Dere ve Çayda avlanmak için olta seti taviyesi

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında fargo95 tarafından paylaşıldı.

1. fargo95

fargo95 Serdar

Merhaba herkese, 4 metre uzunluğunda bir oltam var iş görüyor acemiliğimi attım sayılır bu oltanın büyük olduğunu düşünüyorum ve makinesi çok olmasa da dolanıyor bende yeni olta almaya karar verdim ustalardan yardım istiyorum avlandığım çay 15 metre genişliğinde dere veya kanal benzeri bir yer var orası da 20 metre falan olur yada olmaz yani ortalama 15 metrede avlanmak için olta arıyorum bütçem 100-150 TL arası spin olta almak istiyorum yayın&turna ve tatlı su kefali (kasna) genellikle bu balıklar çıkıyor kızıl kanatta aldığım oldu sizden ricam iş görecek bir olta ve sahte tavsiye etmeniz yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

2. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    Umarım çok geç kalmamışızdır cevap yazmaya. Siteye az önce üye oldum. Daha önce üye olmadan uzun süre takıldım. Okuyup okuyup çıkıyordum siteden. İlk mesajım da size nasipmiş. Daha iyi bilenler ekstra yardımcı olurlar inşallah.
    Aynı bahsettiğiniz şekilde ben de avlanıyorum. Hatta bu şekilde avlanmak için ilk makinemi ve kamışımı da aldım. Bir yılı aşkın süredir kullanıyorum.
    Kamış: Shimano catana cx spinning 1.80mt 3-11gr.
    Makine: Shimano nexave 2500RX
    Bahsettiğiniz balık kasna konusunda çok uğraşlarım oldu. Ama hiç tatmin edici büyüklükte kasna çıkaramadım. Bulunduğum bölgede malesef balık kalmamış zaten doğru düzgün.
    Sizin bulunduğunuz yerde avlanma şekli en uygunu spin(at-çek) yöntemi olur. Bunun için 1.80m ile 2.40m arası hafif ve düşük ağırlık atar değerlerine sahip bir kamış. Yine hafif ve maximum 3000lik bir makine. Bu makinenin bilye sayısının fazla olmasında fayda var.
    20cm civarında kasnaları hep mepps ile yakaladım. Ama daha büyük kasna hedefliyorsan strike pro ürünlerine bakmanı tavsiye ederim. Daha henüz yayın ve turna avı yapamadım ama turna için ise kamışının atar değerinin biraz daha yüksek olması gerekiyor. Zira turna için kullanılan sahteler 20-30gr civarında oluyorlar.