istanbul adapazarı arası alabalık nerede var

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında hactor tarafından paylaşıldı.

1. hactor

hactor VOLKAN

*** arkadaşlar istanbul anadolu yakasındayız bildiğim kadarı ile istanbulda dere alabalığı yok yakında önderebileceğiniz neresi var

2. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
    okuma v system 240-okuma lure mania 185
    alabalık bildiğim kadarıyla yüksek rakımlı ve suyu soğuk olan derelerde yaşayabilir.istanbul'a çok yakın yerde olacağını sanmıyorum.

3. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    maşukiye, kartepe, karamürsel-iznik yollarında alabalık bulabilrisin. bildiğim kadarıyla yasaklı bölgeler arasında jandarmada çok fazla denetim yapıyor.

daha ileride düzce, daha da ileridede gerede bartın yolunda bulabilirsin.

4. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Maşukiyede zaten alabalık çiftlikleri var. orada bir tesis vardı. gölet yapmışlar. ücretli olarak balık tutturuyorlardı 10 tl ye ama tutan görmemiştim şahsen :)

5. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    bu tesis nasıl bir yer gölmü yoksa havuz şeklindemi varsa adresini verir misiniz ist dan nasıl gidilir

6. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    tavsiye etmem göl değil havuz kadar bir gölet çok büyük değil yani eğlencelik yapılmış. tesisin adı cansu alabalık çiftliğiydi. tam maşukiyede tepede değil aşağıda bir yerdeydi. biz yemek yemekve kafa dinlemek için gitmiştik o zaman gördüm. ben 2009 senesinde gitmiştim. ata da biniliyordu. maşukiyede yukarılarda da alabalık çiftlikleri mevcud. Google de araştırabilirseniz oradan yol tarifini daha iyi çıkartırsınız.

http://www.masukiye.net/

7. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    teşekür ederim

8. hactor

hactor VOLKAN

Alabalık çiftliği değil doğal yer ve gerçek alabalık?

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Oralarda değil de Ay'da veya Mars'ta arasan daha bir gerçekçi olur.:)

10. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Mars'taki robotlar alabalık resmi yollasa, şurdan bizim derelerden alabalık çıkmış diye duyduğumdaki kadar şaşırmam zaten.

Daha aşağılara gitmeniz lazım. Ya akçakoca'ya, zonguldak'a doğru, yada bolu'ya doğru.

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Parmağın bir tarafı gösteriyor, gözün bir başka tarafı. Şaşının adres tarifi gibi olmuş.

Yukarılara gitmek lazım gurban, eyice yukarılara.;):p

12. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Aslında doğal kırmızı benekli alabalık,çok dayanıklı,en zor şartlarda hayatını idame ettirebilen bir balıktır.En büyük düşmanı insanoğlu,suyunu kirletip,dağın tepesinde 100 m2 tarlada fasulye,domates yetiştirecem diye(zaten domuza,kurda kuşa yedirir onuda) suyu bu tarlacıklara çevirmese,batıda ne kadar dere varsa hepsinin kaynakları memba suyu tesisleri işgaline uğramasa idi,istanbulun dibinde ,dolayısıyla izmitin derelerinde hala alabalık olabilirdi.
    yıllarca serpmecinin,dere suyunu porsuk gibi kesip,susuz bıraktığı yataklarda iki balık tutacam diye eniğini enceğini katleden insan görünümlü BOZ AYIların gazabına uğramasına rağmen,neslini devam ettirebildiğini gördüm gözlerimle bu balığın.
    Bu serpmeci ve boz ayı takımı bi derenin ırzına geçtikten sonra,bir kaç daha gider,serpme atışları boş geldikçe,suyu kesip ardından bişey çıkmayınca,uzun süre oraya uğramaz(meşakkatli iştir bu yöntemler),bu arada derede bikaç havuzda kalmış tek tük balık bir kaç senede toplar kendini,yeni kuşaklar yaratır.Balık yırtıcı bir balık olduğundan,özellikle marmaranın bol ormanlı,börtü böcekli sularında beslenme sıkıntısı yaşamaz,dolayısıyla kısa sürede erginliğe ulaşır.
    Bursa gibi bir yerde, 40 yıl önce nesli tükendi denen derede ,dibindeki köylüyü uyandırmadan,gazoz şişesi gibi alalar tutuyor benim eski çıraklarımdan biri:) şehre kuş uçuşu üç dört km mesafede:)
    Buna benzer durumların izmit sınırları içindede olma ihtimalini düşünmekteyim(samanlı dağları sisteminde),yeterki neyi nerde nasıl arayacağını bil:)