Hediye olta takımı

Konu, 'Takım Çantası' kısmında yukselpas tarafından paylaşıldı.

1. yukselpas

yukselpas Yüksel

Öncelikle herkese merhaba yeni katıldım aranıza benim bir sorum olacak babam bana hediye olarak takım almış içindekiler:
    Miraga MR60 Makine
    Blue fox Tele 3606 kamış(3.60 mt.)
    50gr lik 3 tane kurşun
    2 tane (üstünde 3 yazan) 3erli kancalı misina
    3 tane (üstünde 2 yazan) 3erli kancalı misina
    1 tanede 7 veya f yazan(okuyamadığım için)3 erli kancalı misina
    1 tane çan ve 3 tanede fırdöndü var onları biliyorum

az bir kamış makine bilgimle bunların denizde kullanlıcağımı anladım fakat ben bu takımdaki misina takımını değiştirerek şamandıralı tek iğne kullanarak sazan ve yayın avı yapabilirmiyim veya yine bu takımla yine farklı sahte yemlerle at çek yapabilirmiyim turna veya deniz avı için ?(misina takımını değiştiricem derken yeni alıcam üstünde oynama olmayacak )
    ve şu 3 tane toplam 6 tane olan farklı tip misina takımlarına hangi balıklar hangi yemlerle birlikte gelir yazarsanız çok sevinirim :confused:
    takımın resmini koydum buraya

Ekli Dosyalar:

2. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan... Olta balıkçılığını eldeki imkanlar dahilinde her türlü yapabilirsin yani randımanlı olmaz belki ama yinede yapılabilir... özellikle turna avında ben yıllarca 390 kamış ve 70lik makina kullandım. Bunlarla kime sorsan yapılmaz der ama yaptığın var içindeki balık aşkı kadardır... Hafif takımlarla arasında illaki fark olur mesela atış mesafesi yada çabuk yorulma gibi... Ama bu av yapmana engel değil elindeki takımla umarım güzel avlar yaparsın... Rast gele

3. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Paşam hayırlı olsun.elindeki malzeme ile 3lü yemli takım ile avlanmanı öneririm.işini görür merak etme sen.

4. yukselpas

yukselpas Yüksel

3lü derken kancalar galiba ama hangisini kullanıcam üstünde posetlerin 2 3 ve 7 galiba onlar yazıyor hangisini önerirsin

5. Antuan

Antuan M.Fatih

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 2.10 7-21
    Favori Makine:
    Okuma Deadringer 25 -Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    Levrek 4.7 kilo
    Avlandığın mekandaki balık boyları yada senin hedefine göre iğneleri seçeceksin canım kardeşim ufak sarpalar ispariler ne bileyim daha ufak balıklar var ise ufak iğneler büyükler var ise büyükleri kullan.Yemli olarak her türlü avı yaparsın ama At-çek zor olur takım büyükve ağır.. sahteleri uzağa atmaz belin kafan ağrır.Spin için uygun bütçeyle hafif bir takım yap sıkılmadan 3-4 saat bile atarsın.30 liraya falan bile başlangıç spin kamışları vs bulunabiliyor artık 3-5 yıl önceki piyasa zorluğu yok

6. yukselpas

yukselpas Yüksel

SAğolasın abi tavsiyen içn zaten at çek takımım var 2 tane bunuda atıp bekliyecem sağda sodla

7. epsodi

epsodi Ahmet Kaya

Favori Kamış:
    Bauer
    Favori Makine:
    Bauer
    En İyi Avı:
    sazan 2kg
    a101 deki takım değil mi bu