Tuttugunuz balığı nasıl saklıyorsunuz?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Arjen tarafından paylaşıldı.

1. Arjen

Arjen Ahmet

Favori Kamış:
    Bauer prestige 2.40
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    1 kg kasna
    Herkese merhabalar. Spin avındayken 2 -3 saat yer degiştirerek avlandığımızı düşünürsek tutuğunuz balıgı en ideal nasıl saklıyorsunuz? Benim beklemeli avlar icin kullandığım tel örgü sepetim var ama spin avında surekli onu suya atip sudan cikarmak tasimak yük oluyor gibi? Bu konuda tecrübeli arkadasların önerilerine ihtiyacım var.

2. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Tuttuğunuz balıkların boyutunu bilmiyorum ama; biz eczanelerdeki ilaç taşıma kutularından alıyoruz. İçerisinde buz aküleri koyup onlarla muhafaza ediyoruz.

3. Benim askılı termos çantam var. içine küçük pet şişe buz koyuyorum, üstüne tuttuğum balıkları...

4. Arjen

Arjen Ahmet

Favori Kamış:
    Bauer prestige 2.40
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    1 kg kasna
    Bu cok mantıkli. Beraber tasinabilir. Icine buyuk balik da sigiyor mu?.Mesela 1-2 kglik kasna. Balik onun icinde ortalama kac saat bozulmadan kalabiliyor? Bir de ornek bir link gönderebilir misiniz size zahmet.Yavuz bey sizden cok sey ogreniyorum tesekkur ederim ilginiz ve yardımlariniz icin

5. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Poşete koyma da nereye koyarsan koy. Poşetten kıpraşıp çıkabiliyor ya da sinsi bir kedi indiragandi yapabiliyor :D Ben yanımda buzluk götürüyorum. En sağlıklısı bu.

6. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Sinan abi haklisin aynisi oluyordu az daha baligima

7. http://www.mutfakdelisi.com/Muhafaz...WHULwWOcxTQ0IBG4L129KCYqdrOxPZUx3rRoCtCPw_wcB

Bu linkteki çanta alabalık için ideal. Fakat daha büyükleri de var, kendine uygun olanı seçmelisin.

8. Arjen

Arjen Ahmet

Favori Kamış:
    Bauer prestige 2.40
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    1 kg kasna
    Yavuz bey inceledim linkteki 40-50 cmlik bi kasna icin uygun degil sanki. Ben aradin internette bulamadim boyle buyuk boy. Siz biliyorsaniz link atabilirseniz cok sevinirim. Saygilar