OWNER 50339 CUT CHINU İĞNE , ÖZELLİKLE HANGİ BALIKTA KULLANILIR?

Konu, 'İğneler' kısmında ercan1977 tarafından paylaşıldı.

1. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Değerli balıkavınet üyeleri merhaba.Bugün , daha önce görmediğim , owner 50339 serisi 4 no iğne aldım.Bursa-Mudanya Şenen Balık avı bayisinden aldım.Bu iğneyi kullanan arkadaşlar varsa , hangi balıkta daha verimli olduğunu merak ettim.Değerli yorumlarınızı , büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.Herşey gönlünüzce olsun , inşaallah.Bursa'dan kucak dolusu selâmlar...ERCAN 1977 BURSA Paylaşılan bilgiler , dalında olmuş meyva gibi tatlı ve faydalıdır...

2. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    yemlide kullandım ben bu iğneden..oldukca avcıdır:) sülünez boru kurdu midye,ekmek içi gibi yemler.. bir çok çeşit balık aldım bu iğne ile..

3. kayral

kayral Önder

Favori Kamış:
    awa-shima
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    çupra 2,10kg/Levrek 4 Küsür
    Keskindir ve tuzlu suya dayanıklı bir iğnedir. Çember açıklığı diğer kısa palalara göre biraz daha geniş ve damak kısmı yine diğer iğnelere göre biraz daha içe dönüktür. Bir kaç çupra avında 3/0 ını kullandım. Pek içime sinen bir iğne olmasada ara ara tek kösteği yine bu iğneden yapmaya devam edeceğim. Hedef balığınızı bilmiyorum ama 4 numarası tuzlu suda muhtemelen kefalde ve mırmırda işinize yarayabilir. Diğer dip balıklarının büyük boylarını (balık iğneyi yutmadıktan sonra) muhtemelen ıskalar, rastgele :)

tatlı su avı videosu :

http://www.youtube.com/watch?v=94jAh7tqQ7Q