Şişme Kanoya Tırpan Motoru Takma

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında ahmetbillor tarafından paylaşıldı.

1. ahmetbillor

ahmetbillor Ahmet

Değerli Forum Üyeleri,
    Forumda yeniyim ama merak ettiğim konularda çok başvurduğum ve faydalandığım sitede paylaşmak istediğim bir konu oldu benimde.
    Uzun zamandır takip ettiğim yabancı sitelerdeki kendin yap projelerinden birisini bende gerçekleştirdim.
    2 Kişilik amatör bir şişme kanoya Plastik su boruları ile yaptığım iskeleti monte edip, 33CC bir tırpan motorunu da takmayı başardım. Eğitim havuzundaki ilk denememin videosunu paylaşmak istiyorum. İzmir Dikili sahilinde kıyıdan fazla açılmadan gezinti ve biraz da olta atmak hedefim. yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=ny3dHTvHY3c
    https://www.youtube.com/watch?v=FQ6EF0HsIZg

2. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    güzel olmuş
    tebrikler pervaneyi monte ederken şaft tı kısaltma mı yaptınız nası yaptınız
    resim vs varmı teşekkürler

3. ahmetbillor

ahmetbillor Ahmet

Teşekkür ederim, denizde de deneme yaparsam mutlaka paylaşacağım. şaft yaklaşık 30 cm kısalttık, içerisindeki mili kesip kaynak yaptık, asıl sorun pervane arayışında oldu, kendi imalatım pervaneler olmadı son çare Çin den 2HP motorlar için alüminyum 3 paleli orjinal motor pevanesi getirttim tabi tornacı yardımı ile onu taktım. pervane 9 $ tornacı 25 TL aldı. Merak eden arkadaşlara detaylı resimlerini gönderebilirim, forumda yeniyim resim eklemeyi en kısa zamanda öğrenip ekleyeceğim.

4. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    el emeği
    kendi imal ettiğiniz bir şeyin işinizi görmesi harika bir şey

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Deniz denince, sorun, malum tuzlu su olacaktır. Zira pek sever motor vs. bozmayı. Gerekli tedbirleri alırsanız, denizde de gayet makul olacağını düşünüyorum.

6. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    Becerikli ve üretken kişileri herzaman takdir etmişimdir.Bence ilk sefer için gayet iyi bir çalışma olmuş..eminimki ikinci yapacagınız bir uygulama bundan aldıgınız dersler ve tecrübe ile çok daha iyi olacaktır..tebrikler.