Kıyıdan beklemeli çupra avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Sgpkey tarafından paylaşıldı.

1. Sgpkey

Sgpkey Serhat

Aradım forumda fakat isteklerime sorularıma cevap bulamadım , arkadaşlar 1. Sorum gezer kurşun tek iğne ile beklemeli av yapmayı düşünüyorum fakat misina konusunda hiç bi fikrim yok , ana beden kaç numara ve monomu kullanmalıyım ipmi daha iyi olur vuruşları hissetmem açısından , 2. Sorum ise bedeni fluacarbon mu yapmalıyım daha îyi olur kaç no kullanmalıyım veya yine monomu kullanmalıyım ?
    Kamış makinam onları aldım onlarda sıkıntı yok ama misinakar çok kafamı kurcalıyor 80 - 100 gram arası kurşun atmayı düşümüyorum hedef balık çupra

Misina renklerinede çok takılıyorum renkli olması ana bedenin etkilermi avcılığı

İp kullan diyenler var işin içinden çıkamadım , yumuşak mono kullan diyen var ,

Bu kardeşinizin sorularını yanıtlarsanız minnettar olurum
    Herkese selam , rastgele

2. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Serhat abi ben izmirde trabbuco tournament class kullanıyordum (renkli olanlardan) bence makineye sarilan misinenin renginin önemi yok ama köstek ve köstek bedeninin fc den olması yararınîza. Bunun haricinde 3 igneli hırsızli takımı kullanabilirsiniz. Ben olsam şu zaman izmirde yengec kullanirim veya madya :)

3. Sgpkey

Sgpkey Serhat

Peki kaç numara fc beden ve köstek için kullanmalıyım , veya ince monomu kullanayım numaraları yazarsanız sevinirim

4. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Abi fc kullan köstek ve kostek bedeni esit kalınlikta olabilir ekstra masrafa gerek yok fakat eger avlandığın merada kilo üzeri çupra çıkıyorsa 0.25 ten aşaği tutma derim 025 ideal bence iğneyide 505 bronz renk igne 3 no iyidir yengeç kullanıcaksan 2 no

5. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)