HANGİ ARACI KULLANIYORSUNUZ?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında helleagle tarafından paylaşıldı.

1. helleagle

helleagle Egemen Görkem Turan

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    Merhaba arkadaşlar şimdi benim bir 206+ 'ım var her yere onu vuruyorum deniz avcılığı olsun göl olsun ama artık diyorum aileyi genişletirsek ve balığada uysun diyorum arabayı değiştireyim. MPV'lere filan da bakıyorum picasso, 5008 filan ya da crossover 3008 gibi. Ya da diyorum bu araba dursun da başka bir araç mı alayım diyorum şöyle ava gelebilecek ama çok pahalı olmayan. derkeennnnn :D dedim acaba forumdaşlar neler kullanıyor nasıl kullanıyor...mrsparkle

2. nertetiker

nertetiker ÖNER

Favori Kamış:
    REMIXON STORM SURF KAMIŞ 100-275G 420CM
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 makine
    En İyi Avı:
    AVIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ :)
    lada niva dağ keçisi hem uygun hem yolda bırakmaz dağ tepe dere deniz her yere gidersiniz :)

3. HAKAN0022

HAKAN0022 HAKAN GÖNENÇ

Favori Kamış:
    OKUMA V SİST.2.70 lineaeffe spider surf okuma salina 3 Okuma OCTANA SPİN255 YUKİ UNICA PROSPİN20-120
    Favori Makine:
    OKUMA TRİO40S OKUMARAW ii80 OKUMA TRİO 65 A OKUMA RTX 40 OKUMA RAW II 40
    En İyi Avı:
    68 CM LEVREK 3,5 KG
    EGEMEN VW TRANSPORTER AL BİZE ANCA YETER AMA İLRİYE DÖNÜK 403 OTOBÜS FALANDA ALABİLİRSİN KADRO GENİŞLİYOR : ))

4. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    Duster kullanıyorum gayet iyi girip çıkmadığım yer kalmadı hacmide iyi. Toyota auris vardı onuda bıraktım hanıma böylesi daha iyi oldu.

5. cengiz doğru

cengiz doğru cengiz

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20,okuma v system 2.70 10-40 spin,lineaeffe xr boat
    Favori Makine:
    Daiwa entoh 4500,okuma safina pro 40
    Ben 96 model Toyota corolla kullanıyorum ama av için bir tane Lada Niva şart

6. helleagle

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    abi ortak alalım ozaman :D

7. Aşçı

Aşçı YAHYA UFUK

Favori Kamış:
    Okuma v-system 2.40
    En İyi Avı:
    LEVREK 60 CM,2100 GR
  8. Querorz

Querorz Fatih

Avcı adama pickup en uygun seçenektir herhalde. Çünkü av ekipmanlarıyla ve avladığınız hayvanlarla aynı ortamı paylaşmazsınız. Dolayısıyla yolcu kabini hem kirlenmez hem de kokmaz :) . Hem bu sayede titizlenmenize de gerek kalmıyor. Tozlu, çamurlu, balık kokulu eşyaları sallayın arkaya gitsin. Kirlenirse su tutarsınız, olur biter. Botunuz mu var? Çamurunu yıkamaya gerek bile yok. Kıvır ve at arkaya :D . Hatta çantasına koymaya bile ihtiyacınız kalmaz.

Tabi pickup'ın, devletin düzenlemelerinden dolayı pek çok dezavantajı vardır. Onları göze almak lazım :) .

9. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    1.8lt 16v Laguna kullaniyorum. 100km'de 10 litre yakiyor. Araziye çikmiyorum dogal olarak. Asfalttan hizimi alip su kenarina konuyorum :D

10. Co2

Co2 Tamkan

Favori Kamış:
    Okuma V-system 240cm 10-40
    Dere,tepe,dağ,bayır,rampa,düz,kar,kış,yağmur,çamur (Buzlanma olunca yemez :) ) uygun ekipman, tulum, kask, koruma, kış/yaz farketmez cross endurocu affetmez :p

11. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Ben de açılan konuya kendimce iştirak edeyim-Land Rover Defender 90 kısa şase av ve balıkçılıkta ruhumu gezdiren tek araç...;)

Düz yolda da bu Golf'ü 2.0 140 hp...İtalyadan daha yeni getirtmiştim iki gün sonra bulgar trafik şubede plakaları takıldı,çok seri ve hızlı bir arabadır 100 km 4.5 lt mazot bulgaristan İstanbul arası rüya gibi birde bulgarda mazotun litresi 2.30 krş olduğunu düşünürsek fazla söze gerek yok sanırım :) ....

12. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    2007 opel corsa 1.3 vardı. vurmadığım dağ yolu kalmadı. en son isyan etti bana. bi akşam rüyama girip sat beni dedi. bende onu dinledim. sonra dacia duster 1.5 dizel aldım. en son geliboluda tarladan gitmiştim. :)
    karadeniz sahilde kumda geziyorum :) eee hakkını vermek lazım. hem düz yolda hemde arazide tek geçerim.

13. helleagle

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    arkadaşlar verdiğiniz öneriler için çok teşekkür ederim. ayrıca harika paylaşımlar dayapmışsınız çok teşekkürler. ancak bu dacia duster denen makinaya baktım tamam dıştan yakışıklı içerisi eh işte idare eder ama kaporta kapılar çok ince zamanla çok tıkırtı olur bu araçta artı güvensiz geldi bana idk

14. KBenekliAla

KBenekliAla Oğuz Kaan

Clio 4 var yükseklik 1 karış bile yüksek değil benim gibi dağ bayır seven göl ve akarsu balıkçılığını seven bi adam hiç gelmiyor. bereket bizim buradaki köy yolları bile düzgün hep asfalt girdiğim göllerin derlerin yolu düzgün ama yetmiyor alabalık meralerına giremiyorum. arkadaşla ortak bir niva düşünüyoduk ama yakıtı bizi bozar malum benzin 5 küsür :) bizde Subaru justy 4x4 alıp yükseltme yapacağız aynı şu şekilde tasarlamayı planlıyoruz.

bu arabanın yükseltilmemiş halinin ible giremediği çıkamadığı çamur yok. ver elini ıstıranca :D

15. helleagle

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    bu araca hasta kaldım işte bu !!! :D

16. KBenekliAla

KBenekliAla Oğuz Kaan

17. king_barracuda

king_barracuda

bende aracımı sattım . bir süre almayı düşünmüyorum düze çıkana kadar .
    bende hem hactback olsun şehir içi her yere rahat girip çıksın hemde haftasonu gezmelerinde arazide iyi gitsin derken daica sandero stepway 1.5 dci takıldı gözüme.

2013 yeni kasaları hoş olmuş. yerdende yüksek arazi için. marka değeri yükseliyor abs esp hill holder gibi donanımlarda var fena durmuyor .

18. helleagle

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    hocam iyi güzel yapmışlarda o plastik kalitesi nedir öyle? kapılar kağıt gibi.

19. king_barracuda

king_barracuda

yapıcak birşey yok araçtan beklentiye göre.
    yoksa 30 bine 35 bine temiz bi volvoda alırsın bmw da. misal station volvo beyaz deri döşeme uçak gibi rahat ve konforlu ama 100 km de 17 lt benzin yakma gibi bir ortalaması var. napıcaz şimdi ?
    bunun 4 litre civarı ortalama.

şimdi punto evonun iç kaplamasına tasarımına bakıyosunuz. birde punto evonun üst modeli diye çıkan punto pop un içine bakıyosunuz . bilmeyen birine sorsan evo üst model der.

sende haklısın ancak devlet bazı şeylere el atmadığı sürece böyle olur. misal benim elimde olsa abs esp gibi özellikleri standart yaparım .

ancak gel görki fransızlar artık stepneyi bile opsiyon olarak ayrı satıyor.350-500 tl arası stepne lastik ek ücret.

diyelim ben ek ücret vermedim stepneyi almadım . yasalar gereği stepnesiz araç trafik onayı verilmiyor tüvturkte.
    trafiğe elverişlidir onayını stepnesiz nasıl alıyor da müşteriye satıyor ?

aracın motoru yüksek yakıtı yüksek vergisi yüksekse içine özeniyolar sonuçta bir artısı olmalı satabilmek için.

he aracın motoru avantajlıysa az yakıyo parça ucuz vs ise ozaman gerisini koyveriyolar nasılsa satacak diye.

şimdi yanlış anlama türlü türlü araca indik bindik. malzeme kalitesi çok iyi olanlarda vardı. ama araç kapıda yattıktan sonra neyleyim içini.

20. helleagle

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    Valla hocam bu yönden bakarsan sende haklısın... Biz böyle yönetildikçe daha çook beş para etmez mallara böyle yüksek meblalar öderiz. ben duster'ı çok inceledim hatta eşim bile beğendi ama sonra bu ailenin tek arabası olacak sıfırı 60 bin olmuş ee yarın öbür gün çocukta binecek güvenli olması lazım dedim vazgeçtim. MPV'lere yönelmeyi düşünüyorum peugeot 5008, citroen c4 picasso gibi.. akarsu ve göl avlaklarına zor gireriz ama en azından içleri çok geniş bari ordan kazanırım dedim. bilmem iyi dedim mi ama?:confused: