Canon Downrigger Digi-Troll IV Nasıl Edinebiliriz, Avantajları,Dezavantajları

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında abyss tarafından paylaşıldı.

1. abyss

abyss

Canon Down rigger Digi-troll IV almayı dusunuyorum daha once bu marka ve bu model kullanmıs arkadaslar varsa aletle ılgılı bılgılerını paylasırlarsa sevınırım

2. can

can

downrigger

Merhaba,bahsettigin modeli ben kullaniyorum (resim eklemeyi becerirsem eklerim)güzel de neticeler aliyorum..bu cihazi türkiye bulacagindan emin degilim ama verecegim linkten sansini bir deneyebilirsin Cem beye de benden de cok selam soyle http://www.seafarifishing.com cihazin kutusundan transduter cikmiyor ayrica temin etmek zorundasin.Nerelerde kulanmak istedigini belirtirsen deger mi diye seve seve bilgi veririm.

3. abyss

abyss

Bizim buralarda mineri ,orfoz ve lahos oluyor ,dıpten cekmek ıcın ıstıyorum ,otomatık olarak transducer dan aldıgı bılgıye gore yemı yonlendırdıgını duydum ,dogru mu?

4. can

can

derinligi sen belirtiyorsun örnegin canli veya suni yemin dipten 1 mt gitsin istiyorsan kendini ona göre ayarlar altindaki derinlik ne olursa olsun tepe kaya veya cukur ciksa bile yemi dibe takmadan otomatik indirip kaldiriyor.ayrica orta suda cekmek istersen bütün derinlikleri kendi otomatik olarak tarar ve baligi bulma sansini arttirir..

5. erdalertur

erdalertur edal ertur

can bey buralardamısınız?

6. erdalertur

erdalertur edal ertur

bu makine hakkında bilgisi olan kişilerle diyalog kurmak yardım almak istiyorum,
    çok teşekkür ederim şimdiden

7. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

edal bey benimde ksıtlı bilgim olmakla birlikte biraz arşatırma yapmış birisiyim acaba sorunuz nedir? bilgi ve paylaşıldıkca çoğaşır sorar ise paylaşıldıkca cevap bulur

8. erdalertur

erdalertur edal ertur

problem zeminde isteğim metreden gelme programını yapamamış olmam.
    bu modelin zemin ölçeri mevcut ve ağırlığı programlıyabilirseniz dip yapısı ne olursa olsun istenilen metreden sıyırtıyı çekiyor

9. alikemal

eğer bu şekilde bağlantı yapıldıysa sorunsuz çalışması gerektiğini düşünüyorum

konu hakkıda yaptığım araştırma:

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=30709

Bildiğim kadarıyla bu downriger ları bahsettiğiniz gibi istediğiniz derinlikte ve dip yapısına uygun şekilde yüzdürmek için yukarıdaki resimdeki bağlantıyı yapmalı ve bunu sağlamk için birbiriyle uyumlu ürünler ile kullanmak gerek sanırım.

Fishfinder yerine: Humminbird balık bulucu

Canonlink: güç çevirici (Humminbird) http://avmarketi.com/asp/product/7669/CannonLink-Sistem-Modulu

Canon downriger: Mag 20DT Modelleri

bu ekipmanlar tam ise Nasıl problem çıkıyor bilemiyorum Bende bu cihazlara meraklıyım ve araştırıyorum uygun bir tekne bulduğumda iki adet arkaya takmayı düşünüyorum ama hala araştırıp öğrenme durumundayım

Taban izleme ve otomatik sallama: Cannon, güç çevirici ile birlikte kullanılınca ağırlığı belli bir derinliğe gelince durması için önceden ayarlanmış taban izleme özellikli elektrikli downrigger’lar sunmaktadır. Deniz tabanın konturunu belli bir mesafeden takip ederek avlamak istediğiniz türlerin yaşam ortamına uygun yere yakın olarak yemi taşır. Diğer gelişmiş bir özellik ise, arasıra önceden programlanmış olarak, değişik derinlik ve devrelerde, otomatik olarak balıkları çekmek için yemi sallar.

WEST MARİNE Alıntıdır

Bu ürünü kullanmadığım için bilgiler sizi tatmin etmediğini düşünüyorum istenilen derinlikte ve zemin kotunda getirme programı hakkında satın aldığınız kişilerden yada kullanım klavuzunda detaylı bilgi olabilir diye düşünüyorum eğer net bilgilre ulaşırsanız bizlerle paylaşırsanız sevinirim hemde çok yararlı olur. aynı zmanda bu konu hakkında internette bi araştırma yapayım sonuçlar ne çıkacak

10. erdalertur

erdalertur edal ertur

ilginize çok teşekkür ederim.
    ancak bendeki model resimde görünen.(digi-trol ıv hs)bu modelin kendi transducer ı bulunmakta.zemin mesafesini başka bir aygıt kullanmaya gerek duymadan yapmakta.internetten kullanım kitabını buldum.ama genede yapamadım.yapamamamın en büyük sebebi balık günü 2 saatlik yola gidiyorum karadan,makineye 20 dk zaman ayırıp beceremeyince de olta balıkçılığına geri dönüyorum.buradan kullanan can beye ulaşabilir isem telefon yardımı alabilirim diye düşünmüştüm ama 2006 da yazılmış bir konu olduğundan ümitsizim.

ama genede ilginize çok teşekkür ederim.

11. alikemal

Erdal bey eğer bir çözümünü bulabilirseniz bizide aydınlatırsanız bu konuda çok güzel olur. Bu ürünler yüksek maliyetli ürünler olduğundan yaygın kullanıcıya hitap etmiyor bu yüzden kıstlı bilgiler içerisinde cebelleşiyoruz:D Şayet deneyimli ve bu işe bulaşmış kişiler bilgilendirirse bende yararlanmış olucam çünkü almak istediğim ve büyük maliyet gerektirdiğinden daha ulaşamadığım ama derin su avcılığınada meraklı olduğumdan kendimi alıkoyamıyorum. Bilgi edinirseniz burada bu plartfomda paylaşırsanız çok sevinirim. Saygılar

12. can

can

Selamlar Erdal,

ayarlar hafızamda değil. Yurt dışında olduğumdan hemen cevap veremiyorum, döner dönmez inceleyip size dönerim.
    Selamlar
    Can

13. JOME

JOME KEREM

14. JOME

JOME KEREM