eşkina avı yasak mı

Konu, 'Tebliğler' kısmında paşa28 tarafından paylaşıldı.

1. paşa28

paşa28 onur

S.a arkadaşlar karadenizde kıyıdan mevsimine göre amatör avlaniyoruz balik çeşitliliği akdeniz gibi deil en çok yaptigimiz Avda eşkina avı teblige gore avi yasakmi cevabı bı abime gösterebilceğimiz şekilde olursa sevinirim herkese bereketli avlar rastgele

2. RainboW

RainboW Sertan

Sportif avcılığı düzenleyen 3/2 Tebliğde eşkina avı ile ilgili bir yasak bulunmamakla birlikte eşkina diğer türler kategorisinde değerlendirilmiştir. Günlük avlanma limiti 5 Kg ile sınırlıdır.

Denizlerde amatör avcılık için zaman yasağı yoktur. gün içinde av saati sınırlandırması bulunmamaktadır.

Denizlerde amatör avcılık parakete, pinter ve sepet gibi tuzaklar hariç olmak üzere; her türlü olta takımı, serpme, yemlik uzatma ağı ve sualtı tüfeği ile yapılabilir.

Bir amatör avcı en fazla 4 olta takımı kullanabilir. Olta takımındaki iğne sayısı, çapari hariç 6 adedi geçemez.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

http://www.balikavi.net/dokuman/teblig.php

3. paşa28

paşa28 onur

Bilgi için çok teşekkür ederim abimiz çok iddaa etti kesinlikle avlanma yasak diyor du Tebliğde eşkina ile ilgili olan bölümü olsa ona cevabını daha iyi verirdim şimdi sizinde yanlış yazdığınız iddaa edecek☺☺

4. RainboW

RainboW Sertan

Ben yanlış yazmıyorum; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yanlış yazıyordur :)

Yasak olsa mantıken tebliğde de yazması gerekiyor zaten :)

Zıpkın ile balık avı yaptığım dönemlerde eşkina yasaktı. Sanırım bu yasak 2006 da kalktı, bir daha da yasaklanmadı. İnat ettim araştırdım aşağıda bu konu ile ilgili bilgi edinme başvurusuna cevap var, iznini almadığım için isim paylaşamıyorum ;

T.C.
    İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
    SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI
    A N K A R A
    HRK : 3050-362-07/Strj. 01 AĞUSTOS 2007

KONU : Bilgi Edinme Talebi.

Sayın _______________
    İLGİ : “İşkine Balığı Avcılığı” konulu 28 Temmuz 2007 tarihli elektronik postanız.

1. İşkine balığı avcılığının yasak olup olmadığı hakkındaki bilgi edinme talebinizi içeren başvurunuz Sahil Güvenlik Komutanlığına intikal etmiştir.

2. Elektronik postanızda talep ettiğiniz konu ile ilgili olarak; “Denizlerde ve İç Sularda Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 2006–2008 Av Dönemine Ait 37/2 Numaralı Sirküler” çerçevesinde işkine balığı (Sciaena umbra) avcılığı serbest bırakılmıştır.

3. Ayrıca, avlanması tamamen yasak olan cins ve türler hakkında Sahil Güvenlik Komutanlığının web sitesinde bulabileceğiniz ‘’Denizlerde ve İç Sularda Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 2006–2008 Av Dönemine Ait 37/2 Numaralı Sirküler’’in sorularınıza cevap verebileceği değerlendirilmektedir.

4. Göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı denizlerimiz ve doğal kaynaklarımızın korunması konusunda 24 saat görev yapan Kurumumuz adına teşekkür eder,

Sağlıklı günler dileriz.

En kolayı bu konu ile ilgili siz de bir bilgi edinme talebinde bulunup cevabını ilgili kişiye gösteriniz :)

5. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Evet, herkes haklı, :)

Önceden yasaktı, şimdi serbest, ama tohumunu kurutmayalım, yoksa yine yasaklanır. Önceki yasağın gerekçesi, neslin tehlike altına girmesiydi.

Vicdani limitlere dikkat edelim.

Rast gele.

6. paşa28

paşa28 onur

Yazdıklarınıza benim itimatim tadı zaten ama abimiz aksi ve herseyi o biliyor ☺ bilgi edinme onun sesini kesecektir..Emek verip araştırmasınız teşekkür ederim avlariniz her daim bereketli ve bol trofe li olsun iyi gunler