BU balığın türü ne ?

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında catfish12 tarafından paylaşıldı.

1. catfish12

catfish12 Mehmet

Favori Kamış:
    DIEBOLD Alman Kamışı.
    En İyi Avı:
    88 gr Yavru su Yılanı
    Arkadaşlar 2 gün önce eskişehir kentparkın ordaki porsukdan bu balığı tuttum balık hamuruna geldi bu balığın türü nedir ?
    https://imageshack.com/i/mu0lrmj

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    inci balığı.(alburnus familyasından)

not: imageschack 'i kullanmayınız,resimleriniz kısa zaman sonra off olur.Tavsiyem türkçe hızlıresim.com sitesidir.KOPYALA YAPIŞTIR yapacağınız tercih ise,FORUMLAR!!! seçeneği olmalı.Başka seçenekleri kopyalarsanız,resim yerine linki görürsünüz raporlarınızda tıpkı bu rapordaki ve son zamanlarda bir sürü raporda olduğu gibi.

3. LNR243

LNR243 Kadir

Favori Kamış:
    25 tane var. Normark,Daiwa ve Shimano olarak.
    Favori Makine:
    Daiwa Tournament Basiair 45 QD
    En İyi Avı:
    Turna 20kg,Sazan 21 Kg
    Bu baliklar eger dusundugum cins ise Cinden gelme Sazan kokenli ama tam bir bas belasi, birileri bu baliklari avrupa Nehir ve gol sistemlerine salmis ve onu kesilemiyor.. Sisteme bir girdimi sazan dahil tum baliklarin yumurtalarini telef ediyor uremeyi engelliyor. Ingilterede bunun soyunu kurutmak icin bazi golleri bastan assagi ilaclayip bazende tum golu yeniden stoklamak zorunda kaldilar.

4. catfish12

catfish12 Mehmet

Favori Kamış:
    DIEBOLD Alman Kamışı.
    En İyi Avı:
    88 gr Yavru su Yılanı
    felaket !!

bu balık felaketmiş gerçekten de berbat zıpkın avcılığını sevdiğim için sığ yerlerinde avcılığa gittim çayın 16 tane yarım kilo bunlardan millety bunları ağlarla topluyup öldürüyolar sadece sazan değil çoğu balığın yumurtalarını yiyolarmış.
    ve imageshack yerine hızlıresim:[​IMG]
    Bu arada zıpkın avcılığında suya girip dolaşırken ayaklarınızı ısırıyorlar. artık balıkları yem olarak kullanıyorum. kendi etlerini takıyorum. yine aynı balık hooked
    vede yemeye gelirsek yosun kokuyolar :laughing:

5. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    İç sularımızda,zıpkın,su altı tüfeği ile avcılık yasaktır der,3/2 nolu tebliğ.Resimdeki balık,yerli türlerimizden biridir.Dolayısıyla ekosistem içinde,üstüne düşen görevi yerine getirmektedir.Bir sazan 8 milyon yumurta yapıyor,bunların iki tanesi beş yıl sonra 5 kg oluyor.Hepsi beş yıl yaşamış olsa ve milyonlarca sazanın trilyonlarca yumurtası yaşam bulsa bunlar evrim geçirip karaya çıkıp bizi yemeye kalkardı:)
    Her yumurta yiyen balığa ekolojik zararlı gözüyle bakmamalıyız.Doğa kendi dengesini sağlar,yeterki bizler ona çomak sokmayalım.

Mr. Sudak bunu beğendi.
  6. LNR243

LNR243 Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 20kg,Sazan 21 Kg
    Bu balik Cizgili Sazan yani Pseudorasbora parva yerli degil ve mensei CIN. Birkac ay once Erzincandan bir kardesimiz ayni baliktan sikayetciydi bulundugu cevrede nehirler bu baliklarla dolmus ve baska balik yakalayamaz olmus. Ben o zaman bir arastirma yapip bilgileri eklemistim. Gecmis konular icinde bulunabilir.

Bakanlik Mezuatindada ayni sekilde ismi geciyor.Assagi dogru inin balik turlerinde zararli oldugu belirtilmis.

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/M...9.5.16537&sourceXmlSearch=3/2&MevzuatIliski=0

7. LNR243

LNR243 Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 20kg,Sazan 21 Kg
    @ Catfish12 Yukarida ekledigim Basbakanlik mevzuatinin 4. Bolum, Yontem ve Sinirlamalar kismi Madde 13 ve EK 2 ye gore

(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, pinter ve sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır. Yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağın (tırıvırı, germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme ve benzeri) avlakta bulundurulması ve kullanımı yasaktır.

8. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    ÇİZGİLİ SAZAN(Pseudorasbora parva) istilacı bir türdür evet,ancak o balık bu balık değil:) p.parva max.8 cm lik bir balıktır,resimdeki ise çok daha büyük bir tür.Güneşte kurumuş bir örnekde olsa,boyundan,posundan,ağzından gözünden Sakarya nehir sistemininin en bilinen türlerinden biri olan,inci balığı(Alburnus sp.) olduğu belli olmaktadır.

9. LNR243

LNR243 Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 20kg,Sazan 21 Kg
    Bacak isiran gumus baligini daha once duymamistim ama el elden ustundur diyeyim:) Senin yerel bilgin kesinlikle benden fazladir ben Turkiyede senede 4 kere balik tutarim Ingilterede haftada 4 kere o yuzden haklisin diyeyim:)

10. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    kardeş,burada bilek güreşi yapmıyoruz,s.dikde yarıştırmıyoruz.Bilginin yereli globali olmaz.Haklısın diyeyim,aslında haksızsın ama mevzu uzamasın anlamında kullanılır,yüzyüze olmayan bu tür forum tartışmalarında,uygun bir uslup olarak değerlendirilmez.Varsa aksi görüşün,sunarsın ortama.

11. LNR243

LNR243 Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 20kg,Sazan 21 Kg
    Yazdiklarimda ima yoktu tevazu vardi..Turkiyede oluyor boyle yanlis anlamalar ama karsindaki kisiyi tanimadiginda yapilacak yorumunda bir uslubu vardir tabi:) Turkiye insani degilim ve oldugu gibi yazarim , laf ima etme veya gonderme tabir ettiginiz olay bizde hamdolsunki yok:) O yuzden tevazuydu..Kalp kiracagima yazmam olur biter. Yasimiz yarim asir nede olsa:)

Bilginin yereli ve globali olur. Sen cevrendeki nehirde ne baligi oldugunu hangi yeme daha fazla ragbet ettigini bilirsin ben o cografyada degilim bilmem bu yerel bilgidir ama Sazan genelde neye gelir bunu her balik hastasi bilir buda Global oluyor sanirim:) Benim Ingilterede avlandigim nehirdeki Turna en fazla hangi sahteye gelir biliyormusun? Buda benim yerel bilgim Ama her Turna sahte yeme gelir globaldir:) Biraz basit oldu kusura bakma biz 40+ sene yurtdisinda buyuyunce biraz Berlin Kaplaniyiz nede olsa:)

Allah afiyet ve nimetin tamamini nasip etsin insallah.

12. nester

nester Ersin

lambaya püf de dayı sen ne yaptın ya çorba ettin hepsini.Türk her yerde Türk tür

13. catfish12

catfish12 Mehmet

Favori Kamış:
    DIEBOLD Alman Kamışı.
    En İyi Avı:
    88 gr Yavru su Yılanı
    LNR243 O Değilde sizin en iyi avlarınızda 20 kg turna yazıyor tebrik ederim. :)

14. LNR243

LNR243 Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 20kg,Sazan 21 Kg
    Yanlis var cunku Ingilterede KG kullanmiyoruz Pound agirlik birimi kullaniyoruz.21 Pound KG degil. Dunya rekoru kirmis olmayalim kagit ustunde:) Ingilterede Eyebrook reservoir yani Goletinde normal rakamlar.Bana eslik eden bir Ingilizin 24 Pound Turna yakaladigina sahidim. Bu golette Turnalar Dev boy cunku hem alabalikla besleniyorlar hem yakalanan geri salindigi icin buyumelerine izin var.Link ayni reservoirda cekilmis bir TV programina ait.

https://www.youtube.com/watch?v=H0zccWxKk4A