heves kursakta kalmasın.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında cannas tarafından paylaşıldı.

1. cannas

cannas caner

selamlar. aranıza yeni katıldım. kısaca kendimi tanıtayım. öğretmenim, yaz tatillerinde en büyük tutkum balık avı. bunun için 4.60 fiber tekne aldım. ortaca fethiye arasında gitmediğim yer kalmadı. muğla/ortaca dayım. bizim oralarda avlanmak nasip oldumu bilmiyorum, balon balığı diye bir balık var, resmen illet ne takım bıraktı ne balık. tekneyle denemediğim avlak kalmadı ama illa geliyorlar. Ben de bundan sonra büyük oynamaya karar verdim. artık derin su için yemli çıkrık yapacağım. yapay yemle avı sevmediğim için jigg hiç düşünmedim. Düşüncem ise şu, yakalayacağım küçük bir balığı canlı yem olarak kullanacağım. yaklaşık 100 metre ip misina, ucuna balığın büyüklüğüne uygun küçük kurşunlu bir iğne takacağım. ucunuda pet şişeye bağlayıp derin suya bırakacağım. balık gelirse eğer şişe dikilecek ve gidip çekeceğim. ne dersiniz denemeye değer mi?

2. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
  3. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Bırakma yöntemi ve sırtı teknikleri denenebilir Hocam.

4. eylmz

eylmz can

Favori Kamış:
    okuma vystem 2.70
    Favori Makine:
    okuma trıo 40 s
    En İyi Avı:
    yaprak 2 cm
    arkadaslar güzel önerilerde bulunmuş deneyip sonucları paylasırsan sevınırınız hocam

5. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Bahsettğiniz yöntem bırakma takımı.
    Avlandığınız bölgeyi bilmiyorum.O yüzden tam cevap verimiyecem.Bu tarz av için avlağınızda avcı balık olması lazım.Mercangiller(trança.antenli.sinarit)veya levrek gibi.
    Bırakma yöntemnde baby kalamar dediğimiz kalamar veya sübye olmazsa olmazdır.canlı olarak her limanda satılır.En güzel avlar bununla yapılır.Nedeni ise 500 gr bir kurşun takıp 100 mt derinliğe birdrn salınca yaşayabilen tek canlıdır kalamar cinsleri.
    Googleden canlı yem takma diye arattıırsan nasıl takılııcagı hakkında videolar bile var.
    kolay gelsin :)