Tekneden balık avı için takım tavsiyesi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Barlas tarafından paylaşıldı.

1. Barlas

Barlas ümit fahri barlas

Merhabalar.Son derece hevesli bir amatörüm. Genellikle Aydın'da yaşadığım için avlanmaya Kazıklı ve Güvercinlik civarı gidiyorum. Çarşamba günü de İzmir'e kamış ve makina almaya gideceğim. Bütçe önemli değil ancak abartmak da istemiyorum. Japon markaları öncelikli tercihimdir. Jig için de uygun bir takım rica ediyorum. Biraz da evladiyelik, uzun ömürlü arıyorum. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Avlandığın bölgelerde hedef çupra olduğuna göre bence sağlam sert bir misina ve kasnak ile avlan. Hatta bunca zamandır kasnakta ip misina olmaz görüşümü bile kıran deneyimler yaşadım. 0,40 orta yollu ip misinayı kasnağa sar el ile avlan. Çupra yemi emerek aldığı için makine kamış ile hissetmek çok zor. işin içine jig girerse o başka. Onu da uzmanları cevaplasın.

3. can_kmv

can_kmv Can Kumova

Favori Kamış:
    Baba yadigarı Shakespeare kamış
    Favori Makine:
    "Shakespeare Firebird 070" Baba yadigarı
    En İyi Avı:
    oltanın ucuna ilk takıldıklarında her birisi sanki yakaladığım en büyük balık gibiydi
    Barlas kardeşim Sinan' ın söylediklerine katılıyorum. Eğer illa ki balığı tasmalayıp asansöre makina ile alayım istiyorsan kısa bir bot kamışı 1,3 m uzunluk gibi ve iyi bir makina ile yapabilirsin. Ben tekneden yemli avlarda derin sulara çok sık gitmediğim için 1,3 m daiwa proteus kamış ile avlanıyorum. Bu kamış ile derin sulardada av yaptım, ufacık hanosun vuruşunu hissedip aldığım oldu. Misinayı elde tutup hissederek tasmalayıp asansöre almam kamışın kısalığından kolay oluyor. Makine olarakta okuma dead ringer kullanıyorum, memnunum hafif yapıda mercan ve çipurada hiç bir sorun çıkarmadı bana. İnceden hafif jig yapcam dersen bu kamışın farklı modelleride var uzunluk olarak ve atar olarak. daha kuvvetli sağlam bir makine almak istersende kendi kullandığım okuma dead eye 65, daiwa black gold serisi ve daiwa df 100 b var internette inceleyip bir fikir sahibi olabilirsin diye düşünüyorum. ufak çaplı jig operasyonlarında sana zorluk çıkarmazlar. Ancak tamamen hedef jig ise bu konuda üstatların ders niteliğinde paylaşımları mevcut forumda. Ben İzmir Urla kröfez içinde en fazla 40 metrederinliklerde yoğunlukla avlanıyorum. Bu makinaları sırtı çekerkende kullanabiliyorum o yüzden. Anlayacağın çok yönlü kullanmaya çalışıyorum, ancak kamış değiştirerek kullanıyorum. Umarım seçim yapmanda bir yardımım dokunur.
    Kazasız belasız bereketli avların olması dileklerimle.

4. Barlas

Barlas ümit fahri barlas

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Hem evladiyelik hem de sağlam birşey istediğim için okuma salina 3 10000 makina ve okuma sarasota 150 cm kamış aldım. Jig e dönersem de kamışı değiştiririm diye düşündüm. Alamatra balıkçılık a yardımlarından dolayı da teşekkür ederim.

5. can_kmv

can_kmv Can Kumova

Favori Kamış:
    Baba yadigarı Shakespeare kamış
    Favori Makine:
    "Shakespeare Firebird 070" Baba yadigarı
    En İyi Avı:
    oltanın ucuna ilk takıldıklarında her birisi sanki yakaladığım en büyük balık gibiydi
    hayırlısı olsun kazasız belasız güzel günlerde hizmet etsin malzemelerin.

6. 10Murat10

10Murat10 Murat

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Speed Jig Kamışı 90-200 - Okuma V System Spin Kamış 270Cm 10-40 - Okuma Sarasota 150cm
    Favori Makine:
    Okuma Raw II 65 -- Okuma Ceymar FD CY-40 -- Okuma Avenger FD AV-65
    En İyi Avı:
    Levrek 2400 gr Lüfer 550 gr Çipura 440 gr
    Güle güle kullanın, bende teknede okuma raw 65 lik makina ve okuma sarasota 150 cm 15-20 lb kullanıyorum çok memnunum.

7. mining

mining ALPAY

merhabalar edremit körfezinde tekneyle balık avı yapıyorum. mevcut kamışım kötü makinam çok daha kötü. inanılmaz yoruyor beni. yeri geliyor 100metreden yeri geliyor 40 metreden 200-800 gr arasında yemli balık tutuyoruz . tavsiye edeceğiniz makina ve kamış varmıdır yardımınızı bekliyorum saygılarımla

8. gökhanacar

gökhanacar gökhan acar

BARLAS BEY KAMIŞDAN MEMNUN MUSUNUZ. BENDE AYNISINDAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. YANİ HEM HASSAS ÇUPRA VURUŞLARINI ALABİLMELİYİM HEMDE ÇEKİŞTE SIKINTI YAŞAMAMALIYIM