Boğaz'da balık durumu-Güncel

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında adx tarafından paylaşıldı.

1. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Cok tesekkur ederim engin bey. Umarim denk geliriz oralarda. Bu ara çinekoptan haber yok. Onumuzde ki Haftasonu gitmeyi planliyorum. Bu haftasonu giden oldu mu acaba?

2. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Bu forumu balik avlarina hayran oldugum abilerimden ogrenmistim. O forumda ki insanlar bilgili, ilgili, ve yardimsever dir demislerdi. Uzun yillardir var olan bir forum olarak biliyorum. Ancak sanirim forum sakinlerinin artik hevesi kacmis. Neyse mutlaka birileri vardir hala bu forumun ruhunu bizlere taşiyacak birileri.... saygilar

3. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Gold Fısh Ocean Surf 4.20
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.

Merhaba ,sitenin tadı tuzu kalmadı pek.Ara sıra yazılanları yoklamaktan başka benim de bir aktivitem yok aslında.Bu akşam spine yeni heves eden bir arkadaşla deneme yapacağız (Mudanya da)Pek umudum yok ama yine de denemekte fayda var.Sizlere rastgelsin.Bolşanslar

4. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Boğazda yer yer iri istavrit çıkıyor.
    Meşhur iri "kasım istavriti" ekimden başlamış. Ama çok nadir sürü geçişleri halinde.

Bir geçiyor, çapariyle 3 tane birden alıyorsun devamı yok. Bir saat sonra yine sürüye denk gelirsen 5 tane birden alıyorsun devamı yok. Denk gelmek şans işi.

Bu arada bir tavayı tamamlamak için elindeki üç beş irinin yanına ufacık kıraçaları da katanlar var malesef. banghead
    Lütfen aç gözlülük yapıp ufacık yavrulara kıymayalım.

5. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Merhaba. Belki de baligin tadi tuzu kalmadigindandir. Yada insanlarin artik balik tutmaya vakti yoktur. Ben cok istiyorum balik tutup raporlar yazip aktif bir uye olmayi. Ama hevesimi kirdi bu guzelim sitenin son demlerini yakalamis olmak. Ama olsun. Belki de duzelir.

Capari atiyorsunuz sanirim istavrite. Hangi renk capari atilmali? Ucuna kac gram agirlik takilmali? Saygilar

6. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Maalesef benim de uzun yıllar severek müdavimliğini yaptığım site ilgisizlikten bu hale geldi. Aktif bir site istiyorsanız buyrun www.baliksevdam.com

7. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Zamanında benimde bir çok arkadaş gibi paylaşımlarım oldu bu sitede ama bir kaç kişi siteye girip beni rencide ederek yazı yazmalarından sonra kendi kendime sordum,niye kimin için kendini rencide ettiriyorsun diye,benim siteden bir Kazancı'm yoktu benim herhangi bir başka beklentimde yoktu neden kendimi rezil ettireyimki diye düşündüm ve o dönemden sonra paylaşımlarım yok denecek kadar azaldı siteye uğrayışımda bayağı düşük bir seviyeye geldi,site kendini yok etmek istemiyorsa,derhal site yöneticileri kendini tanıtmalı daha şeffaf olunmalı ve site yönetimi konulara hakim ,dahil olmalı..Benim düşüncem bu yönde...

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    İlgiyi üye oluşturur sevgili abim. Bak kardeşimiz (kurtanovic) bir rapor yayınlamış. Önce konusuna bir katılım sağlar insan. Böylelikle en azından üzerimize düşeni yapmış oluruz. Site yönetiminin ilgisizliğini, mevcut üyeyi bir başka foruma davet etmekle aşamazsınız. Kim bilir böylelikle yönetimi cezalandıracağınızı düşünüyor da olabilirsiniz. Buna ne kadar hakkınız var o da tartışılır tabi.:confused:

Sonki mesajlarının şöyle geriye dönük bir çetelesini çıkar bak, aylarla ifade edilecek periyotlarda paylaşımlarının olduğunu göreceksin. Forum canlanacaksa, pozitif bir enerji yayacaksa bunu sen ben yapacağız. Şayet istiyorsak…idk

9. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

balık tutma sevdam ben daha 9yaşındayken doğmuştu. ama ailem balık avının ne menem bir tutku olduğunu bilip hep beni uzak tuttu... olta istedim brakın almayı isteğimin karşılığıında fırça yedim yıllarca. olta alırım diye yazın harçlık vermezlerdi... unuttukları tek şey vardı. O da yazlığa geldiğimizde DENİZ tüm ihtişamıyla oarada olacak ve ben daha çok bilenecektim.... İlk oltamı alabilmek için kışın para biriktirip ilk kasnağımı almıştım. o oltayı her gün kuma gömer eve öyle dönerdim. oltamı bulup atmalarından korkardım...

Yazlıkta bi komşumuz vardı. Bülent amca. o daa balık delisiydi. uzaktan uzağa onu izlerdim. sürekli bişeyler değiştirir değişik değişik yemler takardı farklı farklı olta tiplerine... akşam olunca da bi kova balıkla gelir çocuklarına gösterirdi onlları... imrenirrdim... Ahdettim bunun aynısını çocuklarımla yaşıycam diye... ilk kamışımı 18imde aldım tabi spin nedir sörf nedir bilmezdim... Kamış mı Kamış işte...

Ve yaş 30 oldu, evlendim... Nişanlıyken eşim ne hayvan sevgisi bilirdi ne balık tutkusu... şimdi hepsine sahip... Hatta bana spin olta alalım bende istiyorum diye tutturmuş durumda... :) Evliliğimizin ilk senesinin yıl dönümünde 2.el bir tekne aldım. Yazlıkta da Emre Adında bir abiyle tanıştım... o öğretti bana spini sörfü sahteyi silikonu... benim bildiğim iki tür olta vardı 1i ayaklı 2.si de kıbrıs.... ama yaz bitti eğitimimiz yarım kaldı... Ve bu siteyi bana o tavsiye etti. Sizleri isim vermeden Camia üzerinden tek tek övdü...

Şimdi benim kararım şudur ki; benim gibi hayalleri olan amatör arkadaşların hayalleri için, Kendi hayallerimi var etmek için, ustalarımızın tecrübelerinin yeni nesillerde can bulması için ben aktif bir üye olup, sizlerden öğrenip, sizleri hiç tanımamış amatörlere bu bilgileri nakletmek olacaktır. hiçbir şahsi kırgınlık yaşamamak ne olursa olsun bilginin paylaşılarak çoğalacağını, ve müsbet doğrunun ancak tartışarak ortaya çıkacağını bilip bu doğrultuda hareket edeceğime kendimi şartladım. Ben bu pazar Tarabyada olacağım. eve döndüğümde de raporumu yazacağım.

Sonsuz Saygılar

10. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Sevgili Murat, ruha dokunan naif ve kıymetli ifadelerini okudum. Kendi adıma teşekkür ederim.

Bayram Şekeri raporuna da aşağıdaki satırları karalamıştım ama, bir türlü gönderemedim. Buradan iletmiş olayım. Selamlar.:)

Murat hızlı başladın, maşallah balık ta tıpkı sen gibi pek yakışıklıymış.

Devamı daha güzelleriyle olsun inşallah.:thumb: :)

11. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Nuri Bey konu Boğazda Balık Avı Siz Erzurum'dasınız. yaptığınız en iyi av AYNALI SAZAN avı. Ancak yine de bu bölüm olmak üzere birçok bölümle ilgilenmekte ve katkı sağlamaktasınız. Mutlaka sizin gibi en az 20-30 tane Abim Kardeşim vardır bu sitede.... Desteğiniz için teşekkür ederim. Farkettiniz mi bilmiyorum. Yorumlaştığımız konu 6. sıradayken 1 gün içerisin de Top-Topic (Baş Konu) haline geldi... Yani kıymetli bir konu aslında....

Kanaatimce; kişisel çatışmalar değil Forumun var olma sebebini kovalamalıyız... Aman O beni kırdı bu beni döktü - aman bu öğrenmesin benden çok tutar hakkımı yer gibi Ego yada Nefsi GARD'lar yerine paylaşarak bir ruhu yaratıp tamamlamalı ve tecrübelerin bizimle birlikte mezara giderek beyhude deneyimlerden ibaret fani çöplükler haline gelmesini engellemek gereklidir...

Adminlerimiz mutlaka her Topic ve Yorum dan haberdarlar... Çok yeni olduğum için bilmiyorum sıkıntıları. Ancak Adminler Forumda zaaf gösteriyorsa bu kazanımların devamı için görevlerinin başına gelmeli ve site müdavimlerinin taleplerini karşılamalıdır. Haydi Buyrun taze Kan ile Yeniden Can Bulmaya....

Sonsuz saygılar....

12. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    KURTANOVIC MURAT balık sevdanızın hikayesini severek okudum. Mutlu sonla biten bir film gibi. :)

Çapari olarak ben bazı iğneleri yeşil simli, bazılarını ise beyaz simli seçiyorum. Balık hangi rengi severse ona atlasın. :)
    Gerçi iki renge de eşit miktarda geliyorlar.
    Bazen kalın bedenli standart çapari ve 75 gram kurşunla uzakları yokluyoruz, bazen de 0,15 beden 0,10 köstekli ince çapari ve 35 gram kurşunla yakın mesafeye atıyoruz.
    Balık sürü halinde dolaşıyor, ne zaman nereden geçeceği hiç belli olmuyor.
    Ben de emirgan sahili boyunca dolaşıyorum.

13. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

bu aralar boğaza gien var mı acaba aramızda? yada balık faaliyetlerinden haberdar olan? çok teşekkürler engin bey

14. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

selamlar,en sonunda reaksiyon görmek güzel.paylaşımların kısıtından,öğreticiliğin azlığından benim gibi yakınanlar olması memnun edici.bir yıldır bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.aracım vs olmadığından en uygun yer benim için galata,akşam son metroyla da dönüş :) bu akşam hanımdan izin alabilirsem gideceğim,umarım paylaşabileceğim aksiyonlar görürüm.en azından boğaz havası ve metroda balık kokmanın dayanılmaz hafifliği hihi

15. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

düğğün çıktı başıma yoksa paydos eder etmez hanımlla kaçacaktık :D belki düğün çıkışı bile kaçarız :D alıştır yengeyiiiiii ;D ben alıştırdım. izin problemi kalktı böylece :D

tarabyaya yolun düşerse. ortaya masa kurmuş 2-3 genç - genç bir karı koca ve bir rottweiller görürsen o bizizdir :D ama yarın kesin ordayız yolu düşenleri bekleriz ;) çayımızda olacak

16. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Eeee... bugun tarabyaya çikacak olan var mi?

17. Ferhat76

Ferhat76 Ferhat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX Tele Spin M 2,70m 10-30g Olta Kamışı
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 4000Vi Olta Makinesi 4BB (Yedek Makara Seçenekli)
    Arkadaşlar Selamlar,
    Forma yeni üye oldum. Yaklaşık bir buçuk ay önce amatör oltamla akçayda yazlıkta iskeleden yemli bir şeyler tutarız umuduyla olta attım. tık yok. derken bir hırs oldu ve başladım araştırmaya. at çek olayına kafam bayağı bir yattı. daha doğrusu zehirlendim sanırım :) ve karaköyün younu tuttum imzamda ki takımı yaptım. yalnız bir türlü deneme fırsatım olmadı. bu hafta bayağı bir boş vaktim var. Özellikle akşam ve sabah suyu için avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz yerler olursa çok memnun olurum. Herkese iyi ve zevkli avlar dilerim.

18. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Hosgeldiniz. Forumu guzelce gozden gecirirseniz bu konuyla ilgili konu basliklari bulunmaktadir.

19. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Evvvet iste soz verdigim gibi bugun ki tarabya raporum...

Hep oldugu gibi sagli sollu komsularimizla olta akrebaligi iliskilerimizi pekistirdik. Saat 5te basladigim ava 8.30 da son vermek zorunda kaldim. Sol komsum 1cinekop 4.sag komsum da 1cinekop tuttu... ben ise 1adet guzel sari kanat ile geceye imzami attim :) erken ciktigim icin cok yorum yapamiycam ancak, suruleri ceviren 9 adet BALIKCI GEMİSİnden firsat bulurlarsa sanirim buaksam ilerleyen saatlerde balik yapacaktir. Saygilarimla.

20. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

tebrikler kardeşim hiç yoktan iyidir :)
    ctesi akşam 18 de zor da olsa galatada yer buldum,21.30 a ne olduğunu dahi anlayamadığım bir vuruştan başka aksiyon yoktu. "ulan birşey de yok bu kadar adam napıyoruz burada" diye söylenerek toparlandım :) ama hava on numaraydı :)