Boğaz'da balık durumu-Güncel

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında adx tarafından paylaşıldı.

1. Mırmırcı28

Mırmırcı28 mehmet

Bakırköyde bundan 7 8 yıl evvel at çek zargana oluyordu tutmaktan yoruldumuzu bilirim.Son durumlar ne alemde kayalıkları falan kaldırmışlar heralde. Siz hangi tarafta ne avı yapıyorsunuz oralar çok kalabalık değilmi.

2. srcnnn

srcnnn SERCAN

Yine at çek istavrit oluyor kayalıklar hala duruyor hafta içi gittiğimden dolayı kalabalık olmuyor.

3. Mırmırcı28

Mırmırcı28 mehmet

Eminönünde caminin alt tarafında kalan iskelenin hemen yan tarafında dibine salarsan bolbol izmarit 3 4 metre kayalıklara doğru sallarsan tekeyle ve karidesle eşkina çıkıyordu. Aynı avlak mevsiminde hem yemliye hem sahteye lüferde veriyordu.İskelenin tam adını hatırlayamaıdm ama oralarda fazla balık tutanda olmuyordu acaba şimdilerde nasıldır.

4. Mırmırcı28

Mırmırcı28 mehmet

Orada cadde kenarında bir türkü bar vardı adını tam hatırlamıyorum,o barın çaprazında yıkık dökük bi taş iskele vardı orası hala duruyorsa ordan çalışmayı dene elin boş dönmezsin. Bazen eşkina ve karagöz vurduğuda oluyordu.

5. srcnnn

srcnnn SERCAN

bu hafta bakarım dediğin yere de bir şey soracağım lüferin zamanı ne zaman :)

6. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Fındıklı'da balık pek olmaz. Fındıklı Kabataş arasında ise zaten bütün boğazda balık bolken balık olur. Yine de balıkçı sayısı azdır, çünkü sığdır. Çok uzağa atamadın mı genellikle takılır. Sezonu kısa bir yerdir. Bu sene orada hiç balık olmadı, az az istavrit çıktığı oldu sadece.

7. akya1986

akya1986 ALİ

Evet haliç temiz bir mera değil ama yakalanan balık göç balığı olunca durum biraz değişiyor.Haa bu arada boğazda yada farklı bir merada yakalanan balık mutlaka halice uğramıştır :confused:
    İstanbul avrupa yakasında ikamet eden ve spin yöntemiyle avlanan hobidaşların yaklaşık olarak %70 i haliç ve yenikapıda avlanır. Ben yenikapı miting alanının bulunduğu bölgeye bir sefer gittim ve balık tutmak bir yana orada bir saat durana bile ödül vermeleri lazım :) Halicin 2003 öncesi halini hatırlayanlar ne demek istediğimi daha net anlayacaktır.

8. mstfylcn

mstfylcn Mustafa Sarp YALÇIN

Favori Kamış:
    D.a.m 2346 Steelpower Tele Surf (Boy 450cm-Atarı 100-250gr)
    Favori Makine:
    Alba Star Deimos 60 Olta Makinesi (Sarım 0.35-250mt)
    En İyi Avı:
    Atlantic Spanish Mackerel
    Forumda kimse kalmamış, güncel haber hiç yok. Neden? Geçen günlerde Baltalimanı dolaylarına gittim. En azından balık tutmuş olmak için kefal tuttum. Kefali canlı yem yaptım, fileto yaptım. Hiçbir şey alamadım.

Yarın nereye gitmeli? idk

9. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Boğaz'da balık yok da ondan.
    Yakalayan paylaşmak ister normalde, ama şu an sardalya yakalanıyor ya da en fazla keyif için iskorpit yakalayıp salıyor insanlar.
    Seneye böyle olursa sadece forumlar değil, çok sayıda balık malzemesi satıcısı da dükkanı kapar.

10. balikcigenc18

balikcigenc18 Emrah Gül

Favori Kamış:
    browning 3900 300 gr
    Favori Makine:
    ryobi naxo
    En İyi Avı:
    1 kg palamut
    kalender ordu evi nin önü hergün güzel balık yapıyo her haftasonu güzel balık tutuyorum vilayet evlerinin önü de marmara üniversitesiyle arada kalan yerde akşam 8 den sonra istavrit kıyılıyo ince çapariyle yarım saat civarı güzel balık çıkıyo bilginize

11. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bugün biraz daha detaylı bilgi aldım; istavrit çoğu zaman uzağa kaçıyor, ama gene de çapariyle alıyorlar. Arada sardalya geliyor. Öğlenleyin de isteyen mezgit için çaparisine yem takıp atabilir, çıkıyor.
    Mezgit için istavrit çaparisinin kalını ya da çinekop çaparisinin en incesine şerit şeklinde küçük bir istavrit parçası takıyorsunuz; sonra tüylerini kesin, atıp bekleyin.

Boğaz'da balık var deyince genelde lüfer ailesini kastettiğimiz için çapari balığını atlıyoruz.

12. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

merhaba,
    çarşamba günü 20-23 arası galatadaydım,toplamda 25 parça istavrit aldım.7-8 zarar görmüş ufaklığı da yem olarak alıkoymak zorunda kalmama rağmen, diğerleri iyi boydaydı.ben beyaz çapariye kurt takarak çalıştım,sade çaparilere göre oldukça verimliydi.sabahtan kalan arkadaşlardan 1-2 mezgit alan vardı.ben ayrılırken gecelemek için gelen de oldukça fazlaydı.
    saygılar..

13. AcemiKıyıBalıkçısı

AcemiKıyıBalıkçısı Kadir Kartal KK

Favori Kamış:
    Alba Star supercool 20-40g spin
    En İyi Avı:
    Karagöz 25cm
    Hiç kimse kusura bakmasın.Balık olmayınca sızlanıyorsunuz oldumuda kovalarca kilolarca balık tutuyorsunuz.Önce balığa saygımız olmalı,sportif balıkçılığa uygun davranmalıyız.Elbette oltayla çok büyük zarar verilmiyor en çok gırgırlardan ve balıkçı teknelerinden çekiyoruz lakin balıkçının da sınırını bilmesi gerekir.Sözüm meclisten dışarı

14. kavabiller

kavabiller osman

selam arkadaşlar, bugün boğazda balık var mı? yarın izinliyim de gitmeyi düşünüyorum .Malum bahçeşehir den geleceğim :)

15. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

merhaba,
    yakın dönemde galata ya giden arkadaşım var mı nasıl durumlar,
    saygılar

16. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

selamlar,
    ya kimse balığa çıkmıyor ya da kimse iplemiyor ama ben paylaşayım,
    ctesi akşam 18-22 arası galata da 4 parça ciddi anlamda iri istavrit aldım.
    çevremde çok nadir istavrit alan oldu.
    iki arkadaş 2 adet yaprağı uyarımıza rağmen çinekop diye ısrar ederek kovasına aldı.

saygılar herkese..

17. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    lineeffe spirit surf 3,90 - shimano catana dx 240mh
    Favori Makine:
    Okuma avanger55 - okuma safina pro 25spa
    En İyi Avı:
    :)
    pazar sabahı her zamanki boğazdaki yerimi alrım saat 7 bir turladım surf ve spin takımlarım yanımdaydı..350-400 gr ırı ıstavrıt ve sardalya onun harınce tık yok.9,30 da ayrıldım kı zaten kımse kalmadı..Spin 'i acmadım bıle herkez dalga gecer diye..
    İyi avlar ve forumlar.

18. mertmertmert

mertmertmert Mert Güz

Dün gece Galata Köprüsü'nde idim. akşamüstü saat 16 da köprüye vardım. Gece Saat 22ye kadar çapari attım. Lakin bir adet ile balık yakalama mümkün olmadı. Hatta köprüdeki hiç kimse hiçbir şeyi çekemedi diyebilirim. bunca saat boyunca sadece Karaköy tarafındaki kişiler kefal peşinde koşuyorlardı. bana sorarsanız da kefal tutacağını hiç tutma daha iyi boş iş Galata Köprüsü'nde bile balık kalmamış hayretler içerisindeyim

19. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    lineeffe spirit surf 3,90 - shimano catana dx 240mh
    Favori Makine:
    Okuma avanger55 - okuma safina pro 25spa
    En İyi Avı:
    :)
    Su anda trabzondayim bizim baba kendine bir tekne yaptirmis baliga cikiyouz..ara ara inanilmaz essek istavriti var.bu sabah lufer boyutu cinekop yakaladik az oz 2 saat durduk bir tepsi iri cinekop aldik.
    Hekeze iyi avlar.

20. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

selamlar,bayram sürecinde 2 gün akşam 6 -23 arası köprüye uğradım,boğaza bakan tarafın karaköy ayağında 3-4 er parça istavrit aldım,2 olta yanımda bir arkadaş (ama sadece o :)) 20 ye yakın istavrit ,bir de istavrit takımıyla sarıkanat aldı.tek tek çinekop vuruşu alan oldu ama çeken olmadı hatırladığım kadarıyla..
    saygılar..