Spin için misina ve kamış önerisi

Konu, 'Misinalar' kısmında Kaanhits tarafından paylaşıldı.

1. Kaanhits

Kaanhits Kaan

Favori Kamış:
    vercelli spyra ultima g2 surf
    Tüm balıkçı abilerime selamlar. Spinde kullanmak için penn sargus 4000 makineme ip misina sardırmak istiyorum sizce hangi marka ve kalınlıkta misina sardırayım kamış olarakta fladen almak istiyorum önerilerinizi merak ediyorum şimdiden teşekkürler

2. Nautilus61

Nautilus61 ümit

Favori Kamış:
    okuma octana spin , lineaeffe power drive surf
    Favori Makine:
    okuma raw II 55, trio 30s
    En İyi Avı:
    10cm istavrit :-)
    Hocam bende fladen al diyecektim kirilmaz diyorlar resmen esniyo:) bende fladen almak istiyorum açıkçası , güzel ve çok methettiler , ron thomsonun tyran modeline de bakabilirsin o da fladen gibi , yinede bütçeni bilmiyorum 100 -130 lira arasında bu ürünler

3. Kaanhits

Kaanhits Kaan

Favori Kamış:
    Peki fladen tuzlu su için uygun mudur dersiniz ?

4. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    Okuma V system 2.40 veya 2.70 10-40 gr atarlı, ve sufix Fuse İp-Monoflament Karışımı Misina

5. setko

setko sedat abay

Favori Kamış:
    Shimano Biomaster 3.00 15-50
    Favori Makine:
    Shimano Technium 2500 FG
    En İyi Avı:
    67 cm Turna
    Eğer levrekte kullanacaksan Varivas Sea bass hem görünmez hem ince hem çok dayanıklı.
    Kamış için Karadenizde avlanacaksan Shimano biomaster 10-40 2,70
    Marmara Ege için Major Craft Skyroad 10-30 2,80

6. baraküda007

baraküda007 fatih

daha geçen gün bir arkadaşıma teleskobik okuma v system 300 cm 10-40 gr atarlı aldık çok güzel kamış fiyatı 105 tl yalnız parçalı olanı daha pahalı ama teleskobiğide çok iyi.. kamışı eline al bak anlarsın kalitesini

7. Kaanhits

Kaanhits Kaan

Favori Kamış:
    fladen'de beni etkileyen kırılmama garantisi oldu yalnız tuzlu suda oksitlenme olur mu diye çekiniyorum. okuma ve sistem de çok iyi fakat fladene göre çok pahalı.

8. Nautilus61

Nautilus61 ümit

Favori Kamış:
    okuma octana spin , lineaeffe power drive surf
    Favori Makine:
    okuma raw II 55, trio 30s
    En İyi Avı:
    10cm istavrit :-)
    Dostum bence misinaya çok para verme balık misinaya bakmıyor zaten baksaydi ben ilk balığımi sinekligi söktüm de tuttum 10 metreden bile görünüyorfu millet 5, 6 kilo çekerli misina kullaniyo 100mt/1 lira iki lira vs hiç kafa yorma misina konusunda , tuzlu su avlarindan sonra takımıni güzelce tatlı suyla silip kurulayip gerekli yerleri düzenli yağladin mi ömürluk kullan kirmadigin müddetçe , rasgele pek ayrıntıya takılma ben iki takım aldım bin lira üzeri para verdim daha ne levrek tuttum ne kefal istavrit geldi onuda verdim yanımda tutan birine takma fazla boşver , ancak fladen kamış kaliteli

9. Allochthonous

Allochthonous Kemal

eğer ebayden alışveriş yaparım derseniz size hem ucuz bir o kadar da kaliteli olan bir marka ip tavsiye etmek istiyorum.
    Tuf line xp.
    Shimano stradic 2500 makinemde 10lb (0.10mm) at-çek için,
    Penn Conflict 4000 makinemde ise 20lb (0.19mm) olanını shore jig için kullanıyorum .
    Çok sağlam bir misina , kullandıkça aşınma olmuyor , ve uzun ömürlü bir misina. Bakım için avdan sonra tatlı su ile makinenin makara kısmını ılık suyla yıkıyorum yeterli oluyoır.
    At çek için 10lb - 15lb kalınlıkları ideal .
    275 metresi 60 tl gibi bir rakama geliyor kargo dahil.
    bu markayı keşfetmeden önce power pro kullanıyordum fakat pek memnun kalmadım.

10. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    Konuyu okuduğumda dikkatimi çeken nokta şu oldu, öncelikle spin disiplini ile avlanacaksan önce bir makineni değiştirerek en fazla 300gr'lık bir makine alman lazım.. Kullandığın makineye lafım yok tank gibidir eminim ama 600 küsür gr'lık makine ile çok yorulursun. Bir de Fladen almayı planlıyorsan (xtraflexx serisi) takım neredeyse 1kg olacak..

Halihazırda xtraflexx 270 15-50 atarlı fladen kamış kullanmaktayım, ağırdır (285gr) fakat ben bununla abanarak 75 gr kurşun atıp beklemeli av bile yaptım.. Sağlamlığını sen düşün :thumb: Fakat elimdeki daiwa exceler s 3000 (315gr) ile kombine etmeme rağmen spinde yoruyor ve düşün senin kullanacağın makineden daha hafif bir takım:(

Kamışı tavsiye ederim sağlamlıkta bir çok 500tl üzeri spin kamışı alt eder; fakat halka çercevelerinin korozyona çok fazla dayanacağını düşünmüyorum. Bu yüzden her av sonrası kamışı ılık tatlı su ile baştan başa yıkar kurularım, şimdiye kadar korozyon problemi yaşamadım bu sayede..

İp misina olarak kullandığım en sağlam ip savagear adrenaline hd, sufix 932 ghost kullanmaktayım şuan ama pek memnun olduğum söylenemez.. Bütçeni nekadar arttırabilirsin bilmiyorum ama berkley whiplash, power pro super 8 slick ve varivas avani seabass alabileceklerinin en iyileri..

Haa bu arada bunu sakın unutma eğer bu disipline bir tutulursan alacağın spin kamış bir süre sonra sana yetmemeye başlayacaktır, alacağın kamışın üzerine ileride 1 veya 2 spin kamış ve en az bir spin makina daha ve sayısız sahte balık, jig, silikon vs.. alacaksın buna hazırlıklı ol:thumb:

Rastgele...

11. brikol

brikol Barış Korkmaz

Favori Kamış:
    EUROFISH ANGEL SPIN 270
    Favori Makine:
    EUROFISH MAGNETIC 30
    En İyi Avı:
    Kofana 51 cm
    Bu sufix fuse karışım misinayı nereden bulabilirim?