balıkçılık her zaman amaç olmamalı, paylaşmaya sevgiye arkadaşlığa goturen bir araç olmalıdır. Teşekkürler. Rastgelsin...

4. kemal.0133

kemal.0133 kemal

Favori Kamış:
    İtalcanna Combat
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra C14 4500 XSA
    Tebrikler vallaha süper bi gün geçirmissiniz, baliklarda şüpher ellerinizi sağlık :)

5. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Maşallah çeşit olmuş , Deniz çok büyük bir nimet gerçekten kıymetini bilmek lazım . Ben hala göllerin ve nehirleri bekliyorum yapacak bir şey yok . Daha sonra ki avlarınız da rastegele !

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Daha ne olsun, çeşit çeşit ne güzel hocam. Tek tür tutmaktansa bende böyle çeşit avları tercih ederim. İyiki güneye gitmişsiniz. Kuzey bomboş. Toplam 50 kişi vardır. Meşhur limanda öğleden akşam suyuna kadar 3 tane parmak kadar hanos, 1 tane isparoz. :D Hepsi iade tabi. Sizin mekan da av da ortam da süpermiş. Çocukların da bu anları yaşaması ayrı bir güzel olmuştur.

Nice keyifli avlarınız olsun. :)

7. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg

Heepinize Teşekkürler arkadaşlar. Hepinize daha güzelleri rast gelsin inşallah.

8. MertYılmaz

MertYılmaz Mert Yılmaz

Ortaya karışık güzel bir av olmuş elinize sağlık.
    Tebrikler.

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Valla böylesi kıskanılır ancak. Işıl ışıl bir gün, çoluk çocuk bir arada. Güzel de balıklar.

Tebrik ederim sevgili hocam. Gönlünce ve nicesine rastgelsin inşallah.:)

10. timursen89422

timursen89422 timur

Hocam tebrikler güzel çeşit olmuş:)