bu rüya değil!!!

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında icemaster tarafından paylaşıldı.

1. icemaster

icemaster Hüseyin

bazı arkadaşlar rüyamı yazmamdan rahatsız olup yazdıklarımı bir daha okumayacaklarını belirtmişler. o zaman ben de tamamen gerçek bir yazı yazayım. bu yazdıklarımda abartma kesinlikle yok ikinci ağızdan anlatıyorum sizlere...

yer eskişehirde adını bilmediğim kocaman bir baraj. bundan 15 sene önce. dayım ve eniştem kayık kiralayıp barajın ortasında bi yere gidip olta atacaklar yayın için. herşeyi alıp biniyorlar kayığa ve 2 saat kayıkla seyahat edip barajın en derin yeri üzerinden geçerken kayıkçı kayığı durduruyor.
    "abi burası en derin yeri. dediğiniz gibi geldik en derin yerine. derinlik 100 m nin üzerinde " diyor ve bir yandan da uyarıyor " suya düşmeyin aman dikkat edin..."
    bu ilginç uyarının üzerine dayım meraklanıyor "hayırdır ? ne olur düşersek ?" diye sorunca kayıkçı yaktığı sigarayı derin bi nefesle çekip başlıyor anlatmaya;

"bundan 15 gün önce burada bi akyık alabora oldu. iki kişi boğuldu. cesetleri su üzerine çıkmayınca arama yapmak için istanbuldan profesyonel iki dalgıç getirildi. ben de arama yapan kayıktaydım. dalgıçları uzun bi iple aşağıya gönderdik. dalgıçlar aşağıya indikten bir süre sonra bağlı oldukları ipleri hızlı hızlı çekmeye başladılar. biz de heralde bi terslik oldu diye yukarı aldık onları. kayığa çıkardık adamları ama kekeliyorlardı ve titriyorlardı. biraz sakinleştirdik onları. sonra " ne oldu hayırdır ne var aşağıda ?" dediğimizde "bizi hiçbi güç artık buraya dalmaya ikna edemez" dediler. yahu ne var aşağıda söylesenize diye tekrar sorduk ve adam korkudan kıpkırmızı kesilmiş gözleriyle heyecanlı heyecananlı anlatmaya başladı. " aşağıya inmeye başladık. dibe yaklaştığımızda aşağıdaki dehşet verici manzarayı gördük. her biri kocaman bir manda gibi bir sürü balık. suyun dibine yapışmışlar bekleşiyorlar. kimisinin üzeri yosun tutmuş. ağızları fırın kapağı gibi kocaman. siz o balıkçıları boşuna aramayın buraya da kimseyi daldırmayın. balıklar korkunçtu!" deyince dayımlar bir anda buz kesilmişler. kayığa artık daha sağlam tutunarak olta atmışlar. ancak o gün hiç balık tutamadan geri gelmişler... o barajdan arasıra 150 kg lık balık çıktığını söylüyor dayım. kamyonetin kasasına bükerek koyduklarını falan söylüyor yayın balıklarını.

2. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Hüseyin eğer bu yazdıkların doğruysa,durum gerçektende ilginç görünüyor.

3. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    anlaşılan sen hep rüya aleminde yaşıyosun ya bırak allahını seversen dalgıç hikayeleri bütün yörelerde meşhurdur;) ben inanmıyorum :rolleyes:

4. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    ben de aynı hikayenin Şanlıurfada bir ağanın oğlunun baraja düşmesiyle akabinde İstanbuldan getirilen dalgıçlar versiyonunu çok uzun zaman önce biliyordum(mesela 20 sene önce)yer mekan ayrı hikaye aynı.yinede teşekkürler Hüseyin

5. icemaster

icemaster Hüseyin

kesinlikle doğru!

aslında daha ilginçleri de var. ama abartı denilip dalga geçilmekten korkuyorum. mesela teyzemin oğlunun başına gelen olayı da anlatayım; bu diğerinden daha ilginç ama ürkütücü. gene o eskişehirdeki baraj ve teyzeoğlu ve babası balığa gidiyorlar. öyle bi adacık var ki barajın içine doğru küçük dar bir patika ve patikanın sonunda üzerinde incir ağacı olan ufacık bir adacık. bizimkiler de oltaları yakın olsun diye oradan atıyorlar. teyzemin oğlu oltaların başındayken birden kenara ufak balıklar gelmeye başlıyor öyle ki her biri mezgit büyüklüğünde balıklar ( sanırım çapak balıkları ) hızla kenara geliyor. kimi taşlara çarpıyor kimi suyun üzerine sıçrıyor. bizimki şaşırıyor tabiki başlıyor balıkları görünce kakkaha atmaya " gelin gelin balıklar burda karaya vuruyor "diye adadan kenardakileri çağırıyor ve başlıyor balıkları eliyle toplamaya. tam ikinci üçüncü balık derken adadan 3 m ötesinde bir karaltı görüyor ve bi anda ürperiyor karaltı suyun üzerine yaklaştıkça da korkmaya başlıyor. o kaçan balıkların arkasında ağzı bir insanı hiç değmeden yutacak kadar kocaman bir yayın balığı balıklara doğru geliyor. bizimki balığı görünce önce şok oluyor sonra da "imdaaaat , imdaaaat , aaaaaaagh " diye bağıra bağıra kaçmaya başlıyor. kenardan beri bu olayı gören eniştem şaşırıyor koşarak yakalıyor oğlunu ve olanları anlatıyor teyzemin oğlu. o artık suyun kenarına yaklaşmıyor baraja balığa gitse de. fobi olmuş onda o görüntü. balığın ters dönmüş kayık kadar olduğunu yemin billah söylüyor ve "acayip korktum, beni yiyecek sandım" diyor.

bu tür olaylar çok duydum. hepsi de birbirinden ilginç .ben bu kadar büyük yayın görmedim ya da başka bir balık. balıkçılarda görüyorum bazen 100 kg lık falan ama canlısını hiç görmedim.

6. icemaster

icemaster Hüseyin

:rolleyes:
    kimseye yalan borcum yok aslında. sadece inanılmayacak kadar şaşırtıcı olaylarla karşılaşan bir sürü insan tanıyorum. 80 yıllık bir barajda bu büyüklükte balıklar olması bence normal.

sorun karşılaşıp karşılaşmamakta :)

7. flazer

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    :D :D ahhh ahhhhh:D :D arkadaşım bana kızma napayım ben de duydum ama inanmam faso fiso bunlar sana gıcıklık olsun falan diye yapmıyom bak üstüne alınma ;)

8. icemaster

icemaster Hüseyin

hmm

bana da dayım anlattı. önemli değil. paylaşım yapmak isterim ama diyorum ya insanlar dalga geçer diye korkuyorum. yoksa bu şekilde olay bende çok. :cool:

9. icemaster

icemaster Hüseyin

yok canım alınmıyorum

;)
    no problem! :))))

10. flazer

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tamamdır üstat ben eskişehirliyim doğma büyüme buralıyım gitmediğim baraj kalmadı burlarda seenin anlattığın hikayelerin benzerlerii okadar çok ki her gölet her baraj için uyarlamışlar o yüzden yani slmlarrr;)

11. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Anlat be Hüseyinim ben seni dinlerim

12. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Soğuttun beni balıktan Hüseyin :D :D :D

13. icemaster

icemaster Hüseyin

hmmm

bigün balığa gitmemiz lazım seni tekrar balığa ısındırabilmek için...:D

14. icemaster

icemaster Hüseyin

arkadaş neye ısınmak istiyorsa onunla :D

ona bağlı bu. soğuyan o :)))

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    bende kalkıp ömerli barajında 2mt lik sazan var desem gözlerimle gördüm desem kimse inanmaz hatta benim boyuma yakın sazan yakaladım desem gene kimse inanmaz nedenmi çünki herkes gözüyle gördüğüne inanıyor ama size şunu söyliyeyimki ben bu hikayelerin çoğuna inanıyorum o büyüklükte balıkları çok gördüm bunlar sıradan şeyler

16. icemaster

icemaster Hüseyin

sağolasın abicim...

valla destek çıktığınız için teşekkür ederim. diyorum ya anlatmıyorum alay ederler diye...

17. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Birde Van Gölü Canavarı Yok Derler.:mad: :)
    Ne Canavarlar Varda Nöbetçi Bırakmıyoruz Başlarına Van Gölündeki Gibi:D:D

18. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    serdar sen bana inanmıyonmu benim ispatım var ben kaçırdım demiyom yakaladım diyorum:mad:

19. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    bu anlatılan olaylara bende inanıyorum göllerimizde barajlarda böylesine devasa yayın balıkları var bundan 10-15 sene öncesi şimdi kurumaya yüz tutmuş alibeyköy barajında 80 kg yayın yakalandıgını biliyorum

20. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    arkadaşlar karsta yaşayan polis amca oğlu var. geçenlerde bana bir fotoğraf yolladı. önce inanmadım. ama amcaoğlunun polis arkadaşıymış resimdeki. çok güvenilir bir arkadaş diyor onun için. asla boş yere yemin etmezmiş. valla ben onun yalancısıyım. resimdeki balık sadece ÇILDIR gölünde yetişiyormuş dünyada tek tür. balığı ağaca asmışlar boyu rahat 2,5 - 3,00 mt. falan var. tahminim 100-150 kg. arasıdır. bir süre kaldı resim bende ama sonra sildim. keşke silmeseydim. baksanıza bu gün delil olarak koyardım buraya. :) hüseyin kardeşe de destek olurduk biraz. ben inanıyorum artık o resimden sonra böyle devasa balık hikayelerine.